روش تهیه رزومه کار در کانادا

چطور یک رزومه کار در کانادا تهیه کنیم؟

آیا امیدوار هستید که در کانادا کار کنید؟ آیا می دانستید که در سال جاری بیش از ۵۴۰،۰۰۰ شغل در بانک کار کانادا ثبت شده است؟ فکر می کنید که چه چیزی برای واجد شرایط بودن در کانادا لازم است؟ شما باید بدانید که چگونه رزومه کار در کانادا تهیه کنید تا بتوانید کار درست را در سرزمین برگ انجام دهید.در اینجا برای شما شرح خواهیم داد که چگونه میتوان یک اثر پایدار واقعی را در کارفرمای آینده خود در کانادا ایجاد کنید.در ادامه همراه ویزاتک باشید.

تصویری از یک رزومه در رزومه کار در کانادامرحله اول : راستگو باشید

دروغ نگویید و واقعیت ها را در رزومه خود بنویسید.کارفرمای شما احتمالا چندبارحقایق مهمی را که در برنامه خود ذکر کرده اید بررسی خواهد کرد.این بدان معنا نیست که شما نمیتوانید دستاوردهای خود را فهرست کنید. شما فقط باید حقایق را نگه دارید و تاریخ ها، اسناد و مدارک دیگر را برای حمایت از ادعاهای خود تهیه کنید.اگر در مورد مدارک تحصیلی خود دروغ می گویید، اداره مهاجرت می تواند درخواست ویزا را رد کند. چنین انکار می تواند به ممنوعیت پنج سال منجر شود، به این معنی که شما نمی توانید برای هر برنامه مهاجرت کانادا درخواست دهید!

مرحله دوم : اطلاعات تماس دقیق ارائه دهید.

چیز بعدی برای یادگیری نحوه نوشتن رزومه کامل برای کار در کانادا این است که اطمینان حاصل کنید که اطلاعات تماس شما دقیق ذکر شده است.هیچ چیز کاملا شبیه تلاش برای تماس با یک متقاضی نیست، فقط به این معنی است که آنها با توجه به اطلاعات تماس شما میتوانند با شما در تماس باشند.اگر آنها نمیتوانند اطلاعات شما را پیدا کنند یا با شما تماس بگیرند،راه آسانتری را پیدا خواهند کرد و رزومه شما را نادیده خواهند گرفت.

همچنین اطمینان حاصل کنید که آدرس شما حرفه ای است. یک آدرس ایمیل حرفه ای داشته باشید که بیان گر حرفه ای بودن شما باشد.همیشه اطلاعات خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید اشتباهی در کار نیست و آخرین آدرس فیزیکی شما در رزومه کار در کانادا وجود دارد.

مرحله سوم : یک طرح مناسب برای رزرومه خود انتخاب کنید.

طرح در رزومه بسیار مهم است.اطمینان حاصل کنید که CV یا رزومه شما مرتب شده و دارای یک فونت مناسب است.همچنین اطمینان حاصل کنید که فونت خود را حداقل در اندازه ۱۱قرار دهید، در غیر این صورت استخدام کننده شما ممکن است توجه خاصی به رزومه شما نکند.فاصله نیز مهم است که به خواننده شما کمک کند تا از طریق رزومه به شما کمک کند. برای کمک به این مسئله یک خط فاصله ۱.۱۵ را امتحان کنید. اطمینان حاصل کنید که رزومه شما دارای عنوان های واضح است تا خواندن آن آسان تر شود.

تصویری از عنوان های یک رزومهاستفاده از نمودارها و یا سایر تصاویر می تواند به به جذاب تر شدن رزومه شما کمک کند.اما سعدی کنید بیش از حد از آن استفاده نشود.

مرحله چهارم : کوتاه نگه  داشتن رزومه

اطمینان حاصل کنید که رزومه شما بیش از دو صفحه نیست. بله، ممکن است به نظر کمی کوتاه باشد. اما تصور کنید یک مدیر منابع انسانی ممکن است بیش از ۲۰۰ متقاضی را برای یک موقعیت شغلی بدست آورد و احتمالا آموخته است که چگونه سریعا اطلاعات را برای پیدا کردن نامزد مناسب انتخاب کند.شما ممکن است یک پس زمینه فوق العاده از تجربه کاری خود را نوشته اید، اما HR تنها ۳۰ ثانیه طول می کشد تا رزومه شما را بررسی کند.پس مطمئن شوید که آن را کوتاه و ساده آماده کرده اید.

مرحله پنجم : یک طراحی بزرگ انتخاب کنید

طراحی رزومه کار در کانادا را به صورت عاقلانه انتخاب کنید.طرح های مختلف CV یا رزومه برای انتخاب و قالب ها برای کار با آنها وجود دارد.برای مثال، اطمینان حاصل کنید که طراحی CV شما با شغل شما منطبق است، مثلا اگر شغل بیشتری دارید مانند یک مدیر، چیزی شبیه الگو زیر ممکن است برای شما بهتر کار کند.

تصویری از قالب یک رزومه کاری کانادااما اگر به قالب خلاق تری نیاز دارید، یک رزومه کاردر کانادا شبیه این ممکن است کار شما را نشان دهد و شما را به عنوان یک نامزد خلاق نشان دهد.

تصویری از قالب رزومه کاریمرحله ششم : بیش از حد از خودتان تعریف نکنید.

این ممکن است عجیب و غریب باشد اما مردم معمولا دوست ندارند بیش از حد درباره شخص دیگری گوش دهند.راه برای جلوگیری از این مسائل این است که از کلمات “من”، “خودم” یا “مال من” بیش از حد در رزومه استفاده نکنید.اکثر شرکت ها می خواهند افرادی را استخدام کنند که در یک تیم خوب کار کنند. شما همچنین نمیخواهید به خودتان آسیب بزنید چون ممکن است منجر به یک تصور بد شود.

مرحله هفتم : تجربه کاری خود را به روز کنید.

اطمینان حاصل کنید که آخرین تجربه کاری خود را در بالای لیست خود اضافه کنید و سپس آن را در آخرین شغل هایی که انجام داده اید به روز کنید.این برای آن است که توجه کارفرمای بالقوه خود را حفظ کنید. اگر شما تمام اطلاعات مربوطه را در پایین صفحه داشته باشید، به احتمال زیاد آن ها دیده نخواهند شد.همیشه به یاد داشته باشید که رزومه شما طراحی شده است که اطلاعات شما به آسانی خوانده شود و کاربر پسند باشد.

مرحله هشتم : مدارک تحصیلی خود را فهرست کنید.

در رزومه کار در کانادا ،مدارک تحصیلی شما باید از دبیرستان ذکر شده باشد.شما همچنین می توانید هر گونه گواهی نامه، درجه، دیپلم و یا سایر شرایط دریافت شده خود را اضافه کنید. اگر می خواهید آن را بیشتر قانونی کنید،این اسناد را اسکن کنید و سپس لینک آن را در رزومه خود ایجاد کنید تا زمانی که مصاحبه کنندگان بالقوه رزومه شما را باز می کنند، می توانند شرایط شما را تائید کنند.

مرحله نهم : در مورد کارفرمای خو تحقیق کنید.

کمی تحقیق در مورد شرکتی که درخواست می کنید، انجام دهید.وب سایت آنها را بررسی کنید، به اطلاعاتی که رسانه های اجتماعی در مورد آنها ارسال می کنند نگاه کنید تا خودتان در شرایط بهتری نسبت له آن ها قرار دهید و اطلاعات بیشتری در موردشان داشته باشید.شما می توانید از این اطلاعات برای ارسال نامه به شرکت همراه با رزومه کار کانادا استفاده کنید.نامه ی کتبی یک نوع نامه انگیزشی است که به شرکت می گوید چرا باید شما را استخدام کنند.

این باید در حدود سه پاراگراف باشد. اگر شما می دانید که چه کسی نامه را دریافت خواهد کرد،خیلی بهتر است.این موضوع به شما کمک خواهد کرد تا راحت تر با مخاطب خود صحبت کنید.به شرکت اطلاع دهید که چرا شما بهترین نامزد هستید، چگونه مهارت های خود را به بهترین وجه به نیازهای شرکت و آنچه که شما امیدوار است به ارمغان بیاورد.به عنوان مثال : “من کمک خواهد کرد تعداد فروش خود را ۲۵ درصد افزایش دهید.” و غیره. از توصیف خودتان با استفاده بیش از حد از جمله “من سخت کار می کنم” و یا “من بسیار صادقانه”. اجتناب کنید.شما می توانید نامه پوشش خود را با استفاده از “با احترام” امضا کنید.

مرحله دهم : همه چیز را دوباره بررسی کنید.

قبل از اینکه رزومه کار در کانادا و نامه خود را ارسال کنید،با کمک برخی از دوستان یا بستگان خود،دوبار املا و دستور زبان خود را بررسی کنیداگر می خواهید، می توانید یک ویرایشگر را استخدام کنید تا بتوانید حرفه ای رزومه کار در کانادا و نامه ی خود را چک کنید تا از اشتباهات که می تواند در شکار شغل شما شکست بخورد جلوگیری شود.همچنین با کمک یک مترجم انگلیسی یا فرانسوی مطمئن شوید که درخواست شما به زبان فرانسه یا انگلیسی ارسال میشود.

امیدواریم که این مقاله برای شما مفید واقع شود.همچنین در صورتیکه نیاز به اخذ ویزای کانادا دارید،خواهشمندیم با ما در تماس باشید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.