مرور رده

ویزای شنگن

هزینه ویزای شنگن

برای اینکه با هزینه کمتر بتوانید نسبت به اخذ ویزای شنگن اقدام کنید،پیشنهاد میدهیم از پکیج زیر استفاده کنید.در واقع شما مجبور نیستید مبالغ بالا و به یورو یا دلار به آژانس های مختلف پرداخت کنید و با تکمیل مدارک خود میتوانید با این هزینه نسبت به اخذ ویزای خود اقدام کنید.همچنین در صورتیکه مدارک شما کامل باشد،احتمال ویزا شدن شما،خیلی بالا خواهد بود.

خدمات توضیحات هزینه مسافر
خدمات ویزای کلیه سفارت ها وقت،اپلیکیشن،واچر هتل،رزرو بلیت،بیمه مسافرتی،برنامه سفر 100 یورو
وقت سفارت کانفرم وقت سفارت 300 هزار تومان
وقت سفارت سوئد کانفرم وقت سفارت + واریز وجه سفارت 600 هزار تومان + 60 یورو

چطور ویزای شنگن بگیریم؟

ویزای شنگن سند صادر شده توسط مقامات مسئول برای طرف ذینفع برای بازدید و سفر به منطقه‌ی شنگن و در داخل آن است.منطقه‌ی شنگن از 26 کشور تشکیل شده است که توافق کرده‌اند شهروندان‌شان آزادانه در این منطقه به صورت کشوری واحد آزادانه جابجا شوند. از 26 کشور تحت توافق شنگن، 22 کشور جزو اتحادیه‌ی اروپا و 4 کشور عضو EFTA هستند.
ویزای شنگن ، اکثر کشورهای اروپایی به جز بریتانیا را پوشش می‌دهد و کشورهایی مانند رومانی، بلغارستان، کرواسی، قبرس و ایرلند به زودی بخشی از این توافقنامه می‌شوند. با این حال، کشورهایی مانند نروژ، ایسلند، سوئیس و لیختن اشتاین که بخشی از اتحادیه‌ی اروپا نیستند در حال حاضر به منطقه‌ی شنگن تعلق دارند و از سیاست حرکت آزادانه بهره می‌برند.

مدارک مورد نیاز برای ویزای شنگن

کشورهای منطقه شنگن معمولا ارائه ی ویزا،مدارک یکسانی را می خواهند.ما در این دسته بندی،هر یک از کشورهای منطقه شنگن را به تفکیک شرح داده ایم.در ادامه با ویزا تک باشید.

 • سند مالکیت
 • گواهی اشتغال به کار
 • اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی
 • پرینت حساب بانکی به اعضای هر نفر ۴۰ میلیون تومان با مهر و امضای شعبه
 • فرم درخواست ویزا که باید کامل و بدون نقص پر شده و همه‌ی محل‌های مورد نظر امضاء شود.
 • دو قطعه عکس رنگی زمینه سفید و جدید مشابه با عکس گذرنامه (سایز عکس بسته به نوع سفارتخانه متفاوت است).
 • داشتن پاسپورت با ۳ ماه اعتبار بعد از تاریخ شروع سفر و حداقل دو صفحه‌ی خالی و همین‌طور کپی همه‌ی ویزاهای قبلی.
 • پرینت رزرو بلیط برگشت که در زمان ورود به کشور مقصد به ماموران گمرک ارائه می‌شود. خرید بلیط برگشت تا قبل از تایید ویزا توصیه نمی‌شود.
 • بیمه‌ی درمانی مسافرتی با پوشش کامل خدمات درمانی از جمله معرفی بیمارستان‌های طرف قرارداد در کشور مقصد و تضمین برگرداندن شخص به وطن در صورت بروز فوریت پزشکی. شرکت بیمه‌ی طرف قرارداد باید هزینه‌های درمانی تا سقف ۳۰ هزار یورو را تقبل کند و همین‌طور مورد تایید همه‌ی کشورهای پیمان شنگن باشد. قرارداد بیمه مسافرتی باید قبل از دریافت ویزا منعقد شود ولی بهتر است محتوای آن به شکلی باشد که متقاضی در صورت عدم دریافت ویزا بتواند آن را لغو کند.

در مورد کودکان و افراد زیر سن قانونی، مدارک بیشتری مورد نیاز است که به ترتیب زیر هستند:

 • گواهی تولد
 • فرم درخواست ویزا امضا شده توسط پدر و مادر (اگر حضانت کودک به عهده‌ی یکی از والدین است، حکم رسمی دادگاه باید به همراه فرم درخواست ارائه شود؛ اگر کودک به‌تنهایی مسافرت می‌کند، حکم محضری رضایت والدین امضاشده توسط پدر و مادر یا کفیل قانونی باید به فرم درخواست پیوست شود).
 • گفتنی است کلیه مدارک باید دارای ترجمه رسمی باشند. همچنین، بسته به نوع ویزایی که برای آن درخواست می‌دهید یک سری مدارک دیگر نیز باید به همراه فرم درخواست ویزای شنگن ارائه کنید.