پیکاپ ویزای کانادا از باکو ،آذربایجان – ویزاتک

شرایط پیکاپ ویزای کانادا از باکو

اگر مراحل ویزای کانادا را انجام داده اید و به دنبال پیکاپ ویزای کانادا از باکو هستید،در این مقاله همراه ما باشید تا شرایط اخذ ویزای کانادا در کشور آذربایجان را برای شما شرح دهیم.یکی از بزرگ‌ترین مشکلاتی که در مسیر گرفتن ویزای کانادا وجود دارد، عدم وجود سفارت یا نماینده صدور ویزای کانادا در ایران است و این مسأله باعث می‌شود که مسافرتی اجباری و طاقت‌فرسا به گردشگرانی که قصد سفر به کانادا را دارند تحمیل شود. مسافرت به کشوری واسط که افزون بر سختی‌هایی که باید برای اخذ ویزای کانادا تحمل کرد، دشواری‌های سفر به کشوری دیگر را هم بر دوش گردشگران می‌گذارد.

پیکاپ ویزای کانادا از باکواین اتفاق زمانی به وضوح درک می‌شود که اولین درخواست ویزای کانادا مردود شود و شخص متقاضی مجبور به سفر دوباره‌ای برای پی‌گیری شرایط و یا تکمیل مدارک ارسالی باشد. حال باید این نکته را هم در نظر گرفت که ممکن است هر زمانی برای صدور وقت سفارت کانادا، توسط سفارت‌خانه این کشور انتخاب شود و این احتمال وجود دارد که ظرف مدت یک هفته، شخص متقاضی مجبور به سفر به کشور واسط شود.

البته گردشگران مجبور به انجام این سفر هستند! مشکل بعدی، عدم ارسال پاسپورت مهر شده توسط سفارت‌خانه، برای گردشگران است؛ بدین معنی که گردشگران دوباره مجبور می‌شوند برای پس گرفتن پاسپورت‌شان به کشور واسط سفر کنند. اما مسلماً در شرایط حال حاضر که تمام گردشگران، مشکلات کاری و معیشتی خاص خود را دارند، این اقدام می‌تواند بی‌نهایت سخت و دشوار باشد؛ پس برای کسانی که متقاضی اخذ ویزای کانادا هستند تنها یک راه باقی می‌ماند: استفاده از خدمات پیکاپ ویزای کانادا از باکو.

پیکاپ ویزا یعنی چه؟!

pick up در زبان انگلیسی معانی متفاوتی دارد اما شاید گیراترین معنی آن برای توضیح پیکاپ ویزا، «آورن چیزی با اتومبیل» باشد! دقیقاً پیکاپ ویزا هم به همین طریق عمل می‌کند!از آن جایی که مدارک و پاسپورت پست شده شخص متقاضی، مورد قبول سفارت‌خانه این کشور نیست، چنانکه وصفش رفت، متقاضیان مجبور به سفر حضوری به یکی از کشورهایی که سفارت‌خانه کانادا در آن‌ها وجود دارد، خواهند بود. اما با راه‌ افتادن خدماتی موسوم به پیکاپ ویزا در ایران، این مشکل تا حد زیادی کاهش یافت.

خدمات پیکاپ ویزای کانادا در باکو در وهله اول به این معنی‌ست که متقاضی ویزا، شخصی را به نمایندگی انتخاب می‌کند، فرم وکالت پیکاپ ویزای کانادا را تکمیل کرده و این شخص به جای او، مراحل اخذ ویزا را در کشوری دیگر پی‌گیری می‌کند و پاسپورت مهرشده را به شخص متقاضی برمی‌گرداند. منظور از پاسپورت مهرشده در جمله قبل، پاسپورتی‌ست که برچسب ویزا دارد و این بدان معنی‌ست که دیگر مشکلی برای پیاده‌شدن از هواپیما در خاک کانادا وجود نخواهد داشت!

نکته دیگری که همیشه محل مناقشه است این است که عده‌ای از گردشگران تصور می‌کنند مراجعه حضوری به سفارت کانادا، مدت زمان لازم برای صدور ویزا را کوتاه می‌کند، اما ما با سال‌ها تجربه در امر ویزا، به گردشگران اطمینان می‌دهد که اصلا و ابدا هیچ تفاوتی میان خدمات پیکاپ ویزا و مراجعه حضوری وجود ندارد و سفارت کانادا، تمام درخواست‌ها را به نوبت مطالعه کرده و پاسخ می‌دهد.

متقاضیان ویزای کانادا برای اطلاع از مدارک موردنیاز و شرایط و ضوابط عمومی ویزای کانادا، می‌توانند به صفحه وقت سفارت کانادا مراجعه کنند، اما برای استفاده از خدمات پیکاپ ویزای کانادا در باکو، مدارک دیگری هم مورد نیاز هستند که باید به صورتی که مد نظر سفارت کاناداست، تکمیل شوند. البته نیازی به نگرانی در باب مدارک وجود ندارد؛ چرا که ما اطمینان می‌دهیم که در تمام مراحل از طریق مشاوره و اقدام مناسب، همراه گردشگران خواهیم بود.

مدارک لازم برای پیکاپ ویزای کانادا از باکو :

مدارک لازم برای پیکاپ ویزاهای غیر مهاجرتی:

  • پاسپورت به همراه امضای داخل آن، پرینت ایمیل سفارت
  • فرم وکالت به ضمیمه ی امضائی که مطابق امضای پاسپورت باشد

رسید واریز وجه سفارت .

مدارک لازم برای پیکاپ ویزای مهاجرتی:  

  • پاسپورت ها با امضا، پرینت ایمیل سفارت
  • دو قطعه عکس ۳.۵* ۴.۵ با پشت زمینه سفید
  • وارد نمودن قد و رنگ چشم تمام افراد متقاضی در صفحه ی آخر ایمیل
  • و امضای متقاضی اصلی در صفحه ی آخر پرینت ایمیل.

البته بهتر است بدانید که این‌ مدارک عمومی هستند و برخی مدارک دیگر هم برای شهرهای خاص (مثلاً ابوظبی، آنکارا و یا ایروان) وجود دارند که مشاوران ویزاتک  با بررسی مدارک کلی شما، بهترین مسیر را برای پیکاپ ویزای‌تان انتخاب خواهند کرد و پس از آن از سایر مدارک هم مطلع خواهید شد.درست است که برای استفاده از خدمات پیکاپ ویزای کانادا از باکو ، گردشگران مجبور به قبول هزینه‌هایی هستند، اما این هزینه‌ها بسیار بسیار کمتر از هزینه سفر به کشورهای واسط مانند تور باکو است. از این رو، بهتر است که گردشگران به استفاده از این خدمات عادت کنند و سفری راحت و بی‌دغدغه به کانادا را تجربه کنند.

اطلاعات تماس سفارت کانادا در آذربایجان،باکو:

  • آدرس سفارتخانه:  Huseynov, Baku, Azerbaijan
  • ساعت کاری: ۹ صبح تا ۵ بعد از ظهر
  • تلفن تماس: ۹۹۴۱۲۵۶۴۵۹۰۱

منبع :سالیان

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.