ویزای اوکراین تضمینی – کارگزار ویزای اکراین – ویزاتک

چطور میتوان ویزای اکراین گرفت؟

یکی از کشورهایی که همیشه مسافران پیگیر سفر به آن بوده اند،کشور اکراین است.اما بهتر است بدانید که برای سفر به این کشور زیبا،نیاز دارید که قبل از هرکاری نسبت به اخذ ویزای اکراین اقدام کنید.به همین منظور ما در این مقاله قصد داریم تا در مورد شرایط و نحوه اخذ ویزای اوکراین ،توضیحاتی ارائه دهیم.در ادامه همراه ویزاتک باشید.

تصویری از کشور اکراین در ویزای اکراین

انواع ویزای اوکراین و مدارک مورد نیاز

ویزای توریستی

این نوع ویزا برای کسانی مناسب است که مایلند تعطیلات خود را با هدف گردشگری در اوکراین بگذرانند و از مکانهای دیدنی، تاریخی، تفریحی و … دیدن نمایند. سفر به اوکراین با ویزای توریستی میتواند بصورت گروهی به همراه یک تور و یا بصورت انفردای باشد. ویزای توریستی معمولا برای اقامت به مدت یک تا دو هفته صادر میشود و امکان تمدید آن مگر در شرایط خاص وجود ندارد.

مدارک مورد نیاز:

 • دعوتنامه توریستی (واچر)tourist
 • اصل پاسپورت معتبر + کپی آن (با حداقل اعتبار ۶ ماهه)
 • ۲ قطعه عکس ۴×۶ رنگی با زمینه سفید
 • بیمه نامه مسافرتی با توجه به مدت اقامت در اوکراین
 • بلیط رفت و برگشت

ویزای تجاری

این نوع ویزا مناسب تجار و بازرگانانی است که تصمیم دارند جهت انجام امور تجاری به دعوت یک شرکت معتبر اوکراینی، وارد اوکراین شوند. ویزای تجاری میتواند از یک ماه تا یک سال صادر شود. همچنین ویزای تجاری میتواند برای ورود و خروج مکرر برای مدت شش و یا یک سال صادر گردد(مولتی).

مدارک مورد نیاز:

 • اصل پاسپورت معتبر + کپی آن (با حداقل اعتبار ۶ ماهه)
 • دعوتنامه معتبر تجاری
 • ۲ قطعه عکس ۴×۶ رنگی با زمینه سفید
 • پرینت حساب بانکی
 • بلیط هواپیما

ویزا با دعوت شخص

روش دیگر اخذ ویزای اوکراین با دعوتنامه ای از طرف یک شخص حقیقی می باشد. به گونه ای که شهروندی اوکراینی شما را به این کشور دعوت کند. این نوع ویزا میتواند برای مدت یک تا سه ماه برای حضور در خاک اوکراین معتبر یاشد.

مدارک مورد نیاز:

 • اصل پاسپورت معتبر + کپی آن (با حداقل اعتبار ۶ ماهه)passport-card
 • دعوتنامه شخصی معتبر
 • ۲ قطعه عکس ۴×۶ رنگی با زمینه سفید
 • فیش پرداخت هزینه وبزا
 • بلیط رفت و برگشت
 • مدارک اختصاصی تر بنابر صلاحدید کنسول اوکراین …

ویزای کار

قوانین اوکراین اجازه کار را برای اتباع دیگر کشورها بدون مانع می داند و تا زمانی که نیروی کار خارجی باعث از بین رفتن فرصت های شغلی برای شهروندان اکراینی نشود، اجازه ورود شهروندان کشورهای دیگر را برای کار در اوکراین بلامانع می داند. وبزای کار معمولا یک ساله صادر شده و قابل تمدید است اما این نوع اقامت را نمی توان به اقامت دائم تبدیل کرد مگر در شرایط خاص (از جمله ازدواج با شهروند اوکراینی)

مدارک مورد نیاز:

 • اصل پاسپورت معتبر + کپی آن (با حداقل اعتبار ۶ ماهه)engineer
 • درخواست رسمی کارفرما
 • دعوتنامه معتبر از طرف کارفرما
 • ۲ قطعه عکس ۴×۶ رنگی با زمینه سفید
 • مدارک اختصاصی تر بنابر صلاحدید کنسول اوکراین …

ویزای دانشجویی (تحصیل در دانشگاه های اوکراین)

بعد از فروپاشی شوروی و استقلال اوکراین در ۲۳ اوت ۱۹۹۱، شرایط فرهنگی ، اقتصادی و اجتماعی سبب شد تا بسیاری از مردم از گوشه و کنار جهان به اوکراین سفر کنند. تقریبا یک دهه بعد از استقلال اوکراین، تعداد علاقمندان به تحصیل در این کشور روز به روز افزایش یافت بگونه ای که اوکراین در بین جوانان دیگر کشورها بخصوص در ایران به کشوری دانشجویی معروف گردید. در اوکراین بیش از ۸۰۰ واحد تحصیلات عالی وجود دارد. این مراکز اکثرا اوکراینی و بعضا اروپایی و یا آمریکایی هستند.

هزینه های تحصیلی و زندگی نسبتا پایین در اوکراین شرایط مساعدی را برای تحصیل اتباع خارجی فراهم نموده است. تقریبا از همه ملیت ها در دانشگاه های اوکراین مشغول به تحصیل میباشند. از معروف ترین دانشکاه های اوکرابن میتوان به دانشگاه معروف ” پلی تکنیک کیف (کا پ ای- KPI) ” اشاره نمود. مندلیف دانشمند اوکراینی و کاشف جدول عناصر از اساتیدمعروف این داشکاه بوده است.

مدارک مورد نیاز:

 • اصل پاسپورت معتبر + کپی آن (با حداقل اعتبار ۶ ماهه)internet-education-graduation
 • پذیرش دانشجویی معتبر
 • ۱۲ قطعه عکس ۴×۶ رنگی با زمینه سفید
 • ترجمه مدارک تحصیلی به روسی و یا انگلیسی
 • آزمایش سلامت جسمانی + آزمایش HIV/AIDS
 • مدارک اختصاصی تر بنابر صلاحدید کنسول اوکراین …

تاریخ اعتبار ویزای اوکراین

تاریخ اعتبار ویزاها بر حسب تیپ ویزای این کشور تعیین می شود. ویزاهای اوکراین در ۳ تیپ تقسیم می شوند. که در مورد تمامی آنها توضیح ارائه خواهد شد.

ویزای ترانزیتی

یکی از انواع ویزای اکراین است که به شخص اجازهٔ اقامت در مدت پنج روز را می دهد و فقط می تواند در یک سال این درخواست را داشته باشد.

ویزای کوتاه مدت

بدین صورت است که به شخص اجازهٔ اقامت ۹۰ روزه می دهد در حالی که اعتبار این نوع ویزای اکراین ۱۸۰ روزه می باشد. حتی می تواند این ویزا به صورت یک باره الی چندباره با اعتباری پنج ساله برای افراد درخواست کننده صادر شود.زمانی که ویزای کوتاه مدت اکراین را انتخاب می کنید باید به دیگر انواع آن نیز توجه فرمایید. ویزای اکراین از نوع کوتاه مدت خود به انواعی دیگر که شامل ویزای توریستی، ویزای تجاری، ویزای پزشکی، ویزای رسمی، ویزای سرمایه گذاری، ویزای خبرنگاری، ویزای دیدار خانواده یا دوستان، ویزا برای امور مذهبی و همچنین ویزا برای افراد تابعیت اکراین تقسیم می شود. هر کدام از این ویزاها مدارک خاص خود را در زمان درخواست خواستار می باشند.

به عنوان مثال اگر ویزای پزشکی اکراین را درخواست می کنید باید از یکی از بیمارستان های اکراین دعوتنامه ای برای معالجهٔ شما صادر شود یا اگر ویزای سرمایه گذاری اکراین را درخواست می کنید باید مدرکی را ارائه دهید که به ارزش ۵۰ دلار است و نشان دهندهٔ توانایی سرمایه گذاری شما در این کشور است و چنانچه خواستار ویزای اکراین نوع توریستی هستید، باید مدارکی را که نشان دهندهٔ رزرو هواپیما و هتل و سفر شما باشد تحویل سفارت دهید.

ویزای بلند مدت اکراین

ویزایی است که به شخص اجازهٔ اقامت بیش از ۹۰ روز را می دهد یعنی به صورت اقامت دائم اما فرد باید در نظر داشته باشد که پس از ۴۵ روز اقامت در کشور اکراین اقامت خود را چه موقت و چه دائم قانونی نماید.

چند نکته درباره ویزای اوکراین

در صورتی که سفارت تصمیم به عدم صدور ویزا برای شخص درخواست کننده بنماید این موضوع را به صورت کتبی به شخص اعلام خواهد کرد.همچنین فردی که درخواست ویزایش رد شده است. می تواند به همراه مدارکی دال بر اثبات درخواست ویزا و با داشتن نامه تجدید نظر ظرف مدت دو ماه از تاریخ رد درخواست ویزا به سفارت اوکراین مراجعه کند.

صدور ویزای اوکراین برای این افراد رایگان است:

۱- کودکانی که سنی زیر شش سال دارند.
۲- برای افرادی که به قصد انجام وظیفه سازمانی خود به اوکراین سفر می کنند. و دارای گذرنامه دیپلمات یا سازمانی هستند.
۳- برای کارکنان نهادهای بین المللی و نمایندگی های شان در اوکراین و همچنین اعضای خانوده ها این افرد صدور رایگان است.
۴- رای افرادی که با هدف انجام کمک های بشر دوستانه و امور خیریه وارد اوکراین می شوند، در صورتی که از تاییدیه لازمه کمیسیون امور کمک های بشردوستانه کابینه وزیران اوکراین برخوردار باشند.
۵- برای اعضای خانواده افرادی که از عنوان پناهندگی به اوکراین برخوردارند؛
۶- برای نمایندگان نظامی که به دلایل کاری بنا به دعوت وزارت مربوطه اوکراین یا دیگر نهاد های مرکزی اجرایی دولتی به اوکراین سفر می نمایند؛

در چه صورتی هزینهٔ کنسولگری برای دریافت ویزای اکراین پرداخت نمی شود؟

در برخی موارد استثنائاتی وجود دارد که برای ویزای اکراین دیگر احتیاج نیست هزینهٔ کنسولی را بپردازید. این موارد شامل ۶ نکته است: ۱_ کودکانی که زیر ۶ سال دارند. ۲_ کارکنان و خانواده های آنان که در سفارت اکراین مشغول به کار هستند. ۳_ اشخاصی که ویزای دیپلماتیک دارند. ۴_ کسانی که هدف بشر دوستانه دارند. ۵_ کارکنان و خانواده های افرادی که در نهادهای بین المللی اکراین هستند. ۶_ برای خانواده هایی که یکی از اعضای آنان پناهندهٔ اکراین شده اند.

ویزای اکراین و گرفتن وقت سفارت

هنگامی که قصد رفتن به کشور اکراین را دارید برای دریافت ویزای اکراین باید در مرحلهٔ اول به سفارت اکراین مراجعه کنید. سپس مدارک لازم و خواسته شده را به آن ها تحویل داده تا مأمور کنسولگری آن ها را بررسی کند و پس از موافقت با درخواست شما ویزای اکراین برایتان صادر شود؛ اما در این هنگام باید وقت سفارت خود را نیز تعیین کنید تا هدف خود را از رفتن به کشور اکراین ثابت کنید. بررسی مدارک شما توسط امور کنسولگری ممکن است ۱۵ یا ۳۰ روز از زمانی که شما درخواست ویزای اکراین کرده اید طول بکشد و بعد از آن ویزای شما صادر گردد.

اطلاعات سفارت اکراین در تهران

آدرس :تهران، خیابان شهید باهنر، کوچه قادری، پلاک ۱۰ قرار دارد.

 • تلفن: ۲۲۷۲۲۶۵۸
 • فکس: ۲۲۳۹۷۲۹۲

ساعات کاری سفارت اوکراین

 • از دوشنبه تا پنج‌شنبه از ساعت ۹:۰۰ الی ۱۳:۰۰ و از ساعت ۱۴:۰۰ الی ۱۸:۰۰
 • یکشنبه از ساعت ۹:۰۰ الی ۱۳:۰۰

پذیرش کنسولی اتباع ایرانی و خارجی در روزهای دوشنبه، سه شنبه و چهارشنبه انجام می‌شود:

 • ساعت ۹ الی ۱۳ تحویل دادن مدارک
 • ساعت ۱۶ الی ۱۷ تحویل گرفتن مدارک
6 نظرات
 1. محمد مرادی می گوید

  آدرس و شماره تلفن موسسه تون رو میفرمایید

  1. Pouya می گوید

   ۰۲۱-۸۸۵۱۰۰۳۱-۳۲

 2. مهدی خادمیان می گوید

  با سلام لطفا” شرایط اخذ ویزای تجاری کوتاه مدت کشور اکراین را بفرمائید .

  1. Pouya می گوید

   درود
   ما در زمینه ویزای توریستی فعالیت داریم قربان
   موفق باشید

 3. حمید می گوید

  میتونم خودم اینجا خونه رزرو کنم و بعنوان ووچر به سفارت تحویل بدم؟

 4. امیر هوشنگ ناجی می گوید

  سلام . احتیاج به ویزای توریستی اوکراین دارم

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.