ویزای دانشجویی انگلیس و شرایط اخذ آن

بریتانیا همیشه با خدمات آموزشی با کیفیت خود شناخته شده است.اکثر دانشجویان با استانداردهای خدمات آموزشی که انگلستان ارائه می دهد کاملا تحت تأثیر قرار می گیرند.بریتانیا دانش آموزان زیادی را از سرتاسر جهان جذب کرده است و دانش آموزان تلاش می کنند تا استانداردهای آموزشی را تجربه کنند.با این حال، اولین چیزی که باید توسط یک دانشجوی بین المللی که مایل به تحصیل در انگلیس است مورد توجه قرار گیرد،گرفتن ویزای دانشجویی انگلیس است که اجازه می دهد آنها در کشور بمانند.در ادامه همراه ویزاتک باشید.

تصویری از بنر ویزای دانشجویی انگلیسدانشجویانی که قصد تحصیل در انگلستان را دارند، باید برای ویزای انگلیس با توجه به مدت زمان مطالعه خود درخواست کنند.معمولا، کسی که برای دنبال کردن فارغ التحصیلی، تحصیلات تکمیلی، برنامه های دکترا انتخاب می شود باید برای ویزای Tier 4 اعمال شود.

انواع ویزای دانشجویی انگلیس

ویزای Tier 4 بیشتر به ۲ دسته تقسیم می شود:

 1. ویزای دانشجویی Tier 4 برای گروه عمومی – این گروه برای کسانی است که حداقل ۱۶ سال دارند و می خواهند تحصیلات عالی خود را در انگلستان دنبال کنند.
 2. ویزای دانشجویی Tier 4 برای کودک – کودکان ۴ تا ۱۵ ساله می خواهند تحصیلات خود را در انگلستان ادامه دهند و سپس باید برای این نوع ویزا درخواست دهند.

هزینه ویزای دانشجویی انگلیس:

اگر می خواهید برای این دسته از ویزا درخواست بدهید،میتوانید به سه روش پرداختی انجام دهید :

 • پرداخت نقدی در مرکز درخواست ویزا یا هر شاخه انتخابی دیگر توسط بانک استاندارد مجاز.
 • پرداخت آنلاین از طریق ویزا کارت یا MasterCard
 • پیش پرداخت تقاضا می تواند برای پرداخت از طریق هر شاخه انتخابی بانک استاندارد مجاز باشد.

مدارک مورد نیاز ویزای دانشجویی انگلیس

مستندات نقش مهمی را در درخواست ویزا ایفا می کند.به ویژه هنگامی که برای ویزای دانشجویی درخواست می کنید، فهرست اسناد مورد نیاز شما در مقایسه با فهرست یک ویزای توریستی بسیار طولانی است.مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای دانشجویی انگلیس به شرح زیر است:

 • تکمیل فرم دخواست ویزا
 • گذرنامه معتبر یا سند مسافرتی دیگر، گواهی هویت مانند شناسه کارت ملی یا گواهینامه رانندگی.
 • نامه پذیرش و نامه ویزا توسط ارائه دهنده خدمات آموزشی در انگلستان.نامه ویزا باید در عرض شش ماه پس از درخواست ویزا صادر شود.
 • مهمترین دلیل اثبات بودجه. شما باید پول خود را در حسابهای خود نشان دهید که شامل هزینه دوره ای برای سال اول تحصیل، هزینه های زندگی برای حداقل ۹ ماه اول می شود.مقدار آن چه خواهد بود؟ خوب، این بستگی به انتخاب دوره / کالج شما خواهد داشت.به غیر از این، شما همچنین باید نشان دهید که بودجه ای که باید برای برآوردن هزینه زندگی پایه ای خود، کافی باشد، صرف نظر از هزینه هایی که در لندن زندگی می کنید حدود ۷.۵ لیک است و اگر شما در خارج از کشور زندگی می کنید، مبلغ آن حدود ۶.۱۵ lacs برای ۹ ماه اول باشد.
 • در نهایت، شما نیاز به پرداخت ویزا، تاییدیه پرداخت، برگه های علامت های اصلی، هزینه های پرداخت، برگه علامت امتحانات رقابتی مانند TOEFL، IELTS، GMAT و غیره خواهید داشت.

نحوه درخواست برای ویزای دانشجویی انگلیس

برای درخواست ویزای دانشجویی، شما باید از این فرآیند به عنوان زیر استفاده کنید:

 1. شما باید روند را آغاز کنید تا اطمینان حاصل شود که شما برای انتخاب خود از دوره مدرسه، دانشگاه یا کالج واجد شرایط باشید تا قصد تحصیل در آن را داشته باشید.
 2. اطمینان از دقت در اسناد خود.آماده سازی تمام مدارک مورد نیاز.
 3. ویزای آنلاین را از طریق وب سایت رسمی ویزای بریتانیا درخواست کنید.
 4. پس از اتمام فرآیند درخواست، شما باید هزینه های درخواست را پرداخت کنید که می توان از طریق هر یک از موارد فوق همان طور که گفته شد، انجام شود.
 5. این روند با مراجعه به مرکز درخواست ویزا در تاریخ انتصاب پایان خواهد یافت. این انتصاب این است که درخواست خود را همراه با عکس های شخصی و اثر انگشت خود ارسال کنید.

تصویری از یک دانشجو در ویزای دانشجویی انگلیسهنگامی که درخواست شما ارسال شده است، می توان آن را به روش زیر ردیابی کرد:

 • برای ردیابی وضعیت درخواست ویزای انگلستان، شما نیاز به شماره گذرنامه یا شماره مرجع ویزا دارید. اخیرا دولت انگلستان یک سیستم پیشرفته برای بررسی وضعیت درخواست ویزا آنلاین را راه اندازی کرده است.
 • شما همچنین یک شماره GWF را به محض تایید پرداخت و ارسال فرم درخواست دریافت خواهید کرد. این شماره همچنین اجازه می دهد تا شما از طریق ایمیل یا اس ام اس پیگیری کنید.

شما همچنین میتوانید برای اخذ وقت سفارت انگلستان با ما در تماس باشید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.