وقت سفارت انگلیس فوری – ویزای انگلیس تضمینی و فوری

قیمت وقت سفارت انگلیس

نوع ویزا قیمت
۶ ماهه ۲۲۰ دلار
۲ ساله ۶۲۰ دلار
۵ ساله ۱۰۴۰ دلار
۱۰ ساله ۱۲۵۰ دلار
دانشجویی Tier 4 ۶۲۰ دلار + هزینه بیمه
ویزای Medical ۳۸۰ دلار
آکادمیک و دوره زبان۶ ماهه ۲۷۰ دلار
آکادمیک و دوره زبان ۱۲ ماهه ۴۲۰ دلار

اطلاعاتی در مورد ویزای انگلیس و وقت سفارت انگلیس

کشور انگلیس یکی از آن دسته کشورهایی است که هر سال علاقمندان زیادی را به سمت خود جذب میکند.اما سفر به این کشور نیازمند اخذ وقت سفارت انگلیس و ویزای انگلیس است.اما سال اینجاست که جطور میتوان وقت سفارت انگلیس و ویزای انگلیس گرفت؟ – ما در این مقاله قصد داریم تا به بررسی این موضوع بپردازیم.در ادامه با ویزاتک باشید.

تصویری از شهر لندن در ویزای انگیش و وقت سفارت انگلیشآیا سفارت انگلیس ویزا میدهد؟

پس از گشایش مجدد سفارت انگلستان در تهران، نام مرکز تهران نیز به لیست دفاتر کنسولی صادر کننده ویزای انگلیس اضافه شده است. بنابراین از این پس علاوه بر امارات و ترکیه، می‌توانید تهران را نیز به عنوان محل مصاحبه خود انتخاب کنید، اما در صورتی که زمان خاصی را برای انجام مصاحبه خود در نظر دارید یا به هر دلیل دیگری وقت‌های باز تهران برای شما مناسب نیست، می‌توانید محل مصاحبه خود را یکی از کشورهای امارات یا ترکیه انتخاب نمایید.

آن دسته از متقاضیان سفر به انگلیس که تهران را برای مصاحبه و انگشت نگاری انتخاب کرده اند باید در نظر داشته باشند که شرکت کارگزاری انگلیس در تهران VFS GLOBAL نامیده می شود از اینرو کلیه متقاضیان می بایست جهت انگشت نگاری در این مرکز حاضر شوند.

سفارت انگلیس در تهران کجاست؟

 • سفارت این کشور در تهران به آدرس خیابان فردوسی، پلاک ۱۹۸ واقع شده است.
 • تلفن تماس: ۰۲۱۶۴۰۵۲۰۰۰
 • کدپستی: ۱۱۳۱۶۹۱۱۴۴

سفارت این کشور در روزهای هفته از یکشنبه تا پنج شنبه در ساعات ۷:۳۰ صبح الی ۱۴:۳۰ آماده خدمت رسانی به مراجعین محترم می باشد.

انواع ویزای کشور انگلستان

ویزای این کشور در سه نوع شش ماهه، یک ساله و پنج ساله برای متقاضیان دریافت ویزای این کشور در انواع زیر با توجه به هدف از سفر صادر می شوند.

 • ویزای شهروندی انگلستان
 • ویزای کار
 • ویزای تحصیلی
 • ویزای گردشگری و توریستی
 • اخذ ویزای این کشور از طریق بستگان و یا ازدواج

مراحل اخذ ویزای انگلیس

در ابتدا باید بدانید که بریتانیا جزو کشورهایی‌ست که کم و بیش سخت‌گیری‌هایی را برای صدور ویزا به اتباع دیگر کشورها تحمیل می‌کند. اما لازم نیست که متقاضیان اخذ ویزای انگلیس نگران چیزی باشند؛ چرا که با یک برنامه‌ریزی صحیح و مناسب و اطلاع کامل از شرایط و مدارک اخذ ویزای انگلیس، می‌توانید به راحتی از آن بهرمند شوید. نکته اول این است که برای سفارت‌ انگلستان، گردش مالی مناسب و حساب بانکی قوی، از مهم‌ترین عوامل تأثیرگذار در تأیید صلاحیت اتباع دیگر کشورها برای سفر به انگلیس است. مدت ویزای انگلیس از ۶ ماه آغاز شده و بسته به نوع سفر تا ۱۰ سال ادامه می‌یابد.

اولین قدم برای گرفتن وقت سفارت انگلیس، پر کردن فرم درخواست وقت سفارت انگلیس است و به عنوان اولین برگه‌ای که از جانب شما به دست سفارت انگلیس می‌رسد، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. اگر چه فرم باید به زبان انگلیسی تکمیل و برای سفارت ارسال شود اما اگر به زبان انگلیسی مسلط نیستید نگران نباشید،میتوانید از یک شخصی که به زبان انگلیسی مسلط است کمک بگیرید.

 • دو راه برای گرفتن وقت سفارت انگلیس در تهران وجود دارد.

راه اول اینکه ابتدا به به لینک www.visa4uk.fco.gov.uk/home/welcome مراجعه کنید. نوع درخواست را انتخاب کرده و فرم مربوطه را پر کنید. سپس آن را SUBMIT کنید. (دقت داشته باشید که پس از SUBMIT فرم دیگر امکان ایجاد تغییر در آن را ندارید.) سپس باید وقت سفارت خود را رزرو کنید (این در صورتی است که خوش‎شانس و پیگیر باشید زیرا؛ وقت‌ها معمولا بسته هستند و در هفته به‌صورت اتفاقی باز می‌شوند.) بعد از آن که موفق به رزرو وقت سفارت شدید ۳ ساعت وقت دارید تا هزینه اپلیکیشن را پرداخت کنید.

نکته ای که قبلا هم به آن اشاره شد این مساله است که شما در ایران فقط می‌توانید مراحل انگشت‌نگاری و تحویل مدارک به شرکت VFS را انجام دهید. اما این به شما کمک می‌کند تا سفر به یکی از کشورهای همسایه را به حداقل برسانید. اما باز هم ممکن است لازم شود برای دریافت پاسپورت خود دو بار یا بیشتر به کشوری که انتخاب کردید بروید اگر این مورد برایتان سخت است می‌توانید از راه دوم که دادن وکالت‌نامه برای پیگیری کارها به شخصی حقیقی یا حقوقی است؛ استفاده کنید.

نکته: پس از انتخاب کنسول‌گری مورد نظر و ارسال فرم درخواست وقت سفارت انگلیس، باید هزینه ویزای مورد نظر خود را از طریقی که آن کنسول‌گری اعلام می‌کند، واریز کنید و در مرحله دوم مدارک زیر را برای سفارت انگلیس ارسال کنید:

 • فرم فارسی درخواست وقت سفارت انگلیس
 • فایل اسکن‌شده صفحه اول پاسپورت (تمام رنگی و با کیفیت)
 • فایل اسکن‌شده دعوتنامه (در صورت داشتن دعوتنامه از یکی از بستگان درجه یک) به همراه فایل مدارک اقامتی شخصی که دعوتنامه را برای شما ارسال کرده است.

هزینه گرفتن وقت سفارت انگلیس برای اخذ ویزاهای مختلف

 • ویزای توریستی ۶ ماهه انگلیس – ۲۸۰ دلار
 • ویزای توریستی ۲ ساله انگلیس – ۶۷۰ دلار
 • ویزای دوره زبان انگلیس – ۷۰۰ دلار
 • ویزای short term study یا تحصیل موقت انگلیس – ۴۵۰ دلار
 • ویزای دانشجویی انگلیس موسوم به Tier4 – ۶۵۰ دلار
 • ویزای توریستی ۵ ساله انگلیس – ۱۱۳۰ دلار
 • ویزای توریستی ۱۰ ساله انگلیس – ۱۴۷۰ دلار

پس از پایان تمام مراحل ثبت‌نام اینترنتی و ارسال مدارک کامل به سفارت انگلیس، می‌توانید وقت‌های موجود سفارت انگلیس برای مصاحبه اخذ ویزا را انتخاب کنید. در روز مصاحبه، بهتر است که با ظاهری مناسب و یک ساعت زودتر از وقت مصاحبه در سفارت انگلیس حضور داشته باشید. چرا که سفارت انگلیس پیش از مصاحبه به تجزیه‌وتحلیل مدارک و همچنین انگشت‌نگاری از شما خواهد پرداخت. درضمن برای همه انواع ویزای انگلیس در مرحله مصاحبه باید تمام مدارک اشاره شده در زیر را همراه داشته باشید.

مدارک مورد نیاز سفارت انگلیس در روز مصاحبه

اصل پاسپورت (توضیح: اعتبار پاسپورت باید ۶ ماه بیشتر از مدت زمان سفر به انگلیس باشد.)

 • دو قطعه عکس ۳٫۵ * ۴٫۵ (توضیح: عکس‌ها باید رنگی و تمام‌رخ باشند.)
 • اصل و یا کپی دعوتنامه از بستگان درجه یک و یا برگه واچر هتل (توضیح: واچر هتل برگه‌ای‌ست که به منزله رزرو رسمی هتل در اروپاست و در صورت عدم وجود دعوتنامه، برای اخذ ویزای انگلیس الزامی‌ست. در صورت وجود دعوتنامه هم مدارک میزبان به این شرح مورد نیاز است: فیش حقوقی پرینت حساب بانکی، مدارک شغلی و گواهی اشتغال به کار، سند ملکی یا اجاره‌نامه در انگلستان، آخرین برگ مالیاتی پرداخت‌شده، قبوض پرداختی مثل آب ، برق ، گاز.)
 • اصل و ترجمه سند ازدواج در صورت تأهل
 • اصل و ترجمه شناسنامه
 • برگه پرینت‌شده فرم درخواست وقت سفارت انگلیس و تأییدیه‌ای که سفارت انگلیس پیش از شروع مصاحبه به شما خواهد داد.
 • اصل و ترجمه گردش‌های حساب شخصی و جاری در ۶ ماه گذشته، سپرده‌های بانکی و… (توضیح: برای مدیران شرکت‌ها، ارائه ریزپرینت گردش مالی حساب شرکت هم الزامی‌ست.)
 • اصل و ترجمه سند ملکی و در صورت اجاره دادن ملک، اصل و ترجمه اجاره‌نامه موردنظر
 • اصل و ترجمه مدارک شغلی (توضیح: یکی از مهم‌ترین مدارک همین مدارک شغلی هستند! لذا بهتر است که با مشورت‌گرفتن از مشاوران، این مدارک را به بهترین شکل ممکن تکمیل کنید.) شامل: گواهی اشتغال به کار، گواهی مرخصی با ذکر باحقوق یا بی‌حقوق بودن مرخصی، یکی از ‌مدارک: کارت پرسنلی، کارت مهندسی، کارت دانشجویی، حکم کارگزینی، کارت بازنشستگی، پروانه مطب، جواز کسب، پروانه فعالیت، کارت بازرگانی و… ، بیمه ۶ ماه گذشته و گواهی تأییدیه آن، فیش حقوقی ۶ ماه آخر، برگه مالیاتی پرداخت‌شده.
 • ترجمه کارت پایان خدمت

مرحله مصاحبه، مرحله‌ای‌ست که در آن شما باید اعتماد مصاحبه‌گر را جلب کنید؛ پس توصیه می‌شود که محکم و باصلابت به توضیح در مورد خود بپردازید و سعی کنید جواب‌های کوتاه و مناسبی به سؤالات بدهید.

همان‌طور که گفته شد uk visa یا ویزای بریتانیا، یکی از آن ویزاهایی‌ست که به سختی در اختیار ایرانیان قرار می‌گیرد و همچنین پس از اتفاقات سال ۲۰۱۱ و تعطیل شدن سفارت انگلیس در ایران، بریتانیا بیشتر بر این سخت‌گیری‌ها دامن زد. حتی تا پیش از تأسیس دفتر VFS global در تهران، ایرانیان مجبور بودند که برای اخذ این ویزا و یا وقت سفارت انگلستان، به کشور دیگری سفر کنند و این سفر و شرایطی که آن کشور به متقاضیان تحمیل می‌کرد، دست به دست هم دادند تا ویزای بریتانیا به یکی از پرمشغله‌ترین ویزاها بدل شود.

خوشبختانه با گشایش دفتر نمایندگی سفارت انگلیس در ایران، افق‌های جدیدی مقابل گردشگران قرار گرفت و امیدواری‌ها برای تسهیل هر چه بیشتر این مسیر افزایش یافت. آدرس دفتر VFS global در تهران: ونک، ملاصدرا، شیخ بهایی، خیابان عرفی شیرازی، ساختمان شماره ۴۹، طبقه سوم، دفتر VFS می‌باشد و متقاضیان ویزای بریتانیا، در مراحل اخذ ویزا، باید حداقل یک‌بار به این محل مراجعه کنند. البته برای حضور در این دفتر هم شرایط و ضوابط فراوانی وجود دارد که برای اطلاع از آن‌ها می‌توانید به سایت دفتر VFS global تهران به آدرس: http://www.vfsglobal.co.uk مراجعه کنید.

بهتر است که پیش از پر کردن فرم‌ها و اقدام به هر کاری، با متخصصان این امر مشورت کنید؛ چرا که انگلیسی‌ها به شدت موشکاف‌اند و تغییر و یا عذرخواهی بابت اشتباهی را نمی‌پذیرند. چنانچه که تغییر فرم پرشده به هیچ‌وجه امکان پذیر نیست.

مورد بسیار مهم دیگری که در این باب وجود دارد، پرداخت وجه مورد نیاز برای بررسی مدارک است که باید با ویزا کارت، مستر کارت و پی پال صورت بگیرد. اگر این ابزارهای پرداخت را در اختیار ندارید، حتماً پیش از تکمیل فرم درخواست با یک کارشناس مشورت کنید؛ چرا که پس از بارگذاری فرم مربوطه، تنها سه ساعت برای پرداخت هزینه وقت سفارت انگلیس فرصت دارید و در صورت عدم پرداخت، درخواست شما باطل خواهد شد.

فرآیند اخذ وقت سفارت انگلیس در تهران

پس از تأسیس شرکت VFS global که نماینده رسمی سفارت انگلیس در تهران است، بسیاری از گردشگران و هموطنانی که قصد سفر به انگلیس را داشتند، کم و بیش از مشکلات ویزای انگلیس رهایی یافتند؛ چرا که این نمایندگی کارهایی که باید برای اخذ ویزای انگلیس انجام شود را به خوبی و در زمان کمی به انجام می‌رساند و نیمی از راه پرمشغله گرفتن وقت سفارت انگلیس و مصاحبه ویزای سفارت انگلیس را کوتاه می‌کند.

VFS global صدور تمام ویزاهای انگلیس را که شامل: توریستی، تجاری، تحصیلی و اقامتی می‌شود را برعهده می‌گیرد و شما عزیزان می‌توانید به کمک VFS به راحتی وقت سفارت انگلیس در تهران را از سیستم دریافت کنید؛ اما توجه داشته باشید که به علت حجم بالای درخواست‌ها، پنجره اخذ وقت سفارت انگلیس، هفته‌ای یک یا دو بار بیشتر باز نمی‌شود و بهتر است که برای موفقیت هر چه زودتر در این زمینه با ما در تماس باشید. مراحل اخذ ویزاهای مختلف انگلیس به شرح زیر است:

ورود به لینک شرکت VFS global به آدرس: https://www.visa4uk.fco.gov.uk و انتخاب نوع ویزای درخواستی فرمی در اختیار شما قرار خواهد گرفت، که شامل سؤال‌هایی درباره مشخصات فردی است. برای تکمیل این فرم هم بهتر است که با مشاوران ما در ارتباط باشید، چرا که پس از submit آن در سایت، دیگر امکان ویرایش اطلاعات وجود ندارد.
رزرو وقت مصاحبه و پرداخت هزینه (توجه کنید که پس از اخذ وقت سفارت انگلیس، تنها ۳ ساعت برای پرداخت هزینه بررسی ویزا زمان دارید و در صورت عدم پرداخت وقت شما باطل خواهد شد. پرداخت هزینه بررسی مدارک برای ویزای انگلیس، تنها از طریق مستر کارت، ویزا کارت و پی پال قابل انجام است و در صورتی که این ابزارها را در اختیار ندارید، بهتر است با ما تماس بگیرید.)
توجه داشته باشید که پاسپورت و تمام مدارک دیگر، تا زمانی که به آدرس پستی شما ارسال می‌گردد، باید در اختیار VFS global باشد و به همین‌خاطر بهتر است زمان‌بندی مناسب را برای عدم در اختیار داشتن مدارک‌تان در نظر بگیرید. این شرکت مصاحبه‌ای نخواهد داشت و متقاضیان باید تنها یک‌بار برای انجام انگشت نگاری و تحویل مدارک به نماینده سفارت انگلیس در ایران مراجعه کنند.

در صورت تعیین وقت و عدم مراجعه متقاضی در زمان تعیین‌شده، درخواست شما رد خواهد شد و وجه پرداختی برای دریافت وقت سفارت انگلیس هم بازپس داده نمی‌شود. از این جهت متقاضیان باید برای حضور در VFS global آماده باشند، وگرنه ممکن است که ماه‌ها طول بکشد تا دوباره سفارت انگلیس درخواست شما را بپذیرد. باز هم یادآوری می‌کنیم که نماینده‌ سفارت انگلیس در ایران، تنها واسطه‌ای برای ارسال مدارک شما به یکی از سفارت‌خانه‌های انگلیس در کشورهای اطراف ایران -معمولاً امارات و شهر ابوظبی- است و توانمندی انجام مصاحبه را ندارد.

اما نکته قابل توجه این است که بدون نظر مثبت این شرکت، سفارت انگلیس هم نظر مثبتی نخواهد داشت؛ لذا بهتر است که با ظاهری مناسب و رسمی برای تحویل مدارکتان به VFS global مراجعه کنید.

مدت زمان لازم برای صدور ویزای انگلیس

امکان طول کشیدن مدت زمانی تا ۲۰ روز جهت بررسی مدارک توسط سفارت به منظور صادر کردن ویزای این کشور وجود دارد.در صورتی که بخش ویزای سفارت انگلیس متوجه ارائه اطلاعات نادرست و یا مدارک جعلی از طرف فرد متقاضی دریافت ویزا شود مسئولان سفارت این کشور می توانند علاوه بر این که درخواست دریافت ویزای متقاضی را رد کنند برای مدت زمان ده سال از تمامی درخواست های فرد خاطی برای صدور و دریافت هرنوع از ویزاهای این کشور جلوگیری کنند.

شانس اخذ اقامت توریستی انگلیس

شانس اخذ ویزای توریستی این کشور برای افرادی که به همراه خانواده خود جهت اخذ ویزای توریستی کشور انگلستان اقدام می نمایند پایین تر از افرادی است که به صورت انفرادی جهت اخذ ویزای توریستی کشور انگلستان اقدام می نمایند. بطور مثال در صورت احراز شرایط فوق الذکر مثل نامه حساب بانکی ،اسناد ملکی و دیگر مدارک مورد نیاز، اگر در یک خانواده ۴ نفره پدر یا مادر خانواده به صورت انفرادی اقدام به دریافت ویزای توریستی انگلستان نمایند، شانس زیادی جهت اخذ ویزای توریستی کشور انگلستان خواهند داشت. اما اگر همه خانواده جهت اخذ ویزای توریستی انگلستان به صورت همزمان اقدام نمایند، همه افراد از شانس کمتری در اخذ ویزای توریستی کشور انگلستان برخوردار خواهند بود.

پارامتر دیگری که می تواند شانس افراد را در جهت اخذ ویزای توریستی انگلستان افزایش دهد، حضور یک فرد از اقوام درجه اول فرد نظیر پدر، مادر، برادر، خواهر و …. در کشور انگلستان است.بدین صورت که اگر یکی از اقوام فرد، دعوت نامه ای جهت بازدید وی از ایشان، برای فرد متقاضی ارسال نماید، شانس اخذ ویزای توریستی کشور انگلستان برای فرد، افزایش می یابد.

گفتنی است ویزاهای توریستی در کشور انگلستان همانندکشور آمریکا می باشد و نسبتا شرایط یکسانی را دارا می باشند.ویزاهای توریستی در اقصی نقاط دنیا بصورت ویزاهای تک وروده (Single entry) و یا ویزاهای چند وروده (Multiple) به افراد متقاضی اختصاص می یابند. در سال های اخیر کشور انگلستان، ویزاهای توریستی خود را بصورت ویزاهای چند وروده به متقاضیان ورود به خاک کشور انگلستان از طریق ویزای توریستی ارائه می دهد.

شرایط اقامت انگلستان پس از ورود با ویزا توریستی

افراد می توانند با ورود به کشور انگلستان در چند حالت ذیل، شرایط اخذ اقامت انگلستان را پس از ورود به کشور انگلستان فراهم نمایند.

اول اینکه فرد در مدت حضور خود در انگلستان، بتواند یک فرصت شغلی و یا یک زمینه کارآفرینی را جهت اخذ اقامت انگلستان فراهم آورد تا پس از بازگشت از انگلستان بتواند برای انواع دیگر ویزا نظیر ویزای کار و یا اخذ اقامت کارآفرینی اقدام نماید.

روش دومی که افراد در راستای اخذ اقامت انگلستان پس از ورود به کشور انگلستان اتخاذ نمایند، اقدام جهت اخذ اقامت از طریق انواع پناهندگی می باشد.

آدرس سفارت انگلیس در کشورهای دیگر

 • آدرس کنسولگری انگلیس در استانبول:
  Meşrutiyet Caddesi No 34, Tepebaşı Beyoglu, ۳۴۴۳۵ Istanbul, Turkey
 • آدرس سفارت انگلیس در آنکارا:
  Şehit Ersan Caddesi 46/A, Çankaya, Ankara, Turkey
 • آدرس سفارت انگلیس در دبی:
  Wafi Mall, 3rd Floor, Falcon, Phase 2, Umm Hurair 2 – Dubai – UAE, P.O Box 114100
 • آدرس سفارت انگلیس در ابوظبی:
  Khalid bin Al Waleed St (Street 22), PO Box 248, United Arab Emirates

امیدواریم که این اطلاعات برای شما مفید واقع شود.خواهشمندیم برای اخذ ویزای شنگن نیز با ما در تماس باشید.

موفق باشید.

3 نظرات
 1. سمیرا ذاکر می گوید

  من میخوام بدونم اینکه شغل درخواست کننده مدیرعامل یک شرکت توریستی تفریحی در ایران باشه مینونه به روند اخذ ویزا کمک بیشتری کند؟

  1. Pouya می گوید

   درود
   اگر مدارک شغلی و مالی شما قوی باشه،بله.قطعا

 2. شهرام می گوید

  در استامبول کارهای ویزا در سفارت انگلیس انجام نمیشه یک مرکز هست در طبقه سوم یک پاساژ به نام profillo vhs

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.