چرا بیمه مسافرتی اینقدر مهم است؟ – ویزاتک

دلایل اهمیت بیمه مسافرتی

مسلما همگی ما با مفهوم بیمه آشنا هستیم و میدانیم که کاربرد آن چیست.بیمه مسافرتی گرچه هزینه‌های سفر را افزایش می‌دهد اما مثل سایر بیمه‌ها، ارزش هزینه کردن دارد. این بیمه، برای پوشش هزینه‌های پزشکی، لغو سفر، گم کردن اسباب سفر و چمدان‌ها، سوانح هوایی و دیگر خساراتی که ممکن است در طول سفر با آن مواجه شویم چه در سطح بین‌المللی و چه در سطح داخلی، در نظر گرفته شده است.

تصویری از ماشین حساب،برگه و خودکار در بیمه مسافرتیبیمه مسافرتی یکی از مهم ترین و ضروری ترین چیزهایی است که باید قبل از شروع سفر تهیه شود. هزینه خرید بیمه مسافرتی مناسب هر اندازه که زیادبه نظر برسد، بسیار کمتر از هزینه درمان و بروز حوادث و غیره در سفر خواهد بود.

چرا باید بیمه مسافرتی داشته باشیم؟

تصور کنید :

در فرودگاه متوجه می شوید که چمدان خود را گم کرده اید و برای ادامه سفر نیاز به لوازم ضروری دارید.اگر قبل از سفر بیمه مسافرتی خریده باشید به راحتی می توانید به سفر خود ادامه دهید و لوازم مورد نیاز در اختیارتان قرار میگیرد.زمانیکه سفر خود را آغاز می کنید، کیف پول و مدارک لازم برای سفر را گم کرده اید یا از شما دزدیده اند اگر بیمه ی مسافرتی داشته باشید، پول و مدارک مورد نیاز توسط بیمه تامین می شود.

همچنین اگر داروهای ضروری شما در کیف ربوده شده باشد داروهایتان هم در اختیارتان قرار میگیرد.شما در سفر هستید و یکی از افراد خانواده یا نزدیکان بیمار شده یا فوت کرده است،مجبور به بازگشت هستید قبل از شروع سفر حتما تمام احتمالات را در نظر گرفته و بیمه مسافرتی مناسبی را برای آرامش بیشتر خریداری کنید. فرقی نمی کند که سفر شما یک یا چند روز یا چند هفته طول بکشد زیرا احتمال بروز هر یک از مواردی که گفته شد وجود دارد، با خرید بیمه مسافرتی نگرانی ها و مشکلات سفر را کمتر کنید.

بیمه مسافرتی ابزار مناسبی است برای حفظ سلامتی در برابر اتفاقاتی که ممکن است در حین سفر برای مسافر بوجود آید، بطوریکه می تواند هزینه های مالی و استرس های ناشی از آن را در مسافرت کاهش دهد. اکثر ما زندگی پرمشغله ای داریم که باید بین زندگی و کارمان تعادل برقرار کنیم.

مسافرت یکی از عواملی است که برای گذران اوقات فراغت انتخاب می شود. در طول سفر نیز مسافر انتظار دارد زمانی را که برای استراحت خود در نظر گرفته است، اگر حادثه ناگهانی برای او یا همراهانش اتفاق بیفتد، از نظر مالی نگرانی نداشته باشد. بنابراین هنگام مسافرت به یکی از کشورهای خارجی یا سفرهای داخلی باید از بیمه سفر استفاده شود تا مسافر بتواند در مواقع لزوم از آن بهره مند شود.

برخی از خدمات بیمه مسافرتی

 • پرداخت هزینه بستری در بیمارستان و معالجات پزشکی
 • انتقال بیمه شده به نزدیکترین مرکز درمانی در اثر حادثه و یا بیماری
 • پرداخت هزینه های فوریت های دندانپزشکی
 • ارسال داروهای ضروری
 • حواله وجه ضمان
 • حواله وجه نقد
 • و …

کدام بیمه مسافرتی بهتر است؟

شرکتهای بیمه گوناگونی وجود دارند که بیمه مسافرتی ارائه می دهند . این شرکت ها عبارتند از:

 • بیمه پاسارگاد
 • بیمه سامان
 • بیمه ایران
 • بیمه پارسیان
 • بیمه ملت
 • بیمه البرز

حال باید نسبت به خدماتی که این شرکت های بیمه ارائه میدهد و نیاز خود را بسنجید و انتخاب کنید.

نحوه دریافت خسارت بیمه مسافرتی

بیمه مسافرتی اشخاصی را که قصد مسافرت به خارج از کشور دارند تحت پوشش قرار می دهد و اعتبار آن فقط در خارج از کشور است و کلیه خدمات موضوع بیمه مسافرتی با توجه به قرارداد فی مابین مطابق با شرایط عمومی توسط شبکه بین المللی تضمین و ارائه می گردد.همچنین مسافر می تواند خسارتهای وارده را طبق جداول مربوطه پس از ورود به ایران با ارسال مدارک لازم (بیمه نامه، کپی از صفحه اول شناسنامه، کپی پاسپورت از صفحه مربوط به ورود و خروج به کشور در آن سفر، اصل مدارک مربوط به هزینه های انجام شده و فرم اطلاعات خسارت که نزد شرکت می باشد) نهایتاً تا ۳۰ روز دریافت نماید.

توصیه مهم در مورد بیمه مسافرتی ویزای شنگن

اگر قصد سفر به اروپا را دارید،نکته قابل‌توجه در رابطه با بیمه مسافرتی ویزای شنگن این است که این بیمه برای سفرهای کمتر از ۹۲ روز متوالی اعتبار دارد؛ یعنی از روز ۹۳ام به بعد سفر تحت پوشش بیمه مسافرتی شینگن نیستید و حتماً باید به کشور محل اقامت بازگردید و سفری دیگر آغاز کنید تا مجدداً تحت پوشش بیمه قرار بگیرید.لازم به ذکر است که در وقت سفارت خود باید بیمه مسافرتی را به همراه دیگر مدارک مورد نیاز به سفارت ارائه دهید تا مراحل درخواست ویزای شینگن انجام شود.

منبع :bimiline

موفق باشید.

 

2 نظرات
 1. غزاله می گوید

  سلام ممنون از اینکه اطلاعاتتون رو در اختیار ما میذارید. میخواستم بپرسم بیمه ی شخص همراه کسی که برای کورس زبان میخواد بره سوئد دقیقا باید چندروزه باشه؟؟؟

  1. Pouya می گوید

   درود
   خواهش میکنم.
   بهتره در این مورد با کارگزاری بیمه در تماس باشید.
   موفق باشید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.