اشتباهات وقت مصاحبه ویزای شنگن که باید از آن جلوگیری کرد! – ویزاتک

برترین اشتباهات وقت مصاحبه ویزای شنگن

احتمالا اکثر کسانی که در پی اخذ ویزای شنگن هستند،همیشه در مورد اهمیت وقت مصاحبه ویزای شنگن استرس داشته اند.باید سعی کنید از تجربیات دیگران در وقت مصاحبه استفاده کرده و از اشتباهات وقت مصاحبه ویزای شنگن که برای آن ها پیش آمده است استفاده و جلوگیری کنید.ما در این مطلب قصد داریم تا در مورد برترین اشتباهات وقت مصاحبه ویزای شنگن توضیح دهیم.در ادامه با ویزاتک باشید.توجه داشته باشید که این راهنمایی میتواند در سفارت کشورهای دیگر نیز مورد استفاده قرار گیرد.

تصویری از یک تاجر در هنگام مصاحبهپشت ریجکت شدن ویزای شنگن همیشه دلایلی وجود داشته است.برای شما باید مهم باشد که از رایج ترین اشتباهات وقت مصاحبه ویزای شنگن آگاه باشید تا با کمترین خطا مصاحبه خود را به اتمام برسانید.توجه داشته باشید که در وقت مصاحبه ویزای شنگن سرحال،پر انرژی و بدون استرس باشید و  برای اخذ ویزای شنگن علاقه نشان دهید.مقامات سفارت یا کنسولگری کشور شنگن، که در آن شما برای گرفتن ویزا اقدام میکنید، از شما انتظار دارند که کیفیت و مصاحبه های خاص مصاحبه ای را که شما را از یک نامزد ناکام تشخیص می دهد، نشان دهید.

۱.زمان وقت سفارت

وقت شما نسبت به اخذ وقت سفارت اقدام میکنید،سفارت یا کنسولگری،تاریخ و زمان دقیق آن را به شما خواهد گفت.این موضوع یکی از حساس ترین مسائلی است که سفارت/کنسولگری به آن بیش از حد اهمیت میدهد.پس سعی کنید سر وقت تعیین شده برای مصاحبه حضور داشته باشید.حتما چند دقیقه قبل از شروع وقت مصاحبه خود،وارد سفارت شوید.این موضوع به شما کمک خواهد کرد تا خود را آرام کنید و در هنگام پاسخ دادن به سؤالات مصاحبه، آرام باشید.همه مسائل را در نظر بگیرید.به عنوان مثال به جای استفاده از ماشین شخصی برای رفتن به سفارت از تاکسی استفاده کنید تا مجبور نباشید دنبال پارکینگ بگردید و دیر به سفارت برسید.

۲. پاسخ های نامناسب

یکی دیگر از مهمترین مسائلی که افر سفارت را تحریک میکند این است که درخواست خود را جدی نگیرید و به حد کافی برای پاسخ دهی آمادگی نداشته باشید.اگر قادر به پیش بینی سوالات افسر سفارت نباشید،قادر به پاسخگویی مناسب نخواهید بود.خوب … واقعیت این است که به طور معمول، زمانی که شما نمی دانید چه سوالی از شما پرسیده خواهد شد، خطراتی برای پاسخ های نامناسب (غیر قابل قبول، اشتباه، ناقص یا غریب) وجود دارد.به همین دلیل ضروری است که شما با سؤالات مصاحبه شنگن آشنا شوید تا بتوانید پاسخ های مناسبی ارائه دهید.

۳.فرار از سوال یا پاسخ های غلط

هر زمان که برای یک ویزای شینگن اقدام میکنید، مصاحبه صرفا یک راه برای اداره دیپلماتیک است که با شما ملاقات کند و در مورد اطلاعات ارائه شده در فرم درخواست ویزا اطمینان حاصل کند که به درستی و صادقانه ارائه شده باشد.پیشنهاد میدهیم از سوالات فرار نکنید و به درستی و مطابق با فرم و مدارک ارائه شده به سفارت پاسخ دهید.در نظر داشته باشید که اطلاعات اشتباه و نادرست،نتیجه ای معکوس خواهد داشت.پس صادق باشید.

۴.ظاهر نامناسب

سعی کنید ظاهری مناسب و آراسته داشته باشید.کفش های مناسب،لباس و حتی عطر مناسب استفاده کنید.این موضوع بسیار تاثیر گذار است.همیشه اولین برخورد،تاثیرگذارترین برخورد است.همچنین سعی کنید با افسر تماس چشمی نداشته باشید.فقط زمانی که از شما سوالی پرسیده میشود با نگاه کردن به چشم افسر نشان دهید که به سوالات او گوش میدهید.

۵.مدارک ناقص

همانطور که در بالا ذکر شد، دلیل اینکه اداره دیپلماتیک شما را برای مصاحبه ویزا دعوت می کند، به دلیل آن است که شما نیاز دارید که ثابت کنید مدارک ارائه داده شده توسط شما واقعی و درست است.ارائه مدارک ناقص و نادرست باعث ریجکت ویزای شما خواهد شد.خوب دقت کنید که مدارک ویزای شنگن را به درستی و کامل ارائه دهید.

۶.اطلاعات غیر ضروری

از ارائه اطلاعات غیر ضروری و نامرتبط جدا خودداری کنید.مقام رسمی فقط می خواهد اطلاعات خاص و روشن را که به طور مستقیم از شما می پرسد، دریافت کند.

۷.عصبانیت

از تلاش برای تحت تاثیر قرار دادن مقامات ویزا با بحث بیش از حد اجتناب کنید. در محل خود، با نگه داشتن جریان منظم مصاحبه، پاسخ خود را کوتاه، ساده و قابل سنجش نگه دارید. به یاد داشته باشید که مصاحبه باید طبیعی و بدون نیاز به تحمیل لحظات باشد.صحبت از موفقیت های شما، سر و صدای تکان دهنده، اشاره به خود و … میتواند باعث ناراحتی افسر سفارت شود.

۸.مخالفت با افسر سفارت

مخالفت و بحث با افسر کنسولگری/سفارت باعث عدم پیشرفت مصاحبه خواهد شد.افزایش صدا و رویکرد بد نسبت به مقام رسمی ویزا تنها نشان می دهد که شما یک فرد مخرب هستید که احترام به مقامات ایالتی را که نماینده اداره دیپلماتیک است رعایت نمیکنید.

13 نظرات
 1. سارا رستمی می گوید

  با سلام
  من یک اشتباهی مرتکب شدم، برای ویزای تحصیلی اتریش دارم اقدام می کنم، اشتباها دو تا وقت تحصیلی گرفتم. فردای همون روز که فهمیدم دو تا وقت دارم بلا فاصله به آدرس ایمیلی که سفارت داده بود ایمیل زدم و اعلام کردم که وقت دوم را حذف کنند و اشتباها این اتفاق افتاده.
  امروز ۱۱ دسامبر هست دو روز دیگه وقت ها را می بندند، و هنوز ایمیلی دریافت نکردم. نگرانم که اگر دوباره ایمیل بزنم کلا جفت وقت ها را حذف کنند. همان روزی هم که فهمیدم دو تا وقت دارم. تلفنی هم تماس گرفتم با سفارت و خودشان گفتن به همان ایمیل پیغام بزنم و اطلاع بدهم. می شه راهنمایی کنید خیلی نگرانم که این موضوع اشکال در روند کارم ایجاد کند.

  1. Pouya می گوید

   درود
   مشکلی برای شما پیش نمیاد
   شما وقت اول رو کنسل کنید و به صورت نرمال وقت دوم حذف میشه بعد از مصاحبه شما

 2. کوروش می گوید

  با عرض سلام وخسته نباشید فراوان خدمت شما

  دوستم برای من دعوتنامه ورزشی از اسپانیا فرستاده
  گردش حساب آنچنانی نداشتم وندارم بیش از بیست وپنج میلیون تا حالا نداشتم توحسابم
  گواهینامه رانندگی پایه سوم دارم که هنوز نیومده واسم
  خلاصه ازشما چه پنهون در فقر وفلاکت زندگی میکنم
  ۲۳سالمه پسر
  به نظر شما من باید چیکار کنم تا توسفارت
  قبول شم وردم نکنن؟؟؟؟
  ممنون میشم از جوابتون

  1. Pouya می گوید

   درود دوست عزیز
   بستگی به این داره که دعوتنامه شما شامل چه مواردی باشه؟
   اگر شما رو ساپورت مالی کرده باشه،نیازی به ارائه مدارک مالی ندارید دوست من.
   در مرو اینکه آیا شما می تونید ویزا بگیرید یاخیر،ما و هیچ کسی غیر از افسر کنسولگری نمی تونه تضمین کنه.
   موفق باشید.

 3. مرتضی محمدی می گوید

  سلام
  من و خانمم در یک روز به ویزا متریک مراجعه کردیم برای ویزای یونان
  جواب خانمم دو هفته بعد اومد و با ویزاش موافقت شده و پاسپورتشو تحویل گرفتیم ولی وجواب من هنوز نیومده

  1. مرتضی محمدی می گوید

   ضمناً فردا ساعت سه بعداز ظهر پرواز داریم
   حالا چه کار کنیم بلیطمونو کنسل کنیم؟

  2. Pouya می گوید

   درود
   باید صبر کنید.
   در برخی از موارد ممکنه بیش از حد معمول پاسخگو باشن.
   موفق باشید.

 4. ظفریان می گوید

  سلام……..من قصد دارم برای ویزای تحصیلی ایتالیا اقدام کنم…..کورسم به زبان انگلیسی هست…… مصاحبه در سفارت به انگلیسی انجام میشه……یه جایی خوندم که فارسی هست؟؟؟

  1. Pouya می گوید

   درود و عرض ادب
   به زبان فارسی انجام میشه.
   موفق باشید.

 5. سعيده می گوید

  با سلام، همسر و فرزندنم پاسپورت المان رو دارند و همه در ایران زندگى میکنیم، براى مسافرت من باید ویزا توریستى بگیرم و چه مدارکى باید آرائه بدم؟

  1. Pouya می گوید

   دردود و عرض ادب
   شما باید نسبت به اخذ ویزای توریستی اقدام کنید.لطفا به صفحه ویزای آلمان مراجعه کنید.

 6. مهدی کشاورزپاک سرشت می گوید

  از راهنمایی شما سپاسگزارم

  1. Pouya می گوید

   خواهش میکنم دوست عزیز.
   موفق و پیروز باشید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.