۶ جاذبه برتر شهر باکو که باید دید! – ویزاتک

لیست ۶ جاذبه برتر شهر باکو

شهر باکو به خاطر قدمت و تاریخ منحصر به فرد خود،دارای جاذبه های توریستی فراوانی است که هر سال گردشگران زیادی را از سراسر جهان جذب میکند.اگر در فکر سفر به این شهر زیبا هستید،بهتر است که این مطلب را بخوانید.زیرا ما در اینجا لیست ۶ جاذبه برتر شهر باکو را برای شما آماده کرده ایم تا در صورت نیاز از آن استفاده کنید.در ادامه با ویزاتک باشید.

۱.کاخ شیروانشاه

تصویری از داخل کاخ شیروانشاه باکو   این بنا در پشت شهر  قدیمی شهر باکو(ایچری شهر) قرار گرفته است و به عنوان یکی از قدیمی ترین جاذبه های توریستی شهر باکو معرفی شده است.کاخ شیروانشاه در قرن ۱۵ میلادی،زمانی که پادشاه شیروانشاه،باکو را به عنوان پایتخت خود انتخاب کرد،ساخته شده است.این بنا یکی از پربازدیدترین جاذبه های توریستی شهر باکو است و در سال ۲۰۰۰ جزو آثار یونسکو به ثبت رسیده است.برای دسترسی به این بنا میتوانید با استفاده از مترو در متروی ایچری شهر ( Icharishahar ) پیاده شده و با ۵ دقیقه پیاده روی به این مکان خواهید رسید.لازم بذکر است که هزینه بازدید از این بنا ۴ منات است.

۲.برج دختر یا THE MAIDEN TOWER

تصویری از برج دختر باکوبرج دختر یا Maiden Tower یا Qiz Qalasi یکی دیگر از معروفترین جاذبه های توریستی شهر باکو و کشور آذربایجان است.ابن بنا دومین بنای پر بازدید شهر باکو است.وقتی به بالای این برج پا میگذارید،نمایی بی نظیر از شهر باکو را خواهید دید.مانند کاخ شیروانشاه،این بنا نیز در ایچری شهر واقع شده است و به آسانی قابل دسترسی است.هزینه بازدید از این بنا ۴ منات است.

۳.بلوار شهر یا CITY BOULEVARD

مطالب مرتبط

تصویری از بلوار شهر باکوبلوار شهر یا بولوار دریاکنار،جایی است که شما میتوانید دریای خزر و نمایی زیبا از شهر باکو را کنار هم داشته باشید.وقت شما در این بلوار جذاب قدم میزنید،خواهید دید که اکثر جاذبه های توریستی،مراکز خرید،مراکز تجاری،رستوران ها،چایخانه ها و … در اطراف این بلوار جمع شده اند.اگر از فضای شهر باکو خسته شده اید،پیشنهاد میدهیم با رفتن به این مکان دنج،لحظاتی لذت بخش را برای خود فراهم کنید.پیشنهاد می دهیم با اخذ ویزای آذربایجان از این بلوار زیبا دیدن کنید.

۴.موزه تاریخ

موزه تاریخ آذربایجاناین بنا که متعلق به Zeynalabdin Taghiyev،یک شخصیت معروف آذربایجانی است،نظر هر بیننده ای را به خود جلب خواهد کرد.به این موزه بروید و از اشیا پر زرق و برق و تاریخی آن دیدن کنید.این موزه به ۳ بخش تقسیم شده است. قسمت اول، اقلام پیش از تاریخ و قرون وسطایی را پوشش می دهد، .بخش دوم، املاک شخصی افراد معروف تاریخ آذربایجان را پوشش می دهد. بخش سوم عمارت خانواده تقیف را نگه می دارد.هزینه بازدید از این موزه ۵ منات است.

۵.مرکز فرهنگی حیدرعلی اف

تصویری از موزه حیدر علی افاین مرکز توسط Zaha Hadid ساخته شده و جایزه “طراحی سال” را در تاریخ ۱ ژوئیه ۲۰۱۴ به دست آورد.این مرکز شامل گالری یادبود حیدر علی اف (حاکم آذربایجان در دوره شوروی در سالهای ۱۹۶۹-۱۹۸۲ و رئیس جمهوری آذربایجان از سال ۱۹۹۳ تا ۲۰۰۳) میشود.این مجموعه شامل گالری هنری، سالن کنسرت و کتابخانه، سالن رستوران و کنفرانس میشود.لازم بذکر است که این بنا یکی از معروفترین دیدنی های شهر باکو است.
۶.معبد آتشگاه

تصویری از معبد آتشگاه باکو در 6 جاذبه برتر شهر باکواین بنا در فاصله ۳۰ کیلومتری از شهر باکو و در منطقه ساراخانی قرار گرفته است.تاریخ این معبد به قرن ۱۸ میلادی باز می گردد، زمانی که تاجران هندوستان به باکو می آیند و داروهای هندی و مواد چوبی را می فروشند.همانطور که باکو در جاده ابریشم قرار داشت،تاجران و مسافران زیادی به این شهر می آمدند.هر چند این معبد به زرتشتیان متعلق بوده است.

امیدواریم که این ۶ جاذبه برتر شهر باکو در سفر به این شهر زیبا و در تور باکو برای شما مفید واقع شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.