افزایش نرخ ویزای سوئیس

سوئیس اولین کشور در افزایش نرخ ویزای شنگن

پس از تصویب پارلمان اروپا در مورد اصلاح قانون ویزا در اتحادیه اروپا،شورای فدرال سوئیس به اولین عضو شینگن تبدیل شده است که مقررات مربوط به خود را با کد ویزا به روز شده هماهنگ می کند و افزایش نرخ ویزای شنگن را به اجرا خواهد گذاشت.براساس بیانیه مطبوعاتی شورای فدرال سوئیس،شرایط صدور ویزا با هزینه ی بالاتر تنظیم خواهد شد.در جلسه ای در تاریخ ۱۴ آگوست ۲۰۱۹،شورای فدرال تصمیم گرفت مقررات مربوطه را با قانون اصلاح شده ویزا تنظیم کند. تغییرات اساسی شامل پیوند ویزا و سیاست بازگشت،افزایش هزینه ویزا و تسریع در روند ویزا است. “

کشور سوئیس در افزایش نرخ ویزای سوئیس

در ادامه توضیح داده شده است که از ۲ فوریه ۲۰۲۰ ، متقاضیان ویزای شینگن به سوئیس باید هزینه های بالاتری بپردازند.امروز ، شورای فدرال این تغییرات را در قانون سوئیس با تجدید نظر در آیین نامه مهاجرت و ویزا ، دستورالعمل کارمزدهای مربوط به قانون مهاجرت و ادغام و آیین نامه صدور اسناد مسافرتی برای بیگانگان به اجرا گذاشته است. “اصلاحات پیشنهادی در قانون ویزای شنگن در تاریخ ۶ ژوئن سال جاری توسط شورای اتحادیه اروپا تصویب شده است.

این اصلاحات در تلاش برای تسهیل سفر به منطقه شینگن برای گردشگری،تجارت و تجارت و در عین حال کمک به امنیت داخلی مورد حمایت قرار گرفته است.در کد جدید قیمت ویزای اقامت کوتاه مدت از ۶۰ یورو به ۸۰ یورو افزایش یافته است تا ابزارهای موجود برای پاسخگویی به چالش های ناشی از مهاجرت غیرقانونی افزایش یابد. همچنین مکانیسمی را ارائه می دهد که ارزیابی می کند که آیا هزینه ویزا باید برای هر سه سال تغییر کند یا همان باقی بماند.

این قانون جدید کشورهای عضو اتحادیه اروپا را ملزم به همکاری با ارائه دهندگان خدمات خارجی برای پذیرش ویزا می کند ، در کشورهای غیر اتحادیه اروپا که در آن کشور حضور ندارند یا نماینده آنها نیست. ویزاهای چند ورودی برای مسافران مکرر به منطقه شنگن در دسترس خواهد بود ، و برای هنرمندان شناخته شده و ورزشکاران با کارایی بالا که در اتحادیه اروپا سفر می کنند ، امکانات اضافی نیز فراهم خواهد شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.