مراحل درخواست ویزای اسلواکی – وقت سفارت اسلواکی – ویزاتک

چطور میتوان ویزای اسلواکی گرفت؟

بسته به نوع سفر شما به کشور اسلواکی،ویزا برای شما صادر خواهد شد.قبل از اقدام برای اخذ ویزای اسلواکی باید اول هدف خود را مشخص کنید که به چه منظوری قصد دارید به این کشور سفر کنید.آیا به قصد تفریح و بازدید از جاذبه های توریستی،مسائل پزشکی،کاری و یا غیره به این کشور میخواهید سفر کنید؟این موضوعی است که باید در مورد آن به سفارت توضیح داده و هدف از سفر خود را توجیه کنید.ما در این مطلب قصد داریم تا در مورد روش اخذ ویزای اسلواکی و وقت سفارت اسلواکی توضیح دهیم.در ادامه با ویزاتک باشید.

تصویری از بنر ویزای اسلواکیدر نظر داشته باشید که کشور اسلواکی از سال ۲۰۰۷ به عضویت کشورهای منطقه شنگن درآمده است و شما میتوانید نسبت به اخذ ویزای شنگن اسلواکی نیز اقدام کنید.طبق آمار سال ۲۰۱۷ این کشور از ۴۱ هزار درخواست ویزای شنگن اسلواکی،حدود ۴۰ هزار ویزا صادر کرده است.

مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای اسلواکی

 • بیمه مسافرتی .
 • کارت ملی و شناسنامه .
 • رزرو هتل و بلیط هواپیما .
 • سند مالکیت ( در صورت وجود ) .
 • گواهی بازنشستگی ( برای افراد بازنشسته ) .
 • گواهی اشتغال به تحصیل ( برای دانشجویان ) .
 • نامه تمکن مالی و گردش ۶ ماه آخر سپرده بانکی .
 • فرم درخواست ویزا ( از سایت سفارت دریافت نمائید ) .
 • ۲ قطعه عکس رنگی ۶ در ۴ رنگی با پس زمینه سفید بدون روتوش .
 • اصل پاسپورت با اعتبار حداقل ۳ ماه بیشتر از تاریخ ویزا درخواستی .
 • پروانه کسب و یا ثبت شرکت و یا کارت بازرگانی . ( برای صاحبان مشاغل ) .
 • در صورتی که قبلا ویزا شنگن و یا ویزا کشور معتبر دیگری دریافت کرده اید کپی از آنها و مهر های ورود و خروج .
 • گواهی اشتغال به کار که در آن تاریخ استخدام – سمت – میزان حقوق و مرخصی ذکر شده باشد به همراه فیش حقوقی . ( برای کارمندان و کارگران ) .

انواع ویزای اسلواکی

 • ویزای حمل و نقل فرودگاهی

در شرایطی که قصد خارج شدن یا انتقال بین دو پرواز بین المللی داشته باشید میتوانید در فرودگاه باقی بمانید و جابجایی را انجام دهید، در این حالت شما باید این نوع ویزای ترانزیت را دریافت کنید تا اجازه ی ماندن در فرودگاه را داشته باشید.

 • ویزای ترانزیت

این ویزا به افراد خارجی که از یک کشور غیر شینگن به یک کشور غیر شینگن سفر می کنند، اما از کشورهای شینگن عبور می کنند. در این صورت باید این نوع ویزا را درخواست دهند، البته فراموش نکنید که این جابجایی نباید بیش از ۵ روز ادامه یابد.

 • ویزای کوتاه مدت

اگر هدف شما از سفر به اسلواکی، توریستی و گردشگری باشد، شما نیاز به دریافت ویزای شینگن دارید، این ویزا به شما اجازه میدهد که در کشور اسلواکی به مدت ۹۰ روز در دوره ی ۱۸۰ روزه اقامت داشته باشید. این نکته را فراموش نکنید که اگر قصد دارید فقط در اسلواکی بمانید این ویزا کافی خواهد بود اما اگر میخواهید از چندین کشور تحت شینگن دیگر بازدید کنید باید به هنگام درخواست ویزای شینگن این مطلب را قید کنید.

 • ویزای بلند مدت

ویزای بلند مدت به منظور اقامت موقت در جمهوری اسلواکی صادر می شود. این ویزا در شرایط خاصی از جانب سفارت کشور اسلواکی صدور میگردد. این ویزا در موارد تحصیلی و بیزینس بیشتر مورد استفاده قرار میگیرد.

مدت اعتبار ویزای اسلواکی

ویزای اسلواکی از تاریخ صدور حداکثر ۹۰ روز در یک دوره ۱۸۰ روز معتبر است. ویزای اسلواکی قبل و بعد از آن دوره معتبر نخواهد بود .مجوز اقامت موقت در اسلواکی (ویزای اسلواکی) ممکن است تمدید شود، اگر اساس مجوز تغییر نکند و درخواست موجه باشد ، متقاضی می تواند به منظور تمدید مجوز اقامت موقت به مرکز خدمات شهروندی و مهاجرت مراجعه کند و درخواست تمدید اقامت خود را ارائه دهد.

مراحل درخواست ویزای اسلواکی

 1. وقت سفارت اسلواکی در کشور خود ، این درخواست ملاقات باید ۱ تا ۳ ماه قبل از عزیمت شما باشد، حتما این نکته را فراموش نکنید که برای تهیه ی بلیط ، زمان شروع سفرتان را حداقل بیشتر از ۳ هفته کاری در نظر بگیرید.
 2. دو نسخه از فرم درخواست ویزای شینگن را پر کنید. این فرم ها رایگان و به صورت آنلاین قابل دسترس است. شما به راحتی میتوانید دانلود کنید و به طور کامل پر کنید. این فرم ها شامل بخش هایی از جمله اطلاعات شخصی، آدرس، مقصد سفر، پاسپورت، بیمه و اطلاعات بازگشت است . شما باید کامل و خوانا آنها را پر کنید و یک کپی از آن داشته باشید و نزد خود نگه دارید.
 3. تاریخ انقضا گذرنامه خود را بررسی کنید . تاریخ انقضا پاسپورت شما باید حداقل ۹۰ روز پس از تاریخ عزیمت شما به اسلواکی باشد و همچنین پاسپورت شما نیز باید دارای ۲ صفحه خالی باشد.
 4. گذرنامه شما در ۱۰ سال گذشته صادر شده است.
 5. انتخاب صحیح عکس پاسپورت، عکس پاسپورت باید در اندازه ی ۳*۴ باشد، در این عکس صورت شما باید تقریبا ۸۰ درصد از تصویر را بگیرد و باید گوش ها و خطوط مو را قابل نمایش باشد.
 6. رزرو هتل و اطلاعات پرواز بازگشت و خروج شما از اسلواکی باید جداگانه و دقیق باشد، جهت تضمین بازگشت به کشور مبدا.
 7. شما که به کشور اسلواکی سفر می کنید باید بیمه درمانی داشته باشید، حداقل پوشش هزینه های پزشکی باید ۳۰،۰۰۰ یورو میباشد.
 8. بیانیه های بانکی (پرینت حساب اصلی مسافر) که کمتر از ۳ ماه دریافت کرده اید، برای نشان دادن مدارک مالی که هزینه ی سفر و اقامت در اسلواکی را داشته باشید.
 9. پرداخت مبلغ درخواستی سفارت برای اخذ ویزای اسلواکی
 10. تحویل به موقع مدارک، عکس ها و پرداخت هزینه ها
 11. در پایان انتظار ۲ هفته ای تا ۲ ماه جهت اعلام صلاحیت و دریافت اخذ ویزای اسلواکی از جانب سفارت اسلواکی.

اطلاعات تماس سفارت اسلواکی در تهران

 • آدرس جدید سفارت اسلواکی : تهران ، خیابان باهنر (نیاوران) ، خیابان مقدسی ، پلاک ۷۲
 • تلفن سفارت اسلواکی : ۲۲۷۴۰۴۶۶ ، ۲۲۷۵۴۵۶۰
 • سایت سفارت اسلواکی در تهران : www.mzv.sk/teheran
34 نظرات
 1. حسن اصغری می گوید

  سلام. میخواستم برای سفارت استوواکی برای تحویل مدارک وقت بگیرم. خودم میتونم انجام بدم یا حتما باید از طریق شرکتهای مسافرتی باشه.

  1. Pouya می گوید

   درود دوست عزیز
   شما خودتون هم می تونید انجام بدید.
   موفق باشید.

 2. سهراب می گوید

  با سلام و اردت خدمت شما میخواستم بدونم کسی که دیپلم هم نداره میتونه بره اسلواکی ادامه تحصیل بده و کار هم بکنه و با این کار اقامت میتونه بگیره ؟ قبلا از توضیحات شما سپاسگذارم

  1. Pouya می گوید

   درود
   دوست من،ما در زمینه ویزای توریستی فعالیت داریم.
   موفق باشید.

 3. یوسفی می گوید

  سلام.برای تحصیل دوره ابتدائی فرزندم می خواهم برای اسلواکی اقدام نمایم ..آیا ویزای همراه خانواده هم می دهند….شرایط به چه صورت است.

  1. Pouya می گوید

   درود و عرض ادب دوست عزیز
   ما در زمینه ویزای توریستی فعالیت داریم و در زمینه انواع دیگر ویزای اسلواکی نمیتونیم اظهار نظر کنیم.
   موفق باشید.

 4. ava می گوید

  سلام وخسته نباشیدخدمت شما
  ببخشیدمن ازسفارت اسلواکی مدت پیش اقدام کردم وبهم گفتن منفی دادن ،الان ازجایی دیگه اقدام کردن بهم گفتن هنوزتوی سفارت اسلواکی بلاتکلیف هستی ،وسفارت اسلواکی هیچ جوابی به من نمیده لطفاراهنمایی کنیدچه کاربایدبکنم،ممنون مرسی

  1. Pouya می گوید

   درود و عرض ادب دوست عزیز
   متوجه منظورتورن نشدم.لطفا با ما در تماس باشید تا راهنمائیتون کنیم.
   موفق باشید.

 5. سوگند می گوید

  سلام عصر بخیر
  ۱۴ فوریه وقت سفارت برای ارائه مدارک ویزا دارم .
  در همین خصوص سوالی داشتم از خدمتتون و اینکه همراه مدارک باید فرمی ارائه بدیم که شامل مشخصات فردی و شرکت می باشد هرچی سرچ می زنم نمی تونم پیدا کنم لطفا راهنمایی کنید.ممنون

  1. Pouya می گوید

   درود و عرض ادب
   فرم سفارت رو از جایی که وقت سفارت گرفتید،میتونید تهیه کنید.باید فرم اطلاعات فردی یا اصلاحا اپلیکیشن ویزا،به صورت آنلاین اتچ بشه و همراهتون باشه.
   موفق باشید.

 6. فلاح می گوید

  باسلام و عرض خسته نباشید
  من وهمسرم از طریق ثبت شرکت برای اقامت اسلواکی اقدام کردیم و تاریخ ۲۰/۱۲/۲۱۸ نامه ای از طرف وکیلمون مبنی بر اخذ اقامت ۱۸ ماهه از طرف پلیس اسلواکی ارسال شده . ایشون گفتن باید حضوری بریم سفارت برای اخذ ویزا ؟ تا جایی که اطلاع دارم سفارت وقت حضوری نمی دن . لطفا راهنمایی بفرمائید
  و اینکه در شرایط کنونی هزینه ویزا چقدر هست و چه مدت زمان می بره؟ با سپاس

  1. Pouya می گوید

   درود و عرض ادب دوست عزیز
   ما در زمینه ویزای توریستی فعالیت داریم.
   اما در زمینه اخذ وقت سفارت میتونیم کمکتون کنیم.
   موفق باشید.

 7. احمدی می گوید

  با سلام من چند سال پیش ویزای شینگن اتریش گرفتم بعدش رفتم فرانسه تو فرانسه مدت ویزام تموم شد مراجعه به سفارت ایران کردم سفارت منو به ایران فرستاد ولی پاسم مهر خروج نخورد حالا پاس جدید گرفتم میتونم باز ویزای شینگن بگیرم

  1. Pouya می گوید

   درود و عرض ادب دوست عزیز
   با توجه به شرایط پیش آمده،شما شرایط سختی برای اخذ ویزای نگن خواهید داشت.
   موفق باشید.

 8. انوشيروان می گوید

  سلام و عرض ادب میخواستم بدونم برای جواب ویزا از چه طریقی به ما اطلاع میدن از ایمیل یا تلفن ؟

  1. Pouya می گوید

   درود و عرض ادب
   از طریق ایمیل.

 9. کمالی می گوید

  کمالی
  با سلام . جهت ثبت شرکت با چه ارگان یا موسسه ای میتوان مشاوره کرد ؟

  1. Pouya می گوید

   درود و عرض ادب
   لطفا با شرکت های مرتبط هماهنگ بفرمائید!
   ما در زمینه وقت سفارت و ویزا فعالیت داریم دوست عزیز.
   موفق باشید.

 10. marmar می گوید

  با سلام و عرض خسته نباشید ما از طریق اژانسی ک اقدام‌کردیم برای ویزای توریستی اسلواکی ۴ شب اقامت در اسلواکی ۳ شب در اتریش بما گفتن اگر با پرواز اتریش ایر بلیط بگیریم اتریش ایر این امکان رو داره که ورودتون از اتریش باشه بعد به اسلواکی برید میخواستم بیینم‌ صحت داره این موضوع یا در لحظه ورود به اتریش دچار مشکل میشویم؟

  1. Pouya می گوید

   درود دوست عزیز
   تا به امروز در مورد این موضوع مشکلی به ما گزارش نشده.اما چون تعداد شب های اقامت شما در کشور اسلواکی بیشتر هست و از طرفی از سفارت اسلواکی اقدام شده،نباید مشکلی پیش بیاد.مراحل کار شما درست طی شده.البته افسر کنسولگری باید در این مورد نظر بدن.
   موفق باشید.

 11. یوسفی می گوید

  ممنون از مطالب سایتتون

  1. Pouya می گوید

   خواهش میکنم دوست عزیز.

   1. علی می گوید

    سلام وقت شما بخیر من درسال ۲۰۱۴ویزای شنگن گرفتم باچندماه تاخیر برگشتم خواستم ببینم برای ویزای مجددمانعی پیش نمیاد؟

    1. Pouya می گوید

     درود و عرض ادب
     در صورتیکه با جریمه،تعهد و تذکر مواجه نبودید،مشکلی ندارد.
     موفق باشید.

 12. اکبر شیرویه می گوید

  سلام
  احتراما اینجانب اکبر شیرویه قصد اقامت از طریق ثبت شرکت در کشور اسلواکی را دارم . لذا خواهشمند است نحوه تعیین وقت از سفارت و پروسه انجام کار را توضیح فرمایید . با احترام
  مشخصات متقاضی : اکبر شیرویه – سن : ۴۳ سال – متاهل – دارای دو فرزند دختر – مدرک تحصیلی : مهندسی مکانیک – حرارت و سیالات – سابقه کار حدودا ۱۹ سال
  قبلا دو مرتبه ویزای شنگن گرفته ام و به کشور آلمان بابت دوره های کاری و آموزشی سفر داشته ام

  1. Pouya می گوید

   درود دوست عزیز
   ما در زمینه ثبت شرکت در کشورهای مختلف به غیر از کشور آذربایجان،هیچ فعالیتی نداریم.بههمین منظور برای ثبت شرکت در کشور اسلواکی بهتره که با یک موسسه دیگر در تماس باشید.در زمینه وقت سفارت اسلواکی هم میتونیم در خدمت شما باشیم.
   موفق باشید.

 13. saye می گوید

  سلام،خسته نباشید،ببخشید من برای ۹اکتبر وقت سفارت دارم،چند تا سوال داشتم،اول اینکه من وقتی ایمیل زدم اسم دختر۷سالمو تو ایمیل نیاوردم،این مشکل ساز میشه؟دوم اینکه من میخوام توریستی برم و چند کشور دیگه هم برم،نامه ی هدف از سفر رو به چه صورت باید بنویسم که درست باشه،ومدارک شناسنامه و..باید ترجمه بشه؟و اباید از مدرسه دخترم گواهی اشتغال به تحصیل بگیرم؟به نظر شما جدیدا چند درصد جواب مثبت میدن به درخواست ویزا!
  ممنون میشم اگه جواب بدین.

  1. Pouya می گوید

   درود و وقت بخیر دوست عزیز
   در صورت امکان اسم دخترتون رو وارد اپلیکیش درخواست ویزا کنید.
   هدف از سفرتون رو بهتره برای بازدید از چند کشور بنویسید اما به کشوری که میخواهید وارد شوید باید بیشتر بمونید.به عنوان مثال اگر ویزای اسلواکی میخواهید اقدام کنید و از طریق اسلواکی وارد حوزه شنگن شوید،به فرض اینکه ۱۴ روز طول سفر شما هست و ۴ تا کشور رو میخواهید بازدید کنید،باید تعداد روزهای اقامت در کشور اسلواکی بیش از همه باشه.
   همچنین مدارک شما باید کاملا ترجمه بشه و از مدرسه دخترتون گواهی اشتغال به تحصیل بگیرید.اگر مدارک شما کامل باشه و صادق باشید،به احتمال زیاد ویزا خواهید شد.
   موفق باشید.

 14. سينا حسن زاده می گوید

  سلام وقتی که وقت سفارت میگیریم باید همان موقع رزرو هتل و بلیط داشته باشیم همراه خود؟؟ و اینکه چه مدارکی میخواد چنانچه ما دانشجو در اسلواکی داشته باشیم ،، با تشکر

  1. Pouya می گوید

   درود و وقت بخیر دوست عزیز
   در زمان اخذ وقت سفارت نیاز به رزرو بلیت و هتل نیست.شما باید در هنگام مراجعه به سفارت کشور مدنظرتون رزرو بلیت و هتل رو همراه با مدارک دیگتون ارائه بدید.همچنین در رابطه با مدارک ویزای دانشجویی اسلواکی،در همین مقاله توضیحاتی ارائه شده است.
   موفق باشید.

 15. مهدی می گوید

  سلام. با خوندن مطالب بالا افسوس خوردم که چرا از طریق اسلواکی اقدام نکردم برای شینگن. دیروز با کلی تلاش و بلیط رفت و برگشت قطعی.دست آخر از سفارت فرانسه با بند۹ ریجکت شدم. نه تنها من. تو این مدت بالای ۹۰درصد همه رو ریجکت کردن. میخواستم بدونم الان اگه اقدام کنم حدودا کی میتونم ویزا بگیرم؟ با تشکر

  1. Pouya می گوید

   درود و عرض ادب
   شما حداقل بین ۳ تا ۶ ماه باید از زمان ریجکت شدن صبر کنید و بعد،نسبت به رفع ریجکتی ویزای شنگن اقدام کنید تا بتونید ویزای شنگن بگیرید.
   موفق باشید.

 16. افسانه می گوید

  سلام و عرض ادب ، سپاس از مطلب بسیار خوب شما
  سوالی از خدمت شما داشتم ، برای نوروز ۹۸ من به همراه دخترنوجوانم و همسرم قصد مسافرت به اروپا داریم و مقصد اولیه ما اسلواکی و بعد اتریش و پاریس است .
  سوال اینکه در مورد ویزا باید خانوادگی اقدام کنیم یا بصورت جداگانه ، و اینکه آیا حتما باید موقع بازگشت بلیط باید از اسلواکی باشه یا میتونیم از اتریش برگردیم ، و سوال آخر اینکه واقعا درصد گرفتن ویزا به مدت ۲۰ روزه امکانش هست چون کل خانواده میخواهیم برویم ؟؟؟؟

  1. Pouya می گوید

   درود و عرض ادب دوست عزیز
   بهتره که خانوادگی اقدام کنید.شما میتونید نسبت به اخذ ویزای اسلواکی اقدام کرده و ورودتون به این کشور باشه.برای خروج از کشور اتریش هم مشکلی نخواهید داشت.
   در مورد ویزای توریستی هم اینکه شما میتونید ویزای ۱۴ روزه اقدام کنید.البته اگر برای چندمین بار هست که ویزای شنگن میگیرید میتونید ویزای طولانی مدت تر هم اقدام کنید.
   موفق باشید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.