دلایل ریجکت ویزای شنگن

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که برای ویزای شنگن درخواست کرده باشید و بنا به دلایلی ویزای شنگن شما رد شده باشد.ما در این نوشته قصد داریم به مهمترین دلایل ریجکت ویزای شنگن و نحوه رفع ریجکتی ویزای شنگن بپردازیم.در ادامه با ویزاتک باشید.

مهمترین دلایل ریجکت ویزای شینگن

اسناد ناقص

یکی از مهمترین دلایل ریجکت ویزای شنگن نقص در ارسال مدارک است.فراموش نکنید که مدارک خود را به صورت کامل به کارگزار ویزا تحویل دهید.

عدم ارائه بیمه درمانی معتبر

بیمه درمانی مسافرتی مناسب برای همه مسافران که قصد سفر به هر یک از کشورهای شنگن را دارند اجباری است. بدون بیمه مسافرتی معتبر، ویزای شما صادر نخواهد شد.پس به این موضوع دقت کنید.

گذرنامه نامعتبر

قبل از ارسال درخواست خود اطمینان حاصل کنید که گذرنامه شما تمام الزامات را برآورده می کند. گذرنامه شما فقط در صورتی قابل قبول است که بتواند این شرایط را برآورده کند :

  • گذرنامه شما باید حداقل دو صفحه خالی داشته باشد.
  • گذرنامه شما باید حداقل شش ماه پس از انقضای ویزا که درخواست می کنید معتبر باشد.

برگشت نامعلوم

یکی دیگر از مهمترین دلایل ریجکت ویزای شنگن میتواند برگشت نامعلوم باشد.مدارکی ارائه دهید که ضمانت کند که شما قصد بازگشت به کشور خود را دارید.

عدم تآمین هزینه های سفر

لطفا مدارکی ارائه دهید که معلوم شود توان پرداخت هزینه های سفر به منطقه شنگن را دارید.

فرم درخواست نادرست

مطمئن شوید فرمی که برای درخواست ویزای شینگن ارائه می دهید آخرین نسخه ارائه شده توسط کشور مقصد است.فراموش نکنید که اطلاعات ارائه شده به سفارت باید صحت داشته باشد.

هدف نامشخص برای اقامت

باید توجیه کنید و مدارک کافی ارائه دهید که هدف شما از سفر به منطقه شنگن چیست؟

اقامت بیش از ۹۰ روز

شما اجازه ندارید بیش از ۹۰ روز در منطقه شنگن اقامت داشته باشید.این قانون برای ویزای کوتاه مدت شنگن صحت میکند.

تهدید امنیت ملی منطقه شنگن

سعی نکنید افسران کنسول را فریب دهید و مدارک جعلی ارائه ندهید.

اقدامات جنایی گذشته یا فعلی

شرایط و اقدامات گذشته و فعلی متقاضی در تصمیم نماینده کنسولی در صدور یک ویزای شنگن بسیار مهم است و در صورتیکه اقدامات جنایی داشته باشید ویزای شما ریجکت خواهد شد.

پاسپورت آسیب دیده

یکی از مهمترین دلایل ریجکت ویزای شنگن عدم نگهداری خوب از پاسپورت میباشد. چنین مواردی ممکن است زمانی باشد که صفحات گذرنامه از بین رفته یا گم شده اند، زمانی که پوشش گذرنامه آسیب دیده و غیره.

تولد غیر قابل قبول یا گواهی ازدواج

عدم توانایی در ارائه گواهی تولد یا ازدواج که توسط سفارت یا کنسولگری پذیرفته شود (تصدیق شود) منجر به شکست در اخذ ویزای شینگن می شود. این موارد عبارتند از:

  • عدم ارائه گواهی تایید شده توسط مقامات رسمی (به عنوان مثال وزارت کشور)
  • عدم ارائه گواهی به زبان غیر انگلیسی ترجمه توسط مترجم مجاز
  • عدم اثبات گواهی مدنی (ارائه یک سند مذهبی)
  • عدم توانایی در ارائه گواهی پدر و مادر کودک

در نظر داشته باشید که شما یک نامه دریافت خواهید کرد که شامل دلایل ریجکت شدن ویزای شنگن است.

رفع ریجکت ویزای شنگن

درخواست اولیه شما برای ویزای شینگن ممکن است به خاطر ارائه مدارک ناقص یا دلایل ذکر شده در همین مقاله رد شده باشد.بنابراین، اگر شما مجددا پرونده را اجرا کنید و اطمینان حاصل کنید که در این زمان شما مستندات را پوشش میدهید و نواقص پرونده را رفع کرده اید، می توانید تأیید ویزا را دریافت کنید.

مواردی وجود دارد که ممکن است درخواست اول رد شود اما زمانی که درخواست بعدی با اسناد کافی پر شده باشد، ویزای شنگن موفقیت آمیز خواهد بود.در صورتی که نامه ای را برای درخواست مجدد ویزای شنگن خود میخواهید ارائه دهید، مطمئن شوید که تاریخچه ی آخرین درخواست، دلیل رد شدن و آنچه که در این برنامه انجام داده اید را ارسال کنید.

نکته : هنگامی که یک کشور عضو شنگن ویزا را رد می کند، تمام اظهارات شما و علت تصمیم آنها را ثبت می کند. به طور کلی در بین کشورهای عضو دیگر به اشتراک گذاشته نشده است، مگر اینکه این موضوع خیلی مهم باشد.

بعضی موارد مانند تروریسم ، قاچاق و سایر حوادث با سایر کشورهای عضو شنگن به اشتراک گذاشته می شود و در هنگام بررسی پرونده شما هشدار در سیستم منتشر می شود.همچنین زمانی که شما برخی اسناد جعلی را ارائه کرده اید، در SIS (سیستم اطلاعات شنگن) نیز منعکس خواهد شد.

در حالت کلی جای نگرانی وجود ندارد.درصورتیکه مورد شما جزو نکته ذکر شده نباشد،پس از تکمیل مدارک میتوانید دوباره ویزای شنگن درخواست دهید و به عنوان یک متقاضی جدید شناخته خواهید شد.شما به راحتی می توانید از سفارت دیگر کشورهای عضو شنگن درخواست ویزا دهید و تاریخچه ریجکت ویزای شنگن شما تاثیری بر درخواست جدید نخواهد داشت.

موفق باشید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.