آیا امکان اخذ ویزای شنگن بدون انگشت نگاری وجود دارد؟

 

هنگام درخواست ویزای توریستی، باید اثر انگشت خود را ثبت کنید. این به این معنی است که شما باید شخصا به سفارت، کنسولگری یا مرکز درخواست ویزا مراجعه کرده و اثر انگشت خود را ثبت کنید.ما در اینجا در مورد اینکه آیا میتوانید ویزای شنگن بدون انگشت نگاری بگیرید یا خیر،اطلاعاتی ارائه داده ایم.در ادامه همراه ویزاتک باشید.

  • اثر انگشت شما در VIS، یک پایگاه داده مشترک برای کل کشورهای منطقه شنگن ذخیره خواهد شد.
  • هنگامی که وارد حوزه شنگن می شوید، پلیس می تواند بررسی کند که شما همان شخصی است که برای ویزا درخواست کرده اید یا خیر.
  • در صورت درخواست (پناهندگی) در یک کشور شنگن در تاریخ بعد، مقامات می توانند ببینند که شما قبلا ویزا دریافت کرده اید یا خیر؟
  • تنها افرادی که از شرایط ثبت نام اثر انگشت معاف هستند، کودکان زیر ۱۲ سال، سران دولتی و نمایندگی های آنها در شرایط خاص هستند و افرادی که تمام انگشتان خود را از دست داده اند.

الزامات درخواست ویزای شنگن

از ۲ نوامبر ۲۰۱۵، کشورهای عضو شنگن سیستم اطلاعات ویزا (VIS) را در هند معرفی کردند.نتیجه برای متقاضیان ویزا این است که متقاضیان برای اولین بار در هنگام ارائه درخواست خود به منظور ارائه عکس های دیجیتال و اثر انگشت خود – بیومتریک انجام دهند.این مربوط به درخواستهای ویزای کوتاه مدت شنگن (حداکثر ۹۰ روز در ۱۸۰ روز) است. در صورت عدم ارائه داده های بیومتریک، یک ویزای شنگن صادر نمی شود. درخواست مجوز اقامت در VIS ثبت نمی شود.

VIS چیست؟

VIS یک سیستم برای تبادل اطلاعات ویزا بین کشورهای عضو شنگن است.این کشورها یک منطقه مشترک از حرکت آزاد بدون کنترل مرزهای داخلی را به اشتراک می گذارند. آنها یک سیاست ویزای مشترک دارند که شامل تبادل اطلاعات در مورد متقاضیان ویزا می شود.مگر اینکه نیازمندی های فنی برای به دست آوردن اطلاعات دوباره وجود داشته باشد.علاوه بر این، اگر “شکی منطقی در خصوص هویت متقاضی” وجود داشته باشد،داده های جدید باید ارائه شود و زمانی که “نمی توان فورا تأیید کرد که اثر انگشت در طی ۵۹ ماه جمع آوری شده است.”

 

پس از ۵ سال، داده های بیومتریک حذف خواهند شد و یک انگشت نگاری ویزای شنگن نیاز خواهد بود.لطفا توجه داشته باشید که VFS Global Services دسترسی به VIS ندارند و بنابراین نمی توانند کیفیت اثر انگشت جمع آوری شده را بررسی کنند.این بدان معنی است که اگر مشکلات فنی وجود داشته باشد انگشت نگاری جدید باید انجام شود.

 

هدف از معرفی VIS در سطح جهانی این است که بهتر از متقاضیان در برابر سرقت هویت محافظت شود و برای جلوگیری از تقلب در سند و به اصطلاح “خرید ویزا” جلوگیری شود.VIS به سیستم ویزای ملی تمام کشورهای شنگن متصل است. هر کشور شنگن مسئول توسعه، مدیریت و بهره برداری از سیستم ملی خود است. قوانین حفاظت از اطلاعات دقیق در قوانین مرتبط با VIS تعریف شده و تحت کنترل مقامات حفاظت از داده های ملی و اروپایی قرار دارند.

 

به غیر از معرفی بیومتریک، هیچ تغییری در رویه های فعلی وجود نخواهد داشت. در صورت درخواست از طریق نروژ هیچ هزینه اضافی برای گرفتن اطلاعات بیومتریک وجود نخواهد داشت.VFS Global Services بیومتریک را زمانی که درخواست های خود را ارائه می دهند از متقاضیان دریافت می کند. دسترسی به داده های VIS محدود به کارکنان مجاز کار برای ویزا، مرز، مهاجرت و مقامات پناهندگی برای انجام وظایف آنها است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.