دستورالعمل درخواست ویزای شنگن – ویزاتک

دستورالعمل درخواست ویزای شنگن چیست؟

هر فردی که قصد اخذ ویزای شنگن را دارد ،موظف است تمام مدارک ویزای شنگن را جمع آوری کرده و به سفارت ارائه دهد. فردی که خواهان درخواست ویزا است، باید مطمئن شود که گذرنامه او معتبر است و گذرنامه او بیش از ۱۰ سال پیش صادر نشده و حداقل ۶ ماه تاریخ انقضا دارد.ما در این مطلب قصد داریم تا در مورد دستورالعمل درخواست ویزای شنگن توضیحاتی ارائه دهیم.در ادامه با ویزاتک باشید.

تصویری از بنر دستورالعمل درخواست ویزای شنگنرزرو وقت سفارت

در نظر داشته باشید که در صورتی که قصد اخذ ویزای شنگن دارید،حتما ۱۵ روز قبل نسبت به اخذ وقت سفارت اقدام کنید.اگرچه رزرو وقت سفارت میتواند تا ۱۲ هفته قبل از سفر نیز صورت گیرد.به دقت دستورالعمل درخواست ویزای شنگن را مطالعه کنید و ببینید که آیا توان آماده کردن مدارک مورد نیاز را دارید یا خیر.در نظر داشته باشید که سفارت هر کدام از کشورهای منطقه شنگن ممکن است قانون خاص خودش را داشته باشد.

فرم درخواست ویزای شنگن

فرم درخواست،مجموعه ای از اطلاعات شخصی  است که فرد برای درخواست ویزای شنگن باید ارائه کند. اطمینان حاصل کنید که فرم را با دقت پر میکنید.یک عکس از فرد مورد نیاز است که اخیرا گرفته شده است.این عکس را باید به فرم پیوست کنید.

مدارک پرونده را ارسال کنید و شخصا به مصاحبه بپردازید

در طول مصاحبه سؤالات شخصی درباره محل اقامت شما، هدف از سفر و سایر جزئیات پرسیده خواهد شد. اطمینان حاصل کنید که پاسخ های شما سازگار و درست هستند.میتوانید این صفحه را بخوانید.(سوالات متداول وقت مصاحبه ویزای شنگن)

بعضی از سوال هایی که ممکن است از شما پرسیده شود :

 • از کدام کشورهای عضو شنگن قصد دارید بازدید کنید؟
 • آیا دوست یا آشنایی در منطقه شنگن دارید؟
 • هدف شما از سفر چیست؟
 • چه کسی هزینه های سفر شما را پرداخت خواهد کرد؟
 • آیا شما متاهل هستید؟همسر شما چه میکند؟
 • آیا شما صاحب فرزند هستید؟اگر بله،چند سال دارند و چه کار میکنند؟

و …

امیدوارم که این مطلب برای شما مفید واقع شود.

2 نظرات
 1. M می گوید

  بسیار عالی ممنون از راهنمایی شما دوست عزیز

  1. Pouya می گوید

   خواهش میکنیم دوست عزیز.
   موفق باشید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.