ویزای الکترونیک عربستان برای توریست ها آزاد شد

چه کشورهای میتوانند ویزای الکترونیک عربستان دریافت کنند؟

ویزای الکترونیک عربستان برای شهروندان منطقه شنگن، ایالات متحده آمریکا و هفت کشور دیگر در دسترس خواهد بود.مسافرت به عربستان سعودی به زودی ساده تر خواهد شد(برای برخی از کشورها)، زیرا کشور حوزه خلیج فارس تصمیم گرفته است تا ویزای الکترونیکی را برای بازدیدکنندگان خود باز کند.انتظار میرود جایگزینی ویزای الکترونیکی به جای ویزا معمولی بسیار سریعتر فراهم شود و برای شهروندان ۳۴ کشور از جمله ایالات متحده و کل منطقه شنگن در دسترس باشد.

تصویری از شهر های کشور عربستان صعودی در ویزای الکترونیک عربستاناقدام جدید مقامات عربستان سعودی از تلاش برای تقویت بخش های مسافرتی کشور است؛ چرا که اکثر گردشگران امروزه از مسافران مذهبی تشکیل شده اند.با این حال، این برنامه در کشور جدید نیست. معرفی ویزای الکترونیکی زیر یک پروژه آزمایشی راه اندازی شد که در فرومل E، در ریاض به کار گرفته خواهد شد.بازدید کنندگان در این رقابت از ۸۰ کشور جهان به طور کلی مجاز به دریافت ویزای الکترونیکی برای قیمت ۱۷۰ دلار شدند. دارندگان آن می توانند در کل کشور بیابانی سفر کنند به جز شهرهای مقدس مکه و مدینه.

شاهزاده عبدالعزیز، عضو خانه سلطنتی عربستان سعودی، ” در مورد ویزای الکترونیکی” گفت: این روند به فرمول E محدود شد. معمولا اگر درخواست ویزا کنید، زمان زیادی برای دریافت آن خواهید داشت و باید از طریق سفارت آن را انجام دهید.به همین دلیل تصمیم گرفتیم سیستم E-VISA یا ویزای اکترونیک عربستان را به صورت موقت راه اندازی کنیم و سعی کرده ایم از سمت وزارت خارجه کشور عربستان،روند پیچیده ویزا را ساده تر کنیم.

اخذ ویزای الکترونیک عربستان برای شهروندان ۲۶ کشور از منطقه شنگن و نیز مسافران از ایالات متحده، استرالیا، ژاپن، کره جنوبی، آفریقای جنوبی، برونئی، مالزی و سنگاپور در دسترس خواهد بود.مقامات عربستان سعودی هنوز جزئیات بیشتری راجع به الزامات ویزای الکترونیکی، مانند قیمت، اعتبار و یا اینکه آیا به بازدید کننده اجازه ورود به شهرهای دیگر را می دهد یا نه را ارائه نکرده اند.

منبع :kiwi.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.