چند نکته در رابطه با شهر رم که برای شما جالب خواهد بود – ویزاتک

چند نکته در رابطه با شهر رم بدانید!

رم شهری بسیار شگفت انگیز است اما برای افرادی که اولین بار است به آن سفر میکنند، میتواند درهم و برهم و رعب آور باشد این نکته های مفید به شما کمک میکنند تا با فرهنگ آنها ارتباط برقرار کنید، از تله ها برای توریست ها دوری کنید و از وقتتان در پایتخت ایتالیا نهایت استفاده را ببرید.در ادامه همراه ویزاتک باشید تا چند نکته در رابطه با شهر رم را به شما بگوئیم تا در سفر به این شهر زیبا از آن استفاده کنید.

به تماس های اضطراری دقت کنید

درحالیکه بیشتر هتل ها، کافی شاپ ها،  بار ها، رستوران ها، و مردم محلی، خود مایلند که در شرایط اضطراری با بازدید کنندگان تماس بگیرند،  بهتر است در ذهن داشته باشید که شماره اضطراری پلیس، اورژانس و آتش نشانی در رم ۱۱۲ است.

از تاکسی هایی که علامت گذاری نشده اند استفاده نکنید.

مرکز شهر رم کاملا پر ازدحام  است و قدم زدن در شهر و استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی راحت است .هرچند اگر تصمیم بگیرید وقت خود را تلف نکنید و از تاکسی استفاده کنید ، مراقب رانندگان غیر رسمی که در فرودگاه ها و ایستگاه ها مشغول امرار معاش هستند باشید. مطمئن شوید که تاکسی ای که گرفته اید یکی از ماشین های رسمی است. این ماشین ها سفید رنگ اند و نشان Taxi روی آنها قرار گرفته است. در کل بهتر است که یا تاکسی ها را صدا بزنید یا به سمت یک تابلو نارنجی رنگ که رتبه ی ماشین های رسمی در آن درج شده بروید. اگر احتیاج دارید به یک تاکسی زنگ بزنید، بزرگترین شرکت ها برای این کار Radio taxi و Samarcanda  هستند.

تصویری از تاکسی های شهر رمیک نقشه راهنمای خوب داشته باشید

مرکز تاریخی رم هزارتویی از خیابان هاست که خیلی راحت میتوانید در آن گم شوید. اطمینان حاصل کنید که یک نقشه خوب در دست دارید یا اینکه گوشی هوشمندتان به خارج از مرز های کشورتان دسترسی دارد تا از پرسه زدن های بی مورد در مسیرهای اشتباه دوری کنید. بسیاری از مراکز ارائه دهنده خدمات، نقشه ها و کارت هایشان را در اختیارتان قرار میدهند تا شما راه بازگشت را پیدا کنید.

وسایل حمل و نقل عمومی را پیدا کنید.

رم یک شبکه متمرکز مترو ، اتوبوس و تراموا دارد که قیمت بلیط همه آنها یک و نیم یورو است و برای صد دقیقه معتبرند . بلیط ها باید از قبل در  tabacchi، روزنامه فروشی ها و برخی ایستگاه های مترو خریداری و در ماشین های زرد معتبر شوند؛ همینطور بلیط های یک ، دو ، سه و هفت روزه در دسترس هستند. برای آگاهی از قیمت ها و مسیر ها میتوانید به سایت ATAC  رجوع کنید.

مکان های عمومی را از قبل رزرو کنید

در تور ایتالیا برای بازدید از کلوسیوم و واتیکان، بلیط با تعیین وقت قبلی را از قبل خریداری کنید، البته با کمی قیمت بالاتر. تا وقتتان تلف نشود، مخصوصا در فصول پر بازدید ، وقتی که شهر درهم و برهم و هوا گرم است. بسیاری از تور ها بلیط ها را رزرو میکنند پس در نظر بگیرید که راهنمایی را انتخاب کنید که بتوانید از وقتتان نهایت استفاده را ببرید . اگر برنامه ریزی کرده اید تا از چند مکان دیدنی بازدید کنید بهتر است یک Roma Pass خریداری کنید که شامل ورود مستقیم به موزه های دولتی است و همینطور شامل تخفیف و حمل و نقل محلی تا سه روز است.

تصویری از دیدنی های شهر رمبه دنبال رستوران ها بگردید.

رم خانه مرکز تاریخی و هزاران مرکز ارائه دهنده غذا با کیفیت های مختلف است و متاسفانه مکان های دیدنی، خانه تله های بسیاری برای توریست هاست که منتظر توریست های خسته و گرسنه است. از هر مکانی که فروشندگان دوره گرد در خیابان دارد که در تلاشند مشتری را به داخل بکشند پرهیز کنید و برای قیمت و غذای بهتر و معتبر به سمت خیابان های پشتی کوچکتر و محله های دورتر بروید.

مراقب درخواست بیش از حد پول باشید

ممکن است رسیدی به دست شما بدهند که قیمت غیر قابل انتظاری روی آن درج شده است، ممکن است این احساس به شما دست دهد که گویی از شما سرقت میکنند. پس بهتر است که مقدار انعام های رایج و معمول را در ذهن داشته باشید. رستوران ها معمولا پول سرویس را اضافه میکنند که روی منو با حروف بسیار کوچک نوشته شده و مکررا برای نان به قیمت اضافه میکنند.پس اگر نمیخواهید نان بخورید. حذفش کنید. همینطور غیر معمول است که درخواست آب از شیر آب داشته باشید. پس خود را آماده کنید تا بهای بیشتری برای بطری آب بپردازید. حواستان باشد که بیشتر کافه ها معمولا دو قیمت دارند، بسته یه اینکه شما داخل بار می ایستید یا پشت میز مینشینید. (حواستان به ایتالیایی هایی که ایستاده اسپرسو مینوشند باشد)

تصویری از آب خوری های شهر رمحواستان به اعتصاب ها باشد

تعداد زیادی اعتصاب در رم صورت میگیرد که منجر به ترافیک و نبود تاکسی میشود. گاها قطار ها و هواپیمایی های ملی هم اعتصاب میکنند، که اگر شما به شهر رسیده باشید یا قصد ترک آن را داشته باشید باعث هرج و مرج میشود. معمولا مسئولان نگهبانی هتل ها مهمان ها را در جریان مشکلات بالقوه قرار میدهند. اما بهتر است وبسایت های انگلیسی زبان مثل The local و Wanted in Rome را چک کنید.

مراقب جیب بر ها باشید

در کل رم یک شهر امن است و بازدید کنندگان نباید از پرسه زدن در شهر نگران باشند هر چند مثل بسیاری از پایتخت های بزرگ دنیا همیشه خطر جیب بری وجود دارد. پس اشیا ارزشمند خود را دور نگه دارید. چنین اتفاقاتی در مکان های پر بازدید، ایستگاه های شلوغ مترو و قطار های Termini رخ میدهد، همچنین مراقب تعداد زیادی اتوبوس که در مرکز شهر رفت و آمد میکنند باشید.

کفش های راحت بپوشید.

بخشی از جاذبه های رم در خیابان های زیبای سنگفرش شده و کوچه هایش نهفته است اما اشتیاق شما برای گردش گردن میتواند به پاهایتان آسیب برساند. به خاطر داشته باشید که برای دیدن بسیاری از مناظر، باید مسیری طولانی را بپیمایید و بهترین راه برای دیدن بسیاری از بخش های شگفت انگیز شهر این است که بین فواره ها، میدان ها و کلیسا ها قدم بزنید.

خود را به زحمت نیندازید

شهر رم قدمتی سه هزار ساله و تاریخی غنی دارد. هنر و معماری ورای تصورات شماست. موزه ها، کلیساها و بناهای یاد بود بسیاری وجود دارند که میتوانید پیدایش کنید، اما این مهم است با یک ناهار یا شام خوب، با فرهنگ های محلی آشنا شوید. وقت بگذارید تا کارها را به گونه ای انجام دهید که رمی ها انجام میدهند.

امیدوارم در سفر به کشور ایتالیا و شهر رم سفری خاطره انگیز داشته باشید.

همچنین به خاطر داشته باشید که برای سفر به این کشور،باید نسبت به اخذ ویزای شنگن،ویزای ایتالیا و وقت سفارت ایتالیا اقدام کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.