ویزای قطر ارزان و فوری – ویزای اکترونیک قطر – ویزاتک

ویزای قطر و روش اخذ آن

قطر یک کشور غنی عرب زبان در حوزه خلیج فارس است و در شمال با عربستان سعودی، شرق بحرین و غرب با امارات متحده عربی مرز دارد.گرچه سنت همچنان بخش مهمی از اخلاق قطری ها است، اما کشور قطر به خوبی و به راستی در قرن بیست و یکم با آسمان خراش های خود در دوحه(پایتخت)، یک بخش تجاری پررونق و یک محل جدید در دیپلماسی بین المللی برای خود ایجاد کرده است.مسلما میدانید که برای سفر به این کشور،نیاز به اخذ ویزای قطر دارید.به همین منظور ما در این مقاله قصد داریم تا شرایط اخذ ویزای قطر را برای شما شرح دهیم.در ادامه همراه ویزاتک باشید.

تصویری از پرچم قطر ار ویزای قطر

انواع ویزای قطر

 • ویزای تجاری
 • ویزای بازدید
 • ویزای توریستی
 • ویزای مقام‌های رسمی
 • ویزای شهروندان عضو شورای همکاری خلیج فارس
 • ویزای فوری توریستی (ویژه شهروندان ترکیه، لهستان، مجارستان و قبرس)
 • ویزای همراهان شهروندان عضو شورای همکاری خلیج فارس (شامل پرستار کودک، راننده و…)
 • ویزای ترانزیت (این ویزا مختص کسانی است که به‌عنوان مقصد ثالث قصد عبور یا اقامت در قطر را دارند.)
 • ویزای توریستی مشترک برای بازدید از دو کشور قطر و عمان (شهروندان ۳۳ کشور جهان می‌توانند از این نوع ویزا استفاده کنند.)
 • ویزای مجدد (این ویزا ویژه شهروندانی است که پیش‌تر ویزای خود را به صورت الکترونیک دریافت کرده‌اند.)

مدارک لازم برای ویزای توریستی قطر

 • دو قطعه عکس ۴*۶
 • کپی شناسنامه و کارت ملی
 • رزرو قطعی هتل و هواپیما
 • اصل پاسپورت با اعتبار حداقل ۶ ماه
 • گذرنامه دارای اعتبار (حداقل شش ماه)
 • ارائه سند بانکی مربوط به حساب سه ماه گذشته متقاضی (حداقل موجودی حساب بانکی متقاضی باید ۵۰۰۰ ریال قطر باشد.)

سوالات متداول ویزای قطر

اگر ویزا از نوع توریستی باشد هفت روز کاری طول می کشد و اگر ویزای از نوع فوری باشد دو الی سه روز کاری زمان می برد.

کارشناسان با توجه به تجربه خود و شرایط مسافر به صورت حرفه ای مراحل اخذ ویزا را انجام خواهند داد،اما هیچ تضمینی برای اخذ ویزای این کشور وجود ندارد.زیرا این سفارت و افسر کنسولگری کشور قطر است که در مورد ویزا تصمیم میگیرد.اما در مجموع اخذ ویزای این کشور زیاد سخت نیست.

ویزای توریستی قطر در مدت ۲۴ ساعت برای شهروندان کلیه کشورها با سیستم اتوماتیک صادر می‌شود. این ویزا از تاریخ صدور به مدت سه ماه دارای اعتبار است و دارنده ویزا باید قبل از اتمام اعتبار آن وارد خاک قطر شود. همچنین، دارنده ویزا می‌تواند به مدت یک‌ماه با استفاده از ویزای توریستی در خاک قطر اقامت داشته باشد. البته ویزای توریستی قابل تمدید نیست.

امکان تمدید ویزای توریستی و ویزاهایی که کمتر از ۶ ماه اعتبار دارند وجود ندارد.

ویزای کار یکی از انواع ویزای قطر محسوب می‌شود که افراد برای اشتغال در این کشور نیازمند درخواست و دریافت این ویزا از طریق سفارتخانه کشور قطر خواهند بود؛ اما تنها راه برای رفتن به کشور قطر و مشغول به کار شدن در آنجا دریافت ویزای کار این کشور نمی‌باشد.

برای مشغول به کار شدن افراد نیازمند دعوت‌نامه از سوی کارفرما در کشور قطر هستند و درصورتی‌که اسپانسری در این کشور برای آنان وجود نداشته باشد شرایط برای رفتن به کشور قطر به‌منظور اشتغال سخت‌تر خواهد شد.

رتبه مناسب و عالی در دنیا از شاخصه‌های مهم دانشگاه‌های این کشور محسوب می‌شود و شاید این دلیل محکمی برای گران بودن زندگی و تحصیل در کشور قطر محسوب شود. برای ادامه تحصیل در قطر شما می‌بایست به دریافت ویزای قطر برای تحصیل بپردازید و می‌توانید از ویزاهای دیگر این کشور برای این امر استفاده کنید.

برای این امر می‌بایست از دانشگاه مورد نظر خود در این کشور نامه‌ای مبنی بر پذیرش دریافت نموده و از طریق یکی از انواع ویزای این کشور به قطر سفر نمایید. در این کشور می‌توانید ویزای خود را به ویزای تحصیل قطر انتقال دهید. توجه کنید که برای تحصیل در دانشگاه‌های قطر نیازمند پرداخت هزینه‌ای بالغ بر بیست الی سی هزار دلار آمریکا برای هر ترم خواهید بود.

یکی از انواع ویزای قطر ویزای ترانزیت این کشور می‌باشد. برخی از کشورهای خارجی از این نوع ویزا برخوردار می‌باشند. این ویزا در مواقعی صادر می‌شود که شخص سفر کننده در یک مقصد ثالث به دلایل مختلفی برای چند ساعت اقامت کوتاهی داشته باشد. در واقع در یک مقصد دیگر برای تعویض هواپیما می‌بایست ویزای ترانزیت را دریافت کند. ویزای ترانزیت قطر یکی از سخت‌گیرانه‌ترین انواع ویزای قطر محسوب می‌شود و در برخی موارد خاص این ویزا صادر می‌گردد.

ویزای ترانزیت قطر هنگامی رایگان و در فرودگاه دوحه برایتان صادر خواهد شد که پروازتان با شرکت هواپیمایی قطر ایرویز باشد در غیر اینصورت باید نسبت به اخذ ویزای توریستی اقدام نمایید.

پس از رزرو بلیط باید از طریق تارنمای transitvisa.qatarairways.com نسبت به درخواست ویزای ترانزیت قطر اقدام فرمایید. برای ویزا حتما نیاز به بلیط پرداخت شده قطرایرویز و پاسپورت با حداقل ۶ ماه می‌باشد.

پس از ارسال، شماره درخواست ویزا را حتما یادداشت نمایید. برای پیگیری آن نیز می‌توانید از طریق ارسال آن به ایمیل qatartransitvisa@qatarairways.com.qa از وضعیت ویزای خود مطلع شوید.

نکاتی برای متقاضیان ویزای ترانزیت قطر

اتوبوس‌هایی که شما را از هواپیما تا سالن ترانزیت هدایت می‌کنند دو مرحله توقف دارند که اولی برای کسانی است که قصد وارد شدن به قطر را دارند و دومی ویژه افرادی است که ویزای ترانزیت قطر دارند و می‌خواهند به کشور دیگری سفر کنند.

در سالن ترانزیت تعداد بسیاری صندلی وجود دارد که می‌توانید تا انجام پرواز بعدی خود بر روی آن‌ها استراحت کنید.

گر بلیط فرست کلس یا بیزینس کلس دارید نیز می‌توانید از سال پذیرایی که همراه با پذیرایی می‌باشد بهره ببرید.

چنانچه تا پرواز بعدی‌تان حداقل ۸ ساعت زمان باشد، مسئولان به شما پیشنهاد اقامت در هتل را می‌دهند.

زمان تحویل بار در مبدا (ایران) و گرفتن کارت پرواز به مسئول کانتر اعلام کنید که ویزای ترانزیت قطر دارید و تمایل دارید تا بارتان را در مقصد نهایی تحویل بگیرید.

متاسفانه نام کشورمان در لیست لغو روادید با قطر نیست و برخلاف برخی شایعات لغو ویزای قطر برای ایرانیان اتفاق نیافتاده، اگرچه در مدت زمان کوتاهی ویزا به صورت فرودگاهی و در بدو ورود برایمان صادر می‌شد اما به نظر میرسد بعد از جریان لغو قانون معافیت ویزای صربستان برای ایرانیان، در ویزای قطر هم کمی سختگیری می‌شود.

در راستای تعامل اقتصادی هرچه بیشتر میان ایران و قطر، وزارت کشور قطر طی بخشنامه‌ای اعلام کرد ویزای شش ماهه قطر به صورت مالتی برای تجار و بازرگانان ایرانی با سهولت بیشتری صادر خواهد شد. طبق همین بخشنامه هزینه این ویزا ۲۰۰ ریال قطری به ازای هر ماه می‌باشد.

لازم بذکر است که ویزای تجاری قطر از نوع فوری بوده و مدت زمان اعتبار آن یک ماه و ۵ ماه بعدی آن قابل تمدید خواهد بود. صدور آن منوط به داشتن یک دعوتنامه از شرکت قطری، رزرو هتل و همراه داشتن حداقل ۵۰۰۰ ریال قطر یا معادل آن در کارت اعتباری است.

در نظر داشته باشید برخی تصور می‌کنند که ویزای کاری قطر با ویزای تجاری یکی است که کاملا اشتباه است و کاربرد آن‌ها با یکدیگر بسیار متفاوت است.

پیش از رزرو بلیط هواپیما باید یک نکته بسیار مهم را در نظر داشته باشید که اگر پرواز‌تان با شرکت هواپیمایی قطر ایرویز است، برای درخواست ویزای آنلاین می‌توانید از طریق سایت Qatarairways و در بخش “سفرهای من” با کلیک بر روی گزینه “درخواست ویزا” نسبت به ارسال خواست ویزای قطر اقدام نمایید.

با این روش، اطلاعات رزرو بلیط شما از طرف قطرایرویز با VFS به اشتراک گذاشته خواهد شد و نیازی به آپلود بلیط هواپیما نخواهید داشت. سپس به صورت اتوماتیک به سایت VFS برای تکمیل سایر فرم‌ها و البته پرداخت هزینه‌های مربوطه منتقل خواهید شد.

گفتنی است که برای هرگونه پیگیری و یا سوال پیرامون ویزا، پس از درخواست، باید با شرکت VFS در تماس باشید و قطرایرویز تنها اطلاعات پروازتان را با آن شرکت به اشتراک می‌گذارد.

چندی پیش خبری منتشر شد که این اجاره را به اتباع ایرانی میداد تا بتوانند در فرودگاه دوحه نسبت به اخذ ویزا اقدام نمایند. اما متاسفانه مدتی است که این روش بدون آنکه بدانیم چرا، دیگر برایمان در دسترس نیست و مسافران باید پیش از سفر نسبت به دریافت روادید اقدام نمایند، در غیر اینصورت از ورودشان به خاک قطر جلوگیری به عمل خواهد آمد.

آدرس و تلفن سفارت قطر در تهران :

 • بلوار آفریقا، خیابان گل‌آذین، پلاک ۴
 • روزهای کاری: شنبه تا چهارشنبه
 • ساعت کاری: ۸:۳۰ تا ۱۵:۳۰
 • تلفن: ۲۲۰۲۹۳۳۶ (۰۲۱)، ۲۲۰۲۹۳۳۷ (۰۲۱)، ۲۲۰۵۸۴۵۳ (۰۲۱)، ۲۲۰۵۱۲۵۵ (۰۲۱)، ۲۲۰۵۱۲۵۶ (۰۲۱)
6 نظرات
 1. مهرداد فرجی می گوید

  باسلام وخسته نباشید .می خواستم سوال کنم ایا یرای کار در قطر برای ایرانیان ویزا صادر نمی کنند؟لازم به ذکر است که تمامی شرایط مربوط به اسپانسر وکار موجود می باشد ومشکلی از این بابت وجود ندارد.ومدت زمانویزای صادر شده چقدر است؟

  1. Pouya می گوید

   درود
   ما در زمینیه ویزای توریستی فعالیت داریم.
   اما شما می تونید ویزای کار بگیرید.
   موفق باشید.

 2. قطر می گوید

  ویزا فرودگاهی هنوز پابرجاست و هیچگاه قطع نشده، هزینه ویزا ۱۰۰ ریال که یه مارت هم باید بخرید مه این ۱۰۰ ریال داخلش شارژ میشه قیمت کارت ۱۰ ریال و در مجموع ۱۱۰ ریال

  کارت امکان استفاده برای همیشه دارد
  فقط یک مبلغ پول با خودتون ببرید حدود ۲۰۰۰ ریال

  1. Pouya می گوید

   درود دوست من
   ممنون از اینکه اطلاعات خودتون رو به اشتراک گذاشتین.
   موفق باشید.

 3. يلدا می گوید

  با سلام
  اشتباهاتی و یا دروغهایی که در رابطه با بسیاری از ویزاها از جمله ویزای قطر بسیاری از آژانسها و سایتهای ایرانی منتشر میکنند قابل توجیه نیست ، در مورد شرایط اخذ ویزای قطر عکس و شناسنامه و کارت ملی و گردش حساب بهیچوجه لازم نیست ، این رو برای سخت نشان دادن دریافت ویزا نشون میدن ، هزینه ویزای توریستی قطر ١٠٠ ریال هست آژانسهای ایرانی ۴٠٠-۵٠٠ ریال دریافت میکنند ، اوضاع مملکت بد هست ولی اوضاع این آژانسها افتضاح به تمام معناست ،

  1. Pouya می گوید

   درود و عرض ادب دوست عزیز
   اینکه شما میفرمائید رو قبول ندارم.
   معمولا برای انجام کارهای خدماتی از قبیل تور،بلیط یا ویزا از سمت آژانس ها،حدود ۱۰ درصد سود دریافت میشه.
   مدارکی رو هم که قید شده برای کامل تر شدن جهت اخذ ویزا هست.وگرنه گرفتن کپی کارت ملی و شناسنامه و ارسال عکس کار سختی نیست به نظر من.
   در مورد گردش حساب هم چیزی هست که در سایت خود سفارت قطر ذکر شده و جزو الزامات هست.این چیزی هست که شما میتونید با مراجعه به لینک سایت سفارت قطر مطالعه بفرمائید.(سایت سفارت قطر)
   موفق باشید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.