تغییر قوانین و هزینه های ویزای شنگن

تغییر قوانین و هزینه های ویزای شنگن

کلیه متقاضیان ویزای شنگن که از ماه فوریه و پس از آن اقدام به دریافت ویزای شنگن می نمایند شامل قوانین جدید ویزای شنگن شده و %۳۳.۳ افزایش هزینه ی دریافت این ویزا شامل حالشان می گردد.قوانین جدید این ویزا در ماه ژوئن ۲۰۱۹ توسط شورای اتحادیه اروپا به تصویب رسید و برای تمامی کشورهای عضو اتحادیه اروپا و کشورهایی در توافقات ویزای شنگن با اتحادیه اروپا همکاری دارند، قابل اجرا می باشد.

این قوانین افزایش مدت اعتبار ویزای شنگن از ۳ ما به ۶ ماه را به منظور هماهنگی هرچه بیشتر با کشور مقصد برای مسافرانی که قادر به دریافت چندین ویزای شنگن بوده اند و تاریخچه ی دریافت ویزای انها مثبت بوده است پیش بینی کرده است همچنین مدت اعتبار این ویزا برای افراد واجد الشرایط از ۱ سال تا ۵ سال قابل تمدید می باشد.در جریان مبادلات ایمیل های متعدد بین کشورهای اتحادیه اروپا مبنی بر تغییر قوانین ویزای شنگن، همه ی کشورها توافق کرده اند که اجرای این قوانین را از تاریخی که به انها ابلاغ می شود اغاز کنند تا هیچگونه اختلالی در اجرای این قوانین جدید بروز نکند.

سخنگوی فدرال المانی در مصاحبه ای حمایت خود را از قوانین جدید شنگن اعلام کرد و افزود که المان این قوانین جدید را از دوم فوریه ۲۰۲۰ به اجرا خواهد گذاشت، در ادامه مقامات رسمی وزارت امور خارجه فنلاند، بلژیک و دانمارک نیز حمایت خود را از این موضوع اعلان کردند.طبق قوانین جدید ویزای شنگن، متقاضیان دریافت این ویزا از تاریخ ۲ فوریه ۲۰۲۰ ملزم به پرداخت ۸۰ یورو (به جای ۶۰ یورو) می باشند. همینطور متقاضیان قادر به دریافت ویزای ۶ ماهه هستند که مدت زمان این ویزا در گذشته تنها ۳ ماه بوده است و این ۶ ماه نیز تحت شرایطی قابل افزایش می باشد. تایید ویزای شینگن برای متقاضیان بیشتر از ۲ هفته به طول نخواهد انجامید.

قوانین جدید ویزای شنگن این امکان را فراهم ساخته است تا متقاضیان بتوانند نه تنها از طریق کشورهای عضو اتحادیه اروپا بلکه از طریق کشور زیرمجموعه ی ویزای شنگن و حتی مراکز تایید ویزا در این کشورها اقدام به دریافت ویزا نمایند و دیگر نیازی نیست تا برای پر کردن فرم ویزا به کشوری خاص سفر کنند.این قوانین جدید همچنین دارای مکانیزم سنجش هزینه های ویزا بوده که نیاز به افزایش هزینه را هر ۳ سال یک بار گزارش میدهد. بند های جدید این قوانین در حال بسط بوده و تغییراتی را برای همکاری هرچه بیشتر با کشور های جهان سوم نیز لحاظ کرده است که اعلام خواهد شد.

موفق باشید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.