کاریابی در چین

شاید شما هم دوست داشته باشید در کشور چین مشغول به کار باشید و به فکر مهاجرت به این کشور باشید و به دنبال کاریابی در چین هستید.اگر این چنین است،در این نوشته همراه ما باشید تا به شما بگوئیم که چطور میتوانید در کشور چین کار پیدا کنید و شاغل شوید،شرایط و مزایای کار در چین چیست و چقدر درآمد زایی خواهید داشت یا هزینه های زندگی در چین چطور است و چقدر میتوانید پس انداز کنید؟ – در ادامه همراه ویزاتک باشید.

نرخ بیکاری در چین بسیار پایین است. چیزی در حدود زیر ۵% که از این لحاظ از بسیاری از کشورهای اروپایی مانند آلمان هم نرخ بیکاری کمتری دارد و جالب است بدانید این نرخ بیکاری در حال کم شدن نیز می باشد. شاید دهه های آینده با رشد چشمگیر صنعت و اقتصاد چین، بازار کار چین برای اتباع خارجی یک بازار نوظهور باشد. همچنین با توجه به روابط گسترده و فراگیر چین با ایران، یک مقصد هوشمندانه چه برای تحصیل، چه کار و چه سرمایه گذاری می تواند چین باشد.

روش های کاریابی در چین

به چند روش می توان در چین مشغول به کار شد :

 1. کارآموزی
 2. موسسات کاریابی
 3. سایت های کاریابی
 4. ورود به حوزه آموزش

رایج ترین نوع اشتغال در چین در حال حاضر،ورود به حوزه آموزش،مخصوصا آموزش زبان انگلیسی است.پس چنانچه مدرک معتبر زبان انگلیسی و تحصیلاتی مرتبط با این رشته داشته باشند، قادر خواهید بود با موسسات و آژانس ها، مدارس و مراکز آموزشی و دانشگاه ها قرارداد عقد نمایند. با شرایط مذکور، فرد می‌تواند به عنوان یک استاد یا معلم در کشور چین جهت کار تقاضا نماید. متقاضیان می توانند به موسسات مربوطه مراجعه نموده و با ارائه رزومه، فرصتی برای مصاحبه اخذ نمایند. در صورت قبولی در مصاحبه می توانند در کشور چین به این کار اشتغال یابند.

مشاغل مورد نیاز در چین

اگر از یک موسسه کاریابی در چین خواستید برای شما یک شغل پیدا کند،بهتر است بدانید که بیشترین تقاضا برای موارد زیر است :

۱.آموزش زبان انگلیسی در چین

تصویری از یک معم زبان انگلیسیاگر به عنوان یک معلم زبان انگلیسی در این کشور مشغول به کار شوید،حداقل ۱۲ هزار یوآن به ازای هر ماه درآمد خواهید داشت (حدود ۱۷۰۰ دلار ) و قطعا اولین موردی خواهد بود که یک موسسه کاریابی در چین به شما پیشنهاد خواهد داد.به طور کلی میتوان مزیت اشتغال به عنوان معلم زبان انگلیسی در چین را به شرح زیر اعلام کرد و پس از قرارداد مزایای زیر را خواهید داشت :

 • بیمه حوادث،درمانی و …
 • آپارتمان یا سوئیت رایگان
 • درآمد حداقل ۱۷۰۰ دلار در ماه
 • سفرهای داخلی رایگان در چین
 • پرواز رایگان به ایران یکبار در سال
 • در برخی از مدارس صبحانه و ناهار خواهید داشت.
 • در صورتیکه کار شما خوب باشد،امکان پیشنهاد کار در دیگر مراکز را خواهید داشت و این یعنی افزایش درآمد شما.

موسسه ها،مدارس و شرکت هایی که درخواست نیرو جهت آموزش زبان انگلیسی در چین دارند،معمولا علاقه مند به استخدام زوج هستند.پس اگر زوج هستید،خوشحال باشید که علاوه بر استخدام در یک محیط خوب برای کار،درآمد دوبرابری خواهید داشت و یک پس انداز فوق العاده برای خود ایجاد خواهید کرد.

۲.مشاغل مرتبط به IT

تجارت فناوری اطلاعات چین در حال پیشرفت است و شرکت های کوچک و متوسط فناوری ، فرصت های شغلی زیادی را در بخش IT برای مهاجران به ویژه در شهر ساحلی جنوبی شنزن ، منطقه توسعه فناوری پیشرفته Zhongguancun پکن و شانگهای ارائه می دهند.دولت چین بسیار متعهد به توسعه صنعت فن آوری است و با چنین پیشرفت های سریع ،کاریابی در چین برای متخصصان این حوزه،بسیار آسان خواهد بود.

تصویری از یک متخصص ITاین امر مستقیماً IT را به عنوان یکی از مشاغل مورد نیاز در چین برای خارجی ها تبدیل می کند،زیرا برای رسیدن به این هدف به استادان مجرب IT خارجی احتیاج دارند. نمونه ای از این دست Alibaba است که پاسخ چینی ها به آمازون یا eBay است ، تیم بزرگی از متخصصان IT ، بازاریابی و طراحی خارجی را استخدام کرده است تا حضور جهانی خود را ارتقا بخشد.

۳.مهارتهای فنی و مهندسی / ویژه

تصویر کارتونی از یک مهندسممکن است پوچ به نظر برسد.این کشور سالانه یکی از بالاترین تعداد مهندس فارغ التحصیل دانشگاه ها را دارد.اما با رشد سریع تولید صنعتی ، در برخی زمینه ها به نیروی کار بیشتری نیاز دارند.زمینه های جدید و بسیار تخصصی مانند خودرو ، نفت و گاز ، انرژی پاک و صنایع سنگین به طور کلی وجود دارد که میتواند در زمینه کاریابی در چین به شما کمک کند.

۴.بازاریابی

تصویر کارتونی از تیم مارکتینگبازاریابی و همچنین زمینه خلاق دیگری از جمله طراحی و تجارت الکترونیکی مرتبط با محتوا،به سرعت در حال رشد هستند و همچنین یکی از مشاغل موجود در این کشور برای بیگانگان است زیرا تقاضای زیادی برای اتباع بیگانه با مهارت های مربوطه وجود دارد.در این زمینه دو بخش اصلی وجود دارد ، شرکت های چینی که به دنبال بهبود حضور جهانی و تصویر خود هستند و شرکت های خارجی که به دنبال دست های با تجربه برای ارائه کالا یا خدمات خود در بازار محلی هستند.

۵.مدیر فروش شرکت های تجاری

مدیران فروش نیز شانس زیادی برای کاریابی در چین دارند و در اصل تمرکز خود را برای اداره فروش برای مشتریان سازمانی متمرکز می کنند ، اما می توانند مسئولیت هدایت تیم های فروش را نیز به عهده بگیرند. بسیار ضروری است که شما در مورد آداب و رسوم و مشاغل تجاری چینی به دلیل اهمیت حیاتی آن برای موفقیت در این صنعت ، آگاهی داشته باشید.

تصویری از بنر مدیر فروش تجاریاکثر شرکت های تجاری در این کشور تامین کنندگان را با خریداران غربی متصل می کنند.از این رو به دنبال فروش خارجی تهاجمی هستند تا در تسهیل تجارت و بیرون راندن محصولات خود به خارج از کشور کمک کنند و اگر به اندازه کافی خوب باشید با داشتن مهارت های فروش و مدیریت قوی می توانید شانس خود را افزایش دهید.اگرچه این تنها چند مورد از مواردی است که میتوان برای کاریابی در چین اقدام کرد و با توجه به رشد روز افزون این کشور،تقریبا هر شغلی را میتواندر آن یافت.

هزینه زندگی در چین

به طور کلی اگر از طریق یک کاریابی در چین مشغول به کار شدید،درآمد خوبی خواهید داشت و هزینه های زندگی برای شما ناچیز خواهد بود.از آنجایی که مهمترین بخش هزینه ی شما،یعنی آپارتمان حذف میشود،حدود ۱۰۰۰ یوآن (۱۴۰ دلار ) هزینه خواهید داشت و این یعنی هزینه ای ناچیز در مقابل درآمد شما.

نکاتی در مورد کاریابی

 • باید با طررف چینی قرارداد داشته باشید.
 • مراحل ویزای چین را موسسه کاریابی باید انجام دهد.

اگر شما هم دوست دارید در چین مشغول به کار باشید،با ما در تماس باشید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.