راهنمای درخواست و دریافت ویزای کشور ژاپن

سفر به ژاپن به عنوان یک توریست؟

در اینجا جدیدترین راهنمای درخواست ویزا با لیست الزامات ویزای ژاپن و مراحل گام به گام این درخواست آمده است.گرفتن ویزای ژاپن در واقع بسیار آسان است.فقط کافیست مدارک شما آماده و کامل باشد.در ادامه همراه ویزاتک باشید تا نکاتی در مورد اخذ ویزای این کشور را برای شما بازگو کند. راهنمای درخواست و دریافت ویزای کشور ژاپن می تواند به شما کمک کند.

چگونه برای ویزای ژاپن درخواست کنیم؟

مدارک خود را کامل کنید.یک آژانس مسافرتی معتبر پیدا کنید.سفارت ژاپن به جز موارد بسیار خاص، درخواست های مستقیم را قبول نمی کند.آنها باید از هر کدام از آژانس های معتبر خود از آن استفاده کنند.اسناد را ابرای آژآنس ارسال کنید.هزینه پردازش ویزا را پرداخت کنید.در واقع، ویزا رایگان است، اما آژانس هزینه پردازش را دریافت می کند.نرخ ها متفاوت هستند.

منتظر ویزایتان باشید.

پس از اینکه همه چیز را به آژانس مسافرتی ارسال کردید، چیزی برای انجام دادن وجود ندارد، صبر کنید و برای بهترین اتفاق ها امیدوار باشید.اگر آنها با هر مشکلی مواجه شوند (مانند نیاز به الزامات اضافی)، به شما اطلاع خواهند داد.بنابراین، شما نباید نزدیک به تاریخ سفر خود برای ویزا درخواست دهید .پردازش ویزا به طور معمول ۳-۵ روز، اما گاهی تا ۷ روز زمان می برد.برای عده ای هفته ها زمان می برد.

فرم را به صورت دیجیتالی یا دستی تکمیل کنید.

هر دو فرم کامپیوتری(تایپ شده) و دست نویس قابل قبول هستند.اما برای فرم های دست نویس، مطمئن شوید که شما باحروف درشت و جدا می نویسید و نوشته قابل خواندن باشد.

از خودکار سیاه استفاده کنید

از خودکاریا قلم با قابلیت پاک شدن استفاده نکنید! به همین ترتیب، اگر آن را به صورت دیجیتالی تکمیل می کنید، از فونت سیاه استفاده کنید.

از نوار یا لاک غلط گیر استفاده نکنید.

سعی کنید از هرگونه تصحیح دوری کنید.اگر جاهای زیادی نیاز به تصحیح دارد از فرم خالی دیگری استفاده کنید.

هیچ فیلدی را خالی نگذارید.

اگر آیتم یا سوال به شما اعمال نشود، NA یا N / A را بنویسید که کوتاه شده ی غیر قابل کاربرد است.

برگه ها را منگنه نکنید.

چقدر زودتر از سفر باید برای ویزای ژاپن درخواست کنم؟

ویزای استاندارد به مدت ۹۰ روز از تاریخ صدور مجوز معتبر است، بنابراین شما می توانید ۳ ماه قبل از تاریخ سفر خود درخواست کنید.

آیا می توانم ۱ هفته قبل از تاریخ سفر درخواست ویزا کنم؟

این فاصله زمانی برای درخواست و سفر بسیار کم است.اگر چه زمان هایی وجود دارد که نتایج فقط دو یا سه روز پس از درخواست منتشر می شود، اما برای عده ای ممکن است چند هفته طول بکشد. بهتر است ۱-۲ ماه قبل از سفر درخواست شود.بعضی از آژانس های مسافرتی نیز از پذیرش درخواست هایی که خیلی نزدیک به تاریخ سفر هستند، خودداری می کنند.

دلایل رایج رد شدن درخواست ویزای ژاپن چیست؟

  • شما نمیتوانید اثبات کنید که قصد بازگشت از این سفر را دارید.
  • احتمالا موجودی شما کافی نیست یا ضامن شما در وضعیت مالی خوب نیست.
  • شما نمیتوانید ثابت کنید که می توانید از نظر مالی دراین سفر خود را حمایت کنید.
  • هدف شما در ژاپن مشخص نیست و دقیقا به همین دلیل است که باید کامل و دقیق جزئیات هدفتان از سفر را به هنگام درخواست ذکر کنید.
  • شما احتمالا در این لحظه کار ثابت ندارید، بیکار هستید، تازه کار هستید یا تازه استعفا داده اید، و باعث ایجاد این تصور می شود که قصد دارید در آنجا کار کنید.

من قبلا ویزای ژاپن دریافت کرده ام. فقط می خواهم تجدید کنم فرایند آن چیست؟

هنوز همان است. تنها تفاوت این است که شما نیازی به ارائه گواهی تولد و گواهی ازدواج ندارید. اما باید گذرنامه تان را همراه با ویزای قدیمی تان ارسال کنید.

فرآیند پردازش درخواست ویزای ژاپن چه مدت زمانی می برد؟

۷ روز کاری، اگر از آژانس های مسافرتی بخواهید. این پاسخ پیش فرض آنهاست. در واقع، مدت زمان آن متفاوت است.

آیا قبل از درخواست باید پرواز و هتل را رزرو کنم؟

  1. ابتدا برای دریافت ویزا اقدام کنید.
  2. اگر از قبل رزرو نکرده اید دست نگه دارید.
  3. نه این نیازی نیست.با این حال، در فرم درخواست، شما باید ایرلاین خاص و آدرس هتل که مایل به رزرو هستید (یا رزرو کرده اید ) را ذکر کنید.
  4. برخی از آژانس های مسافرتی اگر متقاضی پروازهای بهتری را رزرو کرده باشد آن را می پذیرند اما بعضی دیگر از آژانس ها نمی پذیرند.درهرصورت که نیازی به رزرو ندارید.

آیا برای درخواست به آژانس مسافرتی نیاز دارم؟

بله به جز موارد خاص، تمام درخواست های ویزای ژاپن باید از طریق هر یک از آژانس های مسافرتی معتبر مورد بررسی قرار گیرد.

موفق باشید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.