مالیات توریستی ژاپن برای بازدیدکنندگان این کشور اعمال میشود

منظور از مالیات توریستی ژاپن چیست؟

مالیات خروج یا مالیات توریستی ژاپن– به عنوان مالیات “sionara” نامیده می شود – برای مسافران بین المللی و ژاپنی که از طریق هواپیما یا کشتی سفر می کنند، به استثنای کودکان زیر ۲ سال و کسانی که در ژاپن کمتر از ۲۴ ساعت هستند، اعمال می شود.

تصویری از کشور ژاپن
نمایش Torii معروف (دروازه) حرم Itsukushima که ساحلی در جزیره مییاجیمو در استان هیروشیما، ژاپن واقع شده است. (عکس: گتی)

“راشل ترنر، مدیر تحقیقاتی شورای جهانی سفر و گردشگری، به صندوق یاهو گفت:” ژاپن قصد دارد برای پردازش سریعتر بازدیدکنندگان این کشور از مسافران مالیا بگیرد و سیستم پیشرفته ای را در پایانه های مسافربری خود نصب کند.”انتظار می رود که این پول به نصب پایانه های پرداخت نقدی برای حمل و نقل عمومی نیز برسد.پارلمان ژاپن در ماه آوریل این قانون را تصویب کرد و انتظار می رود که در سال مالی ۲۰۱۸ تا ماه مارس ۲۰۱۹، درآمد ۶ میلیارد ین (حدود ۵۵.۴ میلیون دلار) و ۵۰۹ میلیارد ین (۴۶۱.۶ میلیارد ین) در سال مالی ۲۰۱۹ به همراه داشته باشد.

مالیات توریستی ژاپن برای هر سفر اضافی را اضافه خواهد کرد.
یک زن عکس هایی از یک مانکن با پوشیدن یک ماسک خرگوش را در منطقه Harajuku توکیو، که در میان گردشگران محبوب است، در ژاپن، ۳۰ مارس ۲۰۱۶ می گیرد. مالیات توریستی ژاپن برای هر سفر اضافی را اضافه خواهد کرد. (عکس: REUTERS / توماس پیتر)

مالیات توریستی ژاپن در گردشگری افزایش می یابد

در حالی که سفر و گردشگری به کمتر از ۷ درصد از تولید ناخالص داخلی ژاپن کمک می کند، دولت توکیو، گردشگری را به عنوان یک راننده رشد اقتصادی با توجه به افزایش اخیر واردات، در نظر می گیرد.ژاپن در سال ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۵ رشد گردشگری را افزایش داد، همانطور که در نمودار زیر مشاهده میکنید، و ورودی ها برای اولین بار در سال ۲۰۱۸ به ۳۰ میلیون رسید.

تصویری از نمودار ورود گردشگران در ژاپن.
نمودار ورود گردشگران در ژاپن.

ترنر خاطرنشان کرد که دولت همچنین “گام هایی برای باز شدن کشور با سیاست های ویزای تسهیل شده دارد.”وی اضافه کرد که تلاش های انجام شده به این خاطر پرداخت شده است، زیرا “بازدیدکنندگان بین المللی درآمد قابل توجهی برای صادرات این کشور به دست می آورند که به ۳۵.۳ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۷ می رسد” و این تعداد سالانه به میزان بیش از ۴ درصد افزایش می یابد.

گردشگران چینی بزرگترین تعداد گردشگران خارجی به ژاپن و پس از آن کره جنوبی و تایوان بیشترین گردشگران بوده اند.گرچه بازدیدکنندگان آمریکایی در سال ۲۰۱۷ تنها ۴.۸ درصد سهم داشتند.این تعداد به طور پیوسته افزایش یافته است. بین ژانویه تا ماه نوامبر سال گذشته تنها ۱.۴ میلیون آمریکایی از کشور بازدید کردند.

مالیات خروج در کشورهای دیگر

ژاپن اولین کشور نیست که مالیات بر خروج را اعمال میکند.کشورهایی همچون استرالیا، برمودا، کامبوج و فیلیپین نیز هزینه های خروج را در کشور خود اعمال کرده اند.ترنر گفته است که این مالیات در سراسر جهان رایج است و بسیاری از بازدیدکنندگان ممکن است از آنها بی اطلاع باشند.ترنر گفت: “همانطور که گردشگری و مسافرت گسترش می یابد و بخش بزرگی از اقتصاد کشور می شود،” به طور طبیعی باید آن را به سهم عادلانه خود در مالیات و حمایت از هزینه های بخش دولتی برای خدمات و زیرساخت هایی که این بخش را قادر به رشد می کند، کمک کند. “

به گفته ترنر، در نهایت، مالیات توریستی ژاپن احتمالا به طور جدی بر برنامه های سفر اثر نخواهد گذاشت.

امیدواریم که این مطلب برای شما مفید واقع شود.همچنین در صورتیکه قصد اخذ ویزای ژاپن را دارید،لطفا با ما در تماس باشید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.