ویزای ایران

توضیحاتی در مورد ویزای ایران که باید بدانید

اگر تا به حال این سوال برای شما پیش آمده که آیا باید برای یک بار هم که شده به ایران سفر کنید، جواب آن مثبت است. این کشور تاریخی و بی نظیر را باید در برنامه سفر های خود قرار دهید. دیدنی های زیادی در انتظار شماست و مردم ایران همواره به مهمان نوازی خاص ایرانی میزبان گردشگران خارجی هستند. در هر کجای این خطه ی زیبای مردم با لبخند از شما استقبال می کنند.در این مطلب با شرایط دریافت ویزای ایران آشنا خواهید شد،در ادامه همراه ویزاتک باشید.

از معماری های بی نظیر و منحصر به فرد ایرانی که در تمام دنیا و همچنین توسط یونسکو (UNESCO) شناخته شده است حیرت زده خواهید شد. اگر علاقه مند به غذاها هستید از منوهای متنوع غذاهای ایرانی که با تنوع خاصی مورد پسند همه ی زائقه هاست لذت خواهید برد. صنایع دستی مناطق مختلف این کشور زیبا تا حدی توجه شما را به خود جلب می کند که مایلید همه ی آن ها را برای یادگاری با خود به خانه ببرید.

بنر ویزای ایران و شرایط دریافت آناز آنجایی که ایران یکی از قدیمی ترین تمدن های بشری است در تمامی قسمت های تاریخ از آن یاد شده است. هر گوشه از این کشور منحصر به فرد دارای فرهنگ، اداب و رسوم، لهجه، موسیقی و غذای خاص خود است که با دیگر مناطق کاملا متفاوت است. همین تنوع اقوام یکی از شگفتی های ایران است. گذشته از همه ی این ها طبیعت بی نظیر ایران که کویر، دریا و جنگل های سرسبز را در خود جای داده است از دیگر جاذبه های توریستی ان محسوب میشود.علی رغم انچه در فضای مجازی مبنی بر ناامن بودن ایران برای گردشگران خارجی پراکنده شده است، ایران کشوری امن و مطمئن است و تجربه ی لذت بخشی را برای شما به ارمغان می اورد.

برای سفر به ایران نیاز به ویزا دارید…

اگر برنامه ی سفر به ایران را دارید باید برای گرفتن ویزا اقدام کنید. شما می توانید از طریق آژانس های مسافرتی و یا سامانه روادید جمهوری اسلامی ایران اقدام کنید. اگر شما در یکی از کشور هایی که برای سفر به ایران نیاز به ویزا ندارند زندگی می کنید کار شما راحت تر چرا که برای سفر به ایران نیاز به ویزا ندارید. همچنین برخی کشورها این قابلیت را دارند تا در هنگام ورود به ایران ویزای سفر خود را دریافت کنند. اگر چه که این کار راحت تر از رفتن به سفارت و گرفتن ویزاست اما این امکان نیز وجود دارد که در هنگام ورودتان به ایران نتوانید ویزا دریافت کنید و اجازه ورود به شما داده نمی شود.

کدام ملیت ها می توانند بدون ویزا به ایران سفر کنند؟

 • ارمنستان بین ۹۰ تا ۱۸۰ روز برای هر سفر
 • اذربایجان ۳۰ روز
 • مصر ۳۰ روز
 • گرجستان ۴۵ روز
 • لبنان ۳۰ روز
 • مالزی ۱۵ روز
 • عمان ۳۰ روز
 • سوریه بین ۹۰ تا ۱۸۰ روز برای برای هر سفر
 • ترکیه ۹۰ روز
 • ونزوئلا ۱۵ روز

کشورهایی که نیاز به ویزا ندارند برای سفر به ایران چه مراحلی را باید طی کنند؟

اگر شما در شمار کشورهای بدون نیاز به ویزا هستید تنها چیزی که برای سفر به این کشور نیاز دارید پاسپورت معتبر کشور خودتان است که مهر ورود به کشور اسرائیل را نداشته باشد. در صورتی که به اسرائیل سفر کرده باشید اجازه وزود به ایران به شما داده نمی شود.

آیا کشور هایی که نیاز به ویزا ندارند برای ورود به ایران باید بیمه داشته باشند؟

اگر در شمار یکی از این کشور ها هستید برای ورود به ایران نیاز به گرفتن بیمه نیز ندارید. اما در صورتی که ویزای خود را در حین ورودتان به ایران دریافت می کنید نیاز به بیمه نیز دارید.

ایا در ایران مناطقی وجود دارد که نیاز به ویزای ایران ندارد؟

برخی از قسمت های ایران جز مناطق ازاد تجارت هستند که پیرو قوانین خاصی قابلیت تجارت را دارند. این مناطق اکثرا در حواشی مرزهای ایران واقع شده اند و جاذبه ها و زیبایی های خاص خود را دارند. این مناطق ازاد برای گردشگرانی که مایل به خرید هستند ایده ال اند. مناطق ازاد ایران شامل این شهر ها می شوند:

 • جزیره کیش
 • قشم
 • چابهار
 • ارس
 • انزلی
 • اروند
 • ماکو

جزیره ی کیش یکی از زیباترین جزایر خاور میانه است که توجه گردشگران زیادی را به خود جلب می کند. همچنین جزیره ی قشم بزرگترین جزیره خلیج فارس و از زیباترین مناطق گردشگری محسوب می شود. دسترسی به این دو جزیره از اکثر فرودگاه های بین المللی امکان پذیر و راحت است. شما می توانید به مدت ۱۴ روز در این مناطق اقامت داشته باشید. شایان ذکر است که در صورت خروج از این مناطق شما نیاز به ویزا دارید.

اگر شما جزو کشورهای بدون نیاز به ویزا نیستید…

شما می توانید ویزای فرودگاهی ایران دریافت کنید و وارد کشور ایران شوید. برای گرفتن این ویزا لازم است که از قبل به صورت الکترونیکی اقدام کنید و مدارک مورد نیاز را به همراه داشته باشید. ویزای فرودگاهی به شهروندان این کشورها داده نمی شود: افغانستان، بنگلادش،کانادا، کلمبیا، عراق، نپال، پاکستان، اردن، سومالیا، سریلانکا، سوریه، انگلستان و ایالات متحده امریکا.کسانی که پاسپورت کشورهای ذکر شده را دارا می باشند برای سفر به ایران لازم است از طریق سفارت محل زندگیشان برای گرفتن ویزا اقدام کنند.

موفق باشید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.