چطور میتوان در دانشگاه های امارات ثبت نام کرد؟

دانشگاه های امارات و شرایط ثبت نام در آن

اگر دنبال یک تجربه تحصیل منحصر به فرد در خارج از کشور هستید، ممکن است بخواهید امارات متحده عربی (UAE) را در نظر بگیرید.امارات متحده عربی شامل هفت امیر از جمله ابوظبی، دبی، عجمان، فجیره، رأس الخیمه، شارجه و ام ال کویین است و در میان کشورهای لیبرال خلیج فارس به شمار می رود.زبان انگلیسی در این کشور کاربرد دارد و برخی از معتبرترین دانشگاه های جهان در آن واقع شده اند.در ادامه همراه ویزاتک باشید تا به بررسی شرایط ثبت نام در دانشگاه های امارات بپردازیم.

تصویری از یک محقق در دانشگاه های امارات
برای گذراندن دوره های تحصیلی و هزینه های زندگی خود، دوره ای را دنبال کنید تا ببینید آیا تحصیل در امارات متحده عربی برای شما مناسب است یا خیر. منبع: Shutterstock

شش دانشگاه امارات متحده عربی در رتبه بندی دانشگاه های جهان QS 2018 برجسته شده است.هفتاد دانشگاه دیگر در رتبه بندی دانشگاه های منطقه عربی QS 2018 قرار دارند.تحصیل در امارات متحده عربی می تواند فرصتی برای کشف جاذبه های توریستی مختلف خود،مانند Burj Khalifa (بلندترین ساختمان جهان) در دبی باشد.بنابراین، اگر تحصیل در امارات متحده عربی نظر شما را جلب کند،ما سعی کرده ایم در اینجا راهنمایی در مورد اینکه چگونه می توانید دانشگاه های امارات متحده عربی را به عنوان یک دانشجوی بین المللی در مقطع کارشناسی انتخاب کنید،ارائه کنیم :

دوره های پژوهشی و موسسات بالقوه

با در نظر گرفتن بسیاری از دانشگاه هایی که دوره های گوناگون را ارائه می دهند، ضروری است تا وقت کافی برای بررسی دوره های ارائه شده و اینکه آیا آنها با علاقه شما سازگار هستند، ضروری است.بسیاری از موسسات عمومی و خصوصی در امارات متحده عربی وجود دارد، بنابراین برای بررسی نحوه آموزش مهم است اطلاعاتی داشته باشید. زبان رسمی کشور عربی است، اما بسیاری از دانشگاه ها به زبان انگلیسی آموزش می دهند.همچنین مهم است که هزینه های تحصیل و هزینه زندگی را بررسی کنید تا ببینید آیا تحصیل در امارات متحده عربی یک گزینه مالی مناسب برای شما است یا خیر.به عنوان مثال، هزینه کل تحصیل در دانشگاه های امارات می تواند حدود (۷۸،۵۰۰ دلار آمریکا) برای شما هزینه داشته باشد.

بررسی شرایط ورود و مهلت ورود

الزامات ورود و مهلت تعیین شده بین موسسات متفاوت خواهد بود.از این رو، قبل از اعمال، بسیار مهم است که با دقت مورد نیاز خود، از قبیل الزامات آکادمیک و زبان، بررسی کنید. وب سایت دانشگاه را بررسی کنید و اگر نیاز به توضیح دارید، با آنها تماس بگیرید.اگر زبان انگلیسی زبان مادری شما نیست، شما باید یک آزمون IELTS یا TOEFL را به عنوان مدرک تحصیلی خود تکمیل کنید. بعضی از دانشگاه ها ممکن است زبان عربی را برای برنامه های خاص به عنوان زبان اصلی استفاده کنند، بنابراین ممکن است لازم باشد که مدارک تحصیلی را نیز به عربی ارائه دهید.

درخواست خود را ارسال کنید

هنگامی که از جزئیات بیشتر مطلع شدید و مطمئن شدید که شرایط را برآورده کرده اید، می توانید درخواست خود را قبل از شروع برنامه ارسال کنید.در حالی که اسناد مورد نیاز بین موسسات متفاوت است، به طور کلی، شما باید برای پذیرش موارد زیر را ارائه دهید:

  • فرم درخواست تکمیل شده
  • کپی پاسپورت معتبر
  • گواهینامه ها و رونویسی از مدارک تحصیلی شما (مثلا گواهینامه دبیرستان یا معادل آن، رونویسی دانشگاه برای انتقال اعتبار و غیره)
  • عکس های رنگی طبق گذرنامه
  • گواهینامه مهارت انگلیسی
  • هزینه درخواست (معمولا غیر قابل استرداد)

برای اطلاعات بیشتر میتوانید با دانشگاه مد نظر خود در تماس باشید.

درخواست ویزای دانشجویی

تصویری از یکی دانشجو در زمان پر کردن اپلیکیشن
برای درخواست ویزای دانشجویی شما از یک والد یا نسل در امارات متحده عربی به یک حامی مالی نیاز دارید. منبع: Shutterstock

هنگامی که شما یک پیشنهاد برای پذیرش در دانشگاه دریافت کرده اید، باید برای گرفتن ویزای دانشجویی درخواست دهید.برای درخواست ویزا شما به یک حامی مالی از یک والد یا نسل در امارات متحده عربی نیاز دارید.اگر شما هیچ بستگانی ندارید، اکثر دانشگاه ها این کار را برای شما انجام خواهند داد. با این حال، با موسسه خود تماس بگیرید تا بررسی کنید که آیا این سرویس را ارائه می دهند یا خیر.یک ویزای دانشجویی فقط برای یک سال معتبر است و باید سالانه آن را تمدید کرد، با مدرک رسمی از ادامه تحصیل در دانشگاه. مهم است که توجه داشته باشید که پذیرش در دانشگاه های امارات تضمین نمی کند که شما یک ویزای دانشجویی دریافت خواهید کرد یا خیر.

پورتال دولتی امارات متحده عربی یادآور می شود که “دانشگاه های معتبر و کالج های امارات متحده عربی می توانند ویزا را برای دانشجویان خود تامین کنند، چه دانشجویان خارجی و چه دانش آموزانی که در امارات متحده عربی زندگی می کنند.دانش آموزان باید با توجه به شرایط و ضوابط ذکر شده در هر دانشگاه یا کالج مراجعه کنند تا شرایط لازم برای پذیرش و روند ویزا را بدانند.”

آماده سازی امور مالی خود

با برداشتن دو مانع از راه، قدم بعدی این است که تعیین کنید چه مبلغی برای هر ترم برای هزینه های تحصیل و هزینه های متفرقه، همراه با آنچه که مهلت دارید، خواهد بود.اطمینان حاصل کنید که روش های پرداخت را می شناسید و هزینه های پنهان را یادداشت می کنید. به عنوان مثال، برخی از دانشگاه ها ممکن است هزینه دانشجویانی را که مجددا پرداخت می کنند بپردازند و تصمیم به بازپرداخت تعادل می کنند در حالی که بعضی از قیمت ها ممکن است مالیات را نادیده بگیرند.اگر شک دارید، برای تأیید با موسسه خود تماس بگیرید.

آماده سفر به امارات متحده عربی

تصویری از چمدان یک گردشگر
فراموش نکنید که در مورد هنجارهای فرهنگی امارات متحده عربی مطالعه داشته باشیدمنبع: Pexels

پیش از آنکه چمدان خود را ببندید، پرواز خود را رزرو کنید و پیشنهادات دوستان و خانواده خود را به خاطر بسپارید، اطمینان حاصل کنید که در مورد فرهنگ مردم امارات مطالعه کرده اید.اسلام دین رسمی است که نقش مهمی در فرهنگ و شیوه زندگی امارات متحده عربی دارد.

امیدواریم که این مطلب برای شما مفید واقع شود و همچنین خواهشمندیم در صورتیکه قصد اخذ ویزای دبی را دارید با ما در تماس باشید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.