چطور برای ویزای دانشجویی امارات اقدام کنیم؟

شرایط اخذ ویزای دانشجویی امارات

امارات متحده عربی (UAE) به سرعت به عنوان یک مرکز آموزش عالی پیشرفت می کند و به طور عمده توسط افزایش چشمگیر تقاضای داخلی برای آموزش و پرورش و موسسات آموزشی بهبود یافته است.علاوه بر این، آب و هوای خوب، امکانات پیشرفته، فرصت های شغلی پس از فارغ التحصیلی و دانشگاه های امارات با  رتبه بالا در منطقه خلیج فارس یکی از دلایل بسیاری هستند که هفت ایالت امارات متحده عربی گزینه های عالی برای تحصیلات عالی هستند.در ادامه همراه ویزاتک باشید تا به بررسی شرایط اخذ ویزای دانشجویی امارات بپردازیم.

اگر شما قصد تحصیل در امارات متحده عربی دارید، در اینجا همه چیزهایی که باید در مورد گرفتن ویزای دانشجویی بدانید (همچنین به عنوان ویزای اقامت دانشجویی شناخته شده است) را میتوانید مشاهده کنید:

برای ویزای دانشجویی امارات چه مدارکی نیاز داریم؟

قبل از شروع فرآیند درخواست، ابتدا از دانشگاه بخواهید نامه خود را دریافت کند.سپس شما باید تمام اسناد خود را به دانشگاهی که درخواست شما را بررسی خواهد کرد ارسال کنید.مدارک ویزای دانشجویی امارات به شرح زیر است :

  • فرم درخواست تکمیل شده (ارائه شده توسط دانشگاه)
  • کپی پاسپورت (معمولا ۲-۴ نسخه لازم است). اطمینان حاصل کنید که پاسپورت شما حداقل ۶ ماه اعتبار و دو صفحه خالی برای تمبر و ویزا دارد.
  • ۱۲ قطعه عکس
  • نامه درخواست پذیرش از دانشگاه امارات متحده عربی که درخواست داده اید.
  • کپی هزینه ویزا و پرداخت هزینه تحصیل
  • قرارداد اجاره یا اثبات اقامت دانشجویی
  • مدرک کارشناسی خود را در صورت درخواست برای یک دوره کارشناسی ارشد باید ارائه دهید.

آیا باید یک آزمایش پزشکی بگیرم؟

تصویری از یک تست پزشکی برای ویزای دانشجویی امارات
اگر شما یک دانشجوی بین المللی در امارات متحده عربی هستید، باید یک بررسی پزشکی انجام دهید. 

بله، متقاضیان پس از ورود، باید یک آزمایش پزشکی در یک مرکز پزشکی امارات متحده عربی انجام دهند.این آزمایش معمولا شامل بررسی عمومی سلامت، اشعه X قفسه سینه و آزمایش HIV (ایدز)، هپاتیت B، هپاتیت C، سل (TB)،جذام و Syphilis است.

آزمایش پزشکی برای ویزای دانشجویی امارات چقدر هزینه دارد؟

هزینه پردازش ویزا توسط اداره خدمات امارات متحده عربی تعیین می شود.اما دانشگاه یا مؤسسه یی که شما درخواست کرده اید نیز هزینه خدمات اضافی را از شما دریافت خواهد کرد.هزینه بیمه درمانی نیز ممکن است بسته به دانشگاه شما باشد..به طور کلی، یک ویزای دانشجویی در امارات متحده عربی می تواند تا مبلغ ۳۰۰۰ درهم (۸۲۰ دلار) هزینه داشته باشد، به استثنای بیمه درمانی.

ویزای دانشجویی امارت چقدر طول میکشد؟

تصویری از فرم دخواست ویزای دانشجویی امارات
این می تواند چند هفته طول بکشد، بنابراین قبل از آماده سازی آماده باشید.

پرونده ویزای تحصیلی دانشجویان معمولا دو تا پنج هفته پس از ارسال تمام اسناد صحیح، طول می کشد تا بررسی شود.با این حال، یک ویزای اکسپرس برای هزینه اضافی وجود دارد که معمولا برای پردازش یک تا سه هفته طول می کشد.توجه داشته باشید که یک ویزای اقامت دانشجویی در امارات متحده عربی، اگر دانش آموزی شش ماه از امارات خارج شود، نامعتبر است.اگر دلیلی معتبر برای انجام این کار دارید، مانند یک دلیل پزشکی یا اورژانس خانوادگی، باید مستندات را به مقامات مهاجرت ارسال کنید.

آیا می توانم در ویزای دانشجویی کار کنم؟

در سال ۲۰۱۷ اعلام شد دانشجویان بین المللی که بیش از ۱۸ سال دارند می توانند برای مجوز کار برای مشاغل نیمه وقت در امارات متحده عربی درخواست دهند.پیش از این، دانشجویان بین المللی تنها مجاز به کار در محوطه دانشگاه بودند.بنابراین،می توانید برای دوره های کارآموزی، تجربه کاری یا مشاغل هزینه های خود را بپردازید و رزومه خود را در حین تحصیل در مقطع تحصیل در امارات متحده عربی بپردازید.در دبی، دانش آموزان می توانند از میان حدود ۴۵۰۰ کسب و کار شغل مرتبط با رشته خود را انتخاب کرده و مشغول به کار شوند.

ویزای دانشجویی امارات چقدر اعتبار دارد؟

ویزای دانشجویی برای برنامه های تمام وقت در امارات متحده عربی برای حداکثر ۱۲ ماه معتبر است. اگر برنامه شما طولانی تر از آن باشد، باید بعد از یک سال آن را تمدید کنید.

امیدواریم که این مقاله برای شما مفید واقع شود.همچنین خواهشمندیم دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید و در صورت نیاز به اخذ ویزای دبی با ما در تماس باشید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.