شرایط درخواست ویزای چین

شرایط درخواست ویزای چین را بدانید

اینکه چطور می توان ویزای چین درخواست داد و شرایط درخواست ویزای چین چیست؟،موضوعی  است که در این مقاله قصد داریم بررسی کنیم.برای درخواست ویزای چین ،باید فرم درخواستی را همراه با عکس رنگی اخیر خود تکمیل کنید،یک گذرنامه معتبر تهیه کنید و همراه با سایر اسناد حمایتی به سفارت یا کنسولگری چین ارائه دهید.در ادامه همراه ویزاتک باشید.

۱.بررسی کنید که آیا شما به ویزا نیاز دارید

یک کار ضروری قبل از انجام مراحل اخذ ویزا شما باید بررسی کنید که آیا اصلا به ویزا نیاز دارید؟

تا زمانی که واجد شرایط برای سیاست های بدون ویزا در چین هستید، نیازی به ویزا ندارید، اما بعضی اسناد مانند پاسپورت شما،بلیت و گاهی اوقات وجوه کافی برای باقامت در کشور چین بررسی می شود.

۲.بررسی کنید که به چه نوع ویزایی نیاز دارید.

بر اساس اهداف سفر خود، تصمیم بگیرید که چه ویزایی باید دریافت کنید.

۳. تمام اسناد مورد نیاز را آماده کنید

اسناد مورد نیاز برای همه انواع ویزا شامل گذرنامه و فرم درخواست ویزا است که عکس اخیرا گرفته شده ضمیمه ی آن شده است.علاوه بر این، سایر مدارک مورد نیاز نیز لازم است، اما با توجه به نوع ویزا که درخواست می کنید متفاوت است.برای مثال، اگر شما برای ویزای توریستی L درخواست می کنید، اسناد حمایتی برای بلیط سفرهای دوطرفه، رزرو هتل یا دعوت نامه ای از آژانس مسافرتی چین ارجاع داده می شوند.

۴.مطمئن شوید که اسناد شما مطابق با الزامات سفارت یا کنسولگری چین است(هرآنچه که آن ها تعیین کرده اند)

  1. گذرنامه: با اعتبار باقیمانده حداقل ۶ ماه؛پاسپورت باید صفحات خالی داشته باشد.
  2. فرم درخواست ویزا: به درستی تکمیل شده باشد؛ نوشته شده، بدون هیچ جای خالی و نانوشته باشد.
  3. عکس: ظرف شش ماه گذشته گرفته شده باشد؛ صورت کامل با پس زمینه ی روشن؛ اندازه: ۶ در ۴؛مگر اینکه با مذهب مغایرت داشته باشد.

۵.هزینه را پرداخت کنید و ویزای خود را دریافت کنید

در زمان تعیین شده به جایی که برای دریافت ویزا اقدام کرده بودید بروید.هزینه را پرداخت کنید،سپس؛شما گذرنامه ی خود را همراه با ویزا باز پس خواهید گرفت.

بهترین زمان برای درخواست ویزای چین

بهترین زمان برای درخواست ویزای چین یک یا دو ماه قبل از تاریخ عزیمت شما است.معمولا یک ویزای چین فقط برای سه ماه از تاریخ صدور معتبر است، که نشان می دهد که اولین زمانی که شما می توانید برای ویزا درخواست کنید، سه ماه قبل از عزیمت شما است.

تجدید و تمدید ویزای چین

معمولا ویزای چین قابل تمدید نیست.اما امکانش هست زمانی که در چین در وزارت داخلی ورود و خروج تحت نظر اداره امنیت ملی باشید این کار برایتان امکان پذیر باشد.

هزینه ی ویزای چین

هزینه ویزای چین با توجه به ملیت شما، تعداد ورودی های مورد نیاز، کشوری که در آن درخواست می کنید و اینکه آیا یک سرویس دهی فوری نیاز دارید، بسیار متفاوت است.به طور کلی این هزینه برای یک شهروند آمریکایی ۱۴۰ دلار و برای شهروندان کشورهای دیگر بین ۳۰ تا ۹۰ دلاراست.به طور معمول این هزینه هنگامی که ویزا را دریافت می شود پرداخت می شود، اما در بعضی از نقاط، زمانی که درخواست خود را مطرح می کنید باید پرداخت شود.برای شهروندان ایرانی ورودی سفارت جهت درخواست ویزای چین ۱۰۰ دلار است.

۸ دلیل عمده که ویزای چین شما رد می شود

رد شدن درخواست شما برای ویزای چین غیرمعمول نیست.چین به خاطر سیاست های ویزای سخت خود شناخته شده است و میزان تایید ویزا نیز بالا نیست. دلسرد کننده است، مامورین کنسولی ممکن است بی تفاوت باشند و ممکن است تمایلی برای ارائه دلیل برای رد کردن ویزا نداشته باشند.در اینجا برخی از نشانه هایی وجود دارد که ممکن است به شما کمک کند از رد ویزا جلوگیری کنید یا بفهمید که چرا درخواست شما رد شده است.

۱.اشتباهات در فرم درخواست ویزای چین: فرم درخواست بسیار مهم است،زیرا افسر کنسولی با مشاهده ی آن تصمیم می گیرد که ویزا را به شما ارائه دهد یا خیر.فرم های دست نوشته دیگر پذیرفته نمی شوند.اطلاعات نادرست مانند اشتباهات املایی، شماره گذرنامه اشتباه یا آدرسهای نامعتبر ممکن است منجر به رد شدن ویزای شما شود.برای جلوگیری از مشکلات، به هیچ وجه قصد سفر به سین کیانگ و تبت را در فرم خود ذکر نکنید.

۲. عکس ارسال شده با مشخصات مطابقت ندارد. اندازه های نامناسب، رنگ های بد پس زمینه، بافت کاغذ عکاسی، و غیره همه به تبدیل عکس شما به یک عکس نامناسب کمک می کنند.

۳.فقدان اسناد. قبل از ارسال درخواست خود، آخرین اسناد مورد نیاز برای نوع ویزای خود را بررسی کنید و تمام اسناد مورد نیاز را جمع آوری کنید. اگر هر یک از آنها از دست رفته باشد، ممکن است درخواست برگشت بخورد.

۴. متقاضی از کشورهایی است که در آن جنگ، حملات تروریستی یا ناآرامی های سیاسی رخ می دهد یا اتباعش اغلب بیشتر از زمان ویزای خود در چین می مانند و یا کشور دارای روابط تنگاتنگ با چین است.

۵. متقاضی سابقه جنایی دارد. این بدان معنا نیست که درخواست به صورت خودکار رد شود، اما اگر متقاضی یک جرم جدی مرتکب شده باشد، احتمالا رد شدن ویزا وجود دارد.جرایم جزئی نیز معمولا تفاوت ایجاد نمی کنند، مخصوصا زمانی که شما درخواست یک ویزای توریستی می کنید.

۶. متقاضی بیش از اندازه زمان ویزای خود در کشور چین یا هر کشور خارجی دیگری مانده است و وارد لیست سیاه شده است.

۷. متقاضی دارای نوعی بیماری مسری مانند ایدز یا هپاتیت B است.در بیشتر موارد،این مانعی بزرگ برای درخواست ویزای کوتاه مدت مانند ویزای توریستی و کسب و کار نیست. با این حال، برای یک ویزای کاری یا یک ویزای دانشجویی، ممکن است مسئله ای جدی باشد، اگرچه به طور صریح توسط قوانین چین تنظیم نشده است.

۸. متقاضیانی که در صنایع رسانه ای، صنایع مذهبی یا نظامی کار می کنند ممکن است به میزان زیادی انتظار لغو دریافت ویزا را داشته باشند؛ چرا که این حرفه ها توسط دولت چین به حساس به نظر می رسند.

به جز دلایل فوق، انواع دلایل وجود دارند که درخواست ویزای چین را رد می کنند.مهمترین چیز برای یادآوری این است که ثابت کنید که از قوانین چینی اطاعت می کنید و قادر به پرداخت هزینه های خود برای سفر به چین هستید.اگر این را از طریق اسناد و اطلاعاتی که ارائه می دهید، نشان دهید، ویزای شما احتمالا تایید خواهد شد.

موفق باشید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.