ویزای هنگ کنگ ارزان و فوری – کارگزار ویزای هنگ کنگ – ویزاتک

هنگ کنگ و شرایط اخذ ویزای هنگ کنگ

هنگ کنگ (香港 Heūng Góng در کانتونی، به معنای معبد شگفت انگیز) یک منطقه اداری ویژه (SAR) از جمهوری خلق چین است.امروز، مستعمره سابق بریتانیا مقصد مهم گردشگری برای مردم چین و سراسر جهان شده است.اگر شما نیز قصد دارید به قصد سیاحت یا تجارت به این کشور سفر کنید،باید نسبت به اخذ ویزای هنگ کنگ اقدام کنید.در ادامه همراه ویزاتک باشید تا شرایط اخذ انواع ویزای هنگ کنگ را شرح دهیم.

تصویری از نقشه کشور هنگ کنگ در ویزای هنگ کنگ

انواع ویزای هنگ کنگ

 • ویزای تجاری : برای افرادی که به قصد تجارت در مدت زمان کوتاه به این محل سفر میکنند صادر میشود
 • ویزای ترانزیت : برای افرای که قصد سفر به کشور سوم،از طریق خاک هنگ کنگ را دارند صادر خواهد شد.در نظر داشته باشید که این نوع ویزای برای ۳ روز معتبر است
 • ویزای توریستی : برای افرادی صادر میشود که به قصد توریستی،بازدید دوستان و خانواده به هنگ کنگ سفر میکنند.در جریان باشید که با این نوع ویزا اجازه کارهای تجاری را نخواهید داشت.

انواع دیگری از ویزا برای ایرانیان وجود دارد که شامل موارد زیر میشود: ویزای دانشجویی،ویزای کار،ویزای والدین،همسر،ویزای ازدواج و …

مدارک برای اخذ ویزای هنگ کنگ

 1. گذرنامه دارای اعتبار
 2. دو قطعه عکس رنگی با زمینه سفید
 3. گواهی تمکن مالی (پرینت کارکرد حساب بانکی)
 4. تکمیل فرم درخواست (موجود در وب‌سایت سفارت)
 5. مدارک دال بر بازگشت به ایران پس از پایان مدت اقامت مانند بلیط رفت و برگشت و واچر هتل
 6. گواهی اشتغال به کار با جزئیات کامل شامل میزان حقوق دریافتی، سمت شغلی، سابقه کار یا اسناد دیگری مانند جواز کسب.

نکات مهم درباره ویزای هنگ کنگ

 • زمان تحویل مدارک و ویزا روزهای سه شنبه است.
 • ویزای توریستی هنگ کنگ به صورت عادی، فوری و چند بار ورود صادر می شود.
 • با ویزای گردشگری نمی توانید در مدتی که در هنگ کنگ هستید تحصیل و یا کار کنید.
 • همه مدارکی که به سفارت ارائه می دهید باید به زبان انگلیسی یا چینی ترجمه رسمی شده باشد.
 • در صورت ارائه اطلاعات نادرست مسئولیت آن با خودتان است و طبق قوانین با شما برخورد می شود.
 • اگر خیال دارید تا مدتی بیشتر از حد مجاز در هنگ کنگ بمانید باید این درخواست را حداقل یک هفته قبل از پایان تاریخ ویزا ارائه دهید.
 • مدت اعتبار ویزاهای توریستی هنگ کنگ تا سه ماه بعد از تاریخ صدور است و با این ویزا بعد از هربار ورود می‌توانید تا ۱۴ روز در این شهر بمانید.
 • بعد از ارسال مدارک برای سفارت، در صورتی که از دریافت ویزا انصراف دهید هیچ پولی به شما برگردانده نمی شود و کل هزینه ویزا را باید پرداخت کنید.
 • زمان دریافت ویزای هنگ کنگ بین ۳۵ تا ۴۵ روز در نوسان است پس در ارائه مدارک به صورت کامل دقت کنید چون در صورت کامل نبودن مدارک، صدور ویزا با تاخیر روبرو می شود.
 • لطفا پس از اخذ ویزای هنگ کنگ کلیه مشخصات ویزا از جمله تاریخ و مشخصات فردی و تعداد ورود مجاز را چک نمایند و در صورت مشاهده هر گونه اشکال مراتب را به آژانس اعلام نمایند و در غیر اینصورت مسئولیتی متوجه آژانس نخواهد بود .

اطلاعات سفارت هنگ کنگ در تهران

برای دریافت ویزای هنگ کنگ باید به سفارت چین در تهران بروید چون سفارت چین و هنگ کنگ یکی هستند اما در سفارت باید برای اخذ ویزای هنگ کنگ درخواست دهید.

 • آدرس: تهران، اقدسیه، خیابان موحد دانش، پلاک ۷۳ (روبروی آتش نشانی)
 • تلفن: ۱-۲۲۲۹۱۲۴۰ (۰۲۱)
 • تلفن امور کنسولی: ۲۲۸۰۲۷۷۲
 • ایمیل: chinaemb_ir@mfa.gov.cn
 • وب‌سایت: ir.chineseembassy.org

ساعت کاری سفارت: شنبه تا پنج شنبه از ساعت ۸:۳۰ صبح تا ۱۲:۳۰ ظهر و ۱۴:۳۰ تا ۱۶:۳۰ عصر.

ساعت کاری بخش کنسولی سفارت: روزهای فرد از ساعت ۸:۴۵ صبح تا ۱۲:۱۵ ظهر و ۱۴:۳۰ تا ۱۶:۳۰ عصر.

مراحل دریافت ویزای هنگ کنگ

برای دریافت ویزای شهر هنگ کنگ باید مراحل مختلفی را انجام دهید.شما ابتدا میبایست به ایمیل مخصوص کنسولگری هنگ کنگ در ایران ایمیل ارسال مرده و در آن اطلاعاتی مانند نام و نام خانوادگی،هدف از سفر،آدرس،تلفن ودیگر اطلاعات کلی خود را ارسال کنید.

در این مرحله از ارسال مدارک خودداری کنید.پس از بررسی درخواست شما از طریق سفارت،اگر با آن موافقت اولیه صورت گیرد،شما میتوانید وقت سفارت هنگ کنگ را گرفته و ادامه کار را پیش ببرید و درنهایت برای الصاق ویزای صادر شده،پاسپورت خود را پیکاپ کنید.

دریافت وقت سفارت هنگ کنگ

اگر با درخواست اولیه شما موافقت شد،می باید برای وقت سفارت هنگ کنگ اقدام فرمائید.در زمان وقت سفارت باید تمام مدارک لازم جهت دریافت ویزای هنگ کنگ را به همراه بیاورید.در این مرحله شما تمام مدارک را به سفارت هنگ کنگ در ایران و بخش کنسولگری آن تحویل دهید.

در ادمه میبایست انگشت نگاری های لازم را انجام دهید.دقت کنید چون در وقت سفارت عملیات انگشت نگاری صورت میگیرد و باید هر فرد متقاضی خود شخصا در سفارت حضور یابد.البته این مورد برای کودکان زیر ۶ سال اشکالی ندارد.

اخذ ویزای ازدواج هنگ کنگ

یکی از راه های اقامت دائم در هنگ کنگ،ازدواج با یک فرد چینی ( هنگ کنگی) است.البته شراطی دیگری نیز برای دریافت اقامت دائم وجود دارد وتنها با ازدواج میسر نمیشود.کسی که میخواهد ویزای هنگ کنگ و اقامت دائم این کشور را بگیرد،باید با یک فرد اهل هنگ کنگ یا کسی که اقات دائم آن را دارد،ازدواج کند.

مسئله دیگر این است که باید حداقل ۵ سال از تاریخ ازدواجشان گذشته باشد تا بتوانند ویزای ازدواج هنگ کنگ را برای اقامت دائم دریافت کنند.همچنین زن و شوهر نباید مشکل هزینه تامین زندگی و محل اقامت را داشته باشند.

ویزای کاری هنگ کنگ

هر ساله افراد زیادی برای کسب موقعیت کاری بهتر از کشور خود دل کنده و به دیگر کشورها روی می آورند.شرایط اقتصادی در هنگ کنگ بسیار مناسب است.برای اینکه بتوانید به منظور اخذ ویزای کاری هنگ کنگ اقدام کنید،ابتدا می بایست یک دعوتنامه از کارفرمای هنگ کنگی دریافت کنید که این موضوع کمی سخت است و برای این کار باید در زمینه ای تخصص داشته باشید.

شرایط ویزای پزشکی هنگ کنگ

در برخی از موارد،شما یا دوستان شما،مجبور میشوید برای ادامه درمان به کشور دیگری سفر کنید.در واقع روش درمان بیماری شما،با امکانات و دانش بهتری،ممکن است در کشور دیگری وجود داشته باشد.به همین منظور در صورتیکه قصد دارید به خاطر مسائل پزشکی به هنگ کنگ سفر کنید،باید با در اختیار داشتن اطلاعات پزشک خود در هنگ کنگ و همین طور گواهی مبنی بر اینکه او میتواند شما را معالجه کند،میتوانید برای ویزای پزشکی اقدام کنید.

5 نظرات
 1. مهدی می گوید

  سلام آیا آژانس شما کار دریافت ویزای کار را انجام میدهد؟
  باتشکر

  1. Pouya می گوید

   درود
   فعلا به دلیل کرونا فعالیتی نداریم.

 2. محمدرضا می گوید

  سلام هنگ کنگ ویزای توریستی مولتیپل هم داره؟

 3. جواد می گوید

  سلام هزینه ویزای توریستی هنگ کنگ چقدره و اگه برای ماه می بخواهیم چه وقت اقدام کنیم ؟ممنون

  1. Pouya می گوید

   درود دوست عزیز
   دو ماه قبل اقدام فرمائید لطفا.
   در مورد قیمت هم تماس بگیرید لطفا.
   موفق باشید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.