شرایط اخذ ویزای تحصیلی آلمان

چگونه ویزای تحصیلی آلمان بگیریم؟

آلمان یکی از جذاب ترین مکان ها برای دانشجویان در سراسر جهان است.انواع مختلفی از دانشگاه ها وجود دارد که همه آنها کیفیت عالی را ارائه می دهند.ما در این مقاله قصد داریم تا در هشت مرحله کوتاه به شما کمک کنیم که بتوانید نسبت به اخذ ویزای تحصیلی آلمان و همینطور وقت تحصیلی آلمان اقدام کنید.در ادامه همراه ویزاتک باشید.

مرحله اول : پیدا کردن دانشگاه

دانشجویان آینده نگر می توانند بین انواع مختلف موسسات آموزش عالی در آلمان انتخاب کنند : دانشگاه ها، دانشگاه های علوم کاربردی، دانشگاه های خصوصی و دانشگاه های آموزش تعاونی در بسیاری از شهرهای مختلف آلمان وجود دارد. هر نوع موسسه آموزش عالی دارای تخصص خاصی است.

تصویری از دو دانشجو در حال پیدا کردن دانشگاه در آلمان
انواع موسسات آموزش عالی :
 • تمرکز بر روی علم
 • تمرکز بر روی تمرین
 • کالج هنر و موسیقی
 • موسسات مالی دولتی
 • سازمان های مالی خصوصی
 • سازمان های تامین مالی مذهبی
 • دانشگاه های تعاونی آموزش و پرورش
برای اطلاعات بیشتر در مورد انتخاب دانشگاه میتوانید به لینک مقابل مراجعه کنید : hochschulkompass.de

مرحله دوم : برنامه تحصیلی مناسب

The right degree programmeچه در مقطع لیسانس، استاد یا دکترا باشید،باید بدانید که : طیف وسیعی از دوره ها و درجه ها در آلمان گسترده است.ارزش این است که بدانیم چگونه آنها متفاوت هستند.

مرحله سوم : الزامات

الزامات ویزای تحصیلی آلماناگر می خواهید ویزای تحصیلی آلمان بگیرید و در یک موسسه آموزش عالی آلمان تحصیل کنید، باید شرایط خاصی را بپذیرید.شرایط ورود به آموزش عالی : این که آیا شما می توانید در آلمان با یک گواهی پایان تحصیل در خارج تحصیل کنید، بستگی دارد که آیا شما شرایط الزامات تحصیل در رشته های تحصیلی را برآورده می کنید، که به عنوان مدرکی مبنی بر اینکه شما از دبیرستان فارغ التحصیل شده اید و تایید می کند که شما واجد شرایط تحصیل در آلمان هستید.

 

 اگر از یک کشور اتحادیه اروپا، از ایسلند، لیختن اشتاین، نروژ یا سوئیس آمده اید و گواهینامه تحصیلی دارید که شما را برای تحصیلات عالی تربیت می کند،معمولا به شما اجازه تحصیل در آلمان می دهد.اگر از خارج از اتحادیه اروپا بیایید، دو یا سه ترم تحصیلی در کشور خودتان اغلب کافی است، بسته به اینکه از کجا هستید. در افراد هنرمند، به ویژه متقاضیان با استعداد، گاهی اوقات بر اساس نمونه های کار یا تست های توانمندی پذیرفته می شوند.

شما می توانید از پایگاه داده DAAD در مورد شرایط پذیرش (در حال حاضر اطلاعات در ۱۳۴ کشور موجود) استفاده کنید تا بررسی کنید که آیا واجد شرایط ورود به آموزش عالی در آلمان شناخته شده است یا خیر؟ – این به شما می گوید که آیا و با چه نوع پذیرش (مربوط به موضوع یا عمومی) مدارک تحصیلی شما واجد شرایط تحصیل در آلمان است. حتی اطلاعات دقیق تر در مورد همه کشورها در پورتال اطلاعات در مورد مدارک خارجی (anabin) (فقط در آلمان) یافت می شود.

مرحله چهارم : آموزش زبان آلمانی

تصویری از یک دانشجو در حال مطالعهآلمانی یکی از ده زبان برتر در جهان است.حدود ۱۸۵ میلیون نفر در سراسر جهان به زبان آلمانی صحبت می کنند.شما حتی می توانید در آلمان تحصیل کنید، حتی اگر زبان آلمانی را نمی دانید، اما برخی از دانش های این زبان زندگی روزمره را بسیار ساده تر می کند و به شما در کشور کمک می کند.به غیر از این، زبان های خارجی نیز به طور فزاینده ای توسط کارفرمایان دنبال می شوند.راه های زیادی برای یادگیری آلمانی قبل از اقامت خود و یا در خارج وجود دارد.این که آیا شما با یادگیری یک شیوه سنتی با پیوستن به یک کلاس، یا اینکه با یک یک همکار مشترک با زبان آلمانی آشنا می شوید، یادگیری زبان آلمانی می تواند بسیار سرگرم کننده و بسیار مفید باشد.

مرحله پنجم : تامین مالی هزینه های تحصیل در آلمان

آلمان در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی بسیار گران نیست.اما اگر می خواهید با تحصیل در خارج از کشور موفق شوید، باید هزینه ها را به درستی تخمین بزنید و اطمینان حاصل کنید که می توانید آنها را پوشش دهید.در هنگام درخواست ویزای تحصیلی آلمان ،حتما این موضوع را در نظر داشته باشید.

مرحله ششم :  درخواست برای یک برنامه تحصیلی

اگر می خواهید برای یک مکانی در یک موسسه آموزش عالی آلمان درخواست کنید، تعدادی از قوانین مورد نیاز برای مشاهده وجود دارد.چگونگی و کجا اعمال می شود بستگی به موضوع مورد نظر شما دارد. هنگام درخواست برنامه تحصیلی در آلمان باید چک لیست زیر را ذکر کنید :

تصویری از دانشجویان در کشور آلمان۱.آیا موضوع دارای محدودیت پذیری است؟

حتی اگر شما الزامات عمومی را برآورده و موضوع مورد نظر خود را انتخاب کرده اید، اغلب قادر به ثبت نام مستقیم نخواهید بود.برای بسیاری از برنامه های درجه ای در آلمان دانش آموزان آینده نگر بیشتر از مکان های تحصیلی وجود دارد، بنابراین متقاضیان ابتدا باید در یک روش پذیرش شرکت کنند.دو نوع محدودیت پذیرش وجود دارد: کسانی که به صورت محلی تعیین می شوند، بدین معنی است که آنها فقط در برخی از موسسات آموزش عالی و در سراسر آلمان اعمال می شوند. اگر برنامه آموزشی مورد نظر شما دارای محدودیت پذیرش نیست، می توانید مستقیما ثبت نام کنید.

۲.آیا محدودیت پذیرش محلی یا در سراسر آلمان اعمال می شود؟

محدودیت های پذیرش در آلمان: برنامه هایی مانند پزشکی، داروسازی، دامپزشکی و دندانپزشکی بسیار محبوب هستند که محدودیت پذیرش در همه موسسات آموزش عالی آلمان اعمال می شود.این معمولا به نام عدسی کلاوس (NC) شناخته می شود. محل تحصیل توسط Stiftung für Hochschulzulassung (بنیاد پذیرش دانشگاه) اهدا می شود.

محدودیت های پذیرش محلی: برخی برنامه ها،تنها دارای محدودیت پذیرش در موسسات آموزش عالی خاص هستند.اینها اغلب به عنوان برنامه NC توصیف می شوند.علاوه بر درجه متوسط ​​کلی، موسسات آموزش عالی می توانند معیارهای بیشتری را که در هنگام انتخاب متقاضیان، مانند نامه ای از انگیزه، تست یا مصاحبه های انتخابی، در نظر بگیرند، تعیین می کنند. این معیارها بین موسسات آموزش عالی و بین برنامه های تحصیلی متفاوت است.

نکته : قبل از درخواست، به طور مستقیم برای اطلاعات تماس با اداره بین المللی موسسه عالی خود،شما می توانید دفاتر آموزشی آکادمیک را در وب سایت Compass Education Compass پیدا کنید.

۳. کجا باید درخواست کنم؟

دانش آموزان خارجی باید همچنین در Stiftung für Hochschulzulassung ثبت نام، به طور مستقیم به موسسه عالی آموزش و پرورش، یا به درخواست دانشگاه برای دانشجویان بین المللی،بسته به اینکه از کدام کشور می آیند، کدام کالج تحصیل در رشته های تحصیلی بالاتر را دارد و موضوع مورد نظر آنها مورد مطالعه است.نمودار زیر نشان می دهد که چگونه باید در موارد مختلف ادامه دهید:

تصویری از نمودار انتخاب محل تحصیل در آلمان۴. به چه مدارکی نیاز دارم؟

دفاتر بین المللی موسسات آموزش عالی می توانند به این سوال پاسخ دهند.آنها به شما در مورد روند درخواست و اینکه چه مدارکی نیاز دارید،پاسخ خواهند داد. فرم درخواست در موسسه تحصیلات عالی شما انتخاب شده است، از uni-assist، از وب سایت DAAD یا از Stiftung für Hochschulzulassung.شما به اسناد زیر نیاز دارید:

 1. یک عکس گذرنامه یا پاسپورت.
 2. فتوکپی گذرنامه (نام و عکس).
 3. نسخه های گواهی زبان آلمانی.
 4. در صورت لزوم، مدارک تحصیلی قبلی خود را تأیید کنید.
 5. یک مرور کلی از موضوعات و نمرات شما (با ترجمه رسمی).
 6. یک کپی از مدارک تحصیلی که تحصیلات عالی شما را تایید کرده است.

لطفا توجه داشته باشید : فقط پروانه های کتبی و رسمی تایید شده برای فرآیند درخواست پذیرفته می شوند. گواهی نامه های رسمی می تواند به عنوان مثال توسط سفارت آلمان در کشور شما صادر شود. بعضی از موسسات آموزش عالی همچنین مدارک را به زبان انگلیسی و فرانسوی می پذیرند.

۵.چه زمانی برنامه باید تکمیل شود؟

در اکثر موسسات آموزش عالی، فاز درخواست برای ترم زمستان در ماه سپتامبر / اکتبر آغاز می شود در ۱۵ ژوئیه به پایان می رسد.رای دوره نیمه تابستان که در مارس / آوریل آغاز می شود دوره درخواست از اوایل دسامبر تا ۱۵ ژانویه اجرا می شود. نامه های پذیرش در ماه آگوست / سپتامبر و در فوریه / مارس ارسال می شود.ریجکتی ها اغلب کمی بعد ارسال می شود. دانشگاه های خصوصی ممکن است مهلت های دیگر را داشته باشند.

 

مرحله هفتم : اپلیکیشن ویزا

تصویری از یک دانش آموز در فرودگاه های آلماندانشجویان بین المللی اغلب برای ورود به آلمان به ویزا نیاز دارند.گاهی اوقات آنها همچنین نیاز به اجازه اقامت دارند.پس باید در جریان باشید که باید نسبت به اخذ ویزای تحصیلی آلمان اقدام کنید.

مرحله هشتم : پیدا کردن محل اقامت در آلمان

تصویری از دو دانشجو در حال پیدا کردن محل اقامت در آلماناگر می خواهید در یک موسسه آموزش عالی آلمان تحصیل کنید، باید مسکن خود را ترتیب دهید.در بعضی از شهرها که بسیار دشوار است، پس بهتر است شروع به جستجو برای جایی برای زندگی در اوایل کار خود کنید.دانش آموزان در آلمان اغلب مشکل پیدا کردن مسکن ارزان قیمت دارند.اجاره معمولا بزرگترین اقلام در بودجه ماهانه است.پس سعی کنید در زمانی مناسب،این مشکل را حل کنید.

امیدواریم که این مقاله برای شما مفید واقع شود.خواهشمندیم در صورتیکه قصد اخذ ویزای تحصیلی آلمان ،وقت تحصیلی سفارت آلمان و وقت تائید مدارک سفارت آلمان را دارید،میتوانید با کارشناسان ما در تماس باشید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.