چطور ویزای تجاری آلمان بگیریم؟

شرایط اخذ ویزای تجاری آلمان

آلمان دارای چهارمین اقتصاد بزرگ دنیا است.این کشور خانه شرکت های بزرگ و شرکت های شناخته شده جهان است که دارای شاخه ها و همکاران در کشورهای دیگر از جمله کشورهای جهان سوم هستند که اغلب برای کسب و کار به آلمان سفر می کنند.این افراد و همچنین هر شخص دیگری که مایل به ورود به آلمان با هدف انجام کسب و کار است و از یک کشور تحت برنامه بدون ویزا نیستند، باید نسبت به اخذ ویزای تجاری آلمان اقدام کنند.ویزای تجاری آلمان یک ویزای کوتاه مدت است که اجازه می دهد دارنده آن برای مدت ۹۰ روز در بازه زمانی ۶ ماه وارد آلمان شده و اقامت داشته باشد.

تصویری از یک خانم با ویزای تجاری آلماناین ویزا معمولا برای افرادی که برای انجام کسب و کار به آلمان می آیند، در جلسات شرکت می کنند، قرارداد ها را امضا می کنند و غیره صادر می شود.ما در این مقاله قصد داریم تا در مورد نحوه اخذ ویزای تجاری آلمان اطلاعاتی ارائه دهیم.در ادامه با ویزاتک باشید.

چه کسانی به ویزای تجاری آلمان نیاز دارند؟

از آنجا که ویزای کسب و کار یا تجاری آلمان یک ویزای کوتاه مدت است، ملیت شما عامل اصلی تعیین کننده این است که آیا شما باید این ویزا را دریافت کنید یا خیر.در حال حاضر ۶۲ کشور تحت برنامه سفر بدون ویزا وجود دارد که شهروندان آن نیازی به داشتن این سند برای ورود به آلمان و منطقه شنگن به طور کلی ندارند.

به همین دلیل است که شما باید قبل از انجام هر گونه اقدام در مورد سفر خود را به آلمان از خودتان بپرسید: آیا من نیاز به یک ویزای کوتاه مدت آلمان دارم یا خیر؟ – اگر متوجه شوید که به ویزا نیاز دارید، باید فرایند درخواست ویزای آلمان خود را آغاز کنید، که مستلزم جمع آوری چند اسناد خاص و شرکت در مصاحبه در سفارت یا کنسولگری آلمان در نزدیکی محل اقامت شما و یا مرکز درخواست ویزا در صورت موجود بودن است.

مدارک عمومی مورد نیاز برای ویزای تجاری آلمان

تعدادی از الزامات مورد نیاز برای تمام ویزاهای آلمان وجود دارد که باید به صورت یک به یک آنها را آماده کنید تا بتوانید ویزا را دریافت کنید که به شما اجازه ورود به کشور را می دهد. معمولا این الزامات را در دو گروه جداگانه تقسیم می کنیم: مدارک عمومی که معمولا برای هر نوع ویزا نیاز است و مدارک مورد نیزا برای ویزاهای خاص.

مدارک عمومی مورد نیاز برای ویزای آلمان

اسناد زیر به طور کلی برای یک ویزای کوتاه مدت آلمان مورد نیاز است و باید طبق استاندارد های سفارت آلمان ارائه شوند :

 • فرم درخواست ویزای اقامت کوتاه مدت – با اطلاعات صحیح و صادقانه و با توجه به مدارک دیگر باید تکمیل شود.این فرم باید دوبار پرینت شود و در هر دو فرم باید امضای شخص درخواست کننده موجود باشد.
 • دو قطعه عکس : عکس ها باید جدید و برای حداکثر سه ماه گذشته باشد.
 • پاسپورت معتبر : پاسپورت شما باید دارای حداقل سه ماه اعتبار پس از تاریخ انقضای ویزا باشد.حداقل صفحه خالی در پاسپورت شما باید موجود باشد.
 • یک کپی از صفحه اول پاسپورت ( حتما در سایز A4  باشد.)
 • بیمه مسافرتی که تا سقف ۳۰ هزار یورو باید پوشش دهد.
 • رزرو پرواز و جزئیات سفر شما
 • تائیدیه محل اقامت شما در آلمان ( هتل،منزل و یا … )
 • اثبات وضعیت مدنی : وضعیت ازدواج،تاریخ تولد فرزندان،تاریخ ازدواج و یا فوت همسر(در صورت وجود)
 • اثبات وضعیت مالی : اگر مشغول به کار هستید،فیش حقوقی سه ماه اخیر و قرارداد کار – اگر صاحب کار هستید،اسناد مربوط به شرکت و ملک تجاری خود را به همراه اطلاعات مالی مبنی بر درآمد خود را ارائه دهید.

مدارک خاص برای ویزای تجاری آلمان

از سوی دیگر،افرادی که قصد اخذ ویزای تجاری آلمان را دارند،باید مدارک زیر را ارئه دهند :

 • گردش حساب مالی شرکت یا کارخانه خود برای سه ماه اخیر
 • مجوز کار
 • دعوتنامه از طرف شرکای تجاری در آلمان به زبان انگلیسی یا آلمانی (برای خدمات مشاوره: لطفا یک نامه تأیید از مشتری آلمانی تهیه کنید) با ذکر جزئیات دعوت، تاریخ و مقصد سفر با برنامه دقیق جلسات کاری یا جلسات آموزشی.
 • برنامه دقیق جلسات کسب و کار شما (فقط برای اقامت بیش از ۳۰ روز)
 • نامه شرکت با کل برنامه سفر (سفرنامه) با ذکر موقعیت خود، مدت زمان خدمت شما، تاریخ و مقصد سفر و اگر هزینه های خود را تحت پوشش کارفرما قرار داده یا نه.
 • گواهی ثبت شرکت

متوجه داشته باشید که باید کپی هر یک از مدارک فوق را ارسال کنید.همچنین در صورت نیاز،سفارت آلمان این حق را دارد تا در صورت نیاز از شما مدارک اضافی بخواهد.

فرآیند درخواست ویزای تجاری آلمان

روند درخواست برای ویزای کسب و کار آلمان تقریبا مشابه دیگر ویزای های آلمان است.شما میتوانید برای وقت سفارت آلمان و ویزای آلمان،سه ماه قبل از سفر خود اقدام کنید.شما باید مطابق توضیحات این مقاله و مدارک ذکر شده،به سفارت آلمان در کشور و محل اقامت خود مراجعه کرده و نسبت به اخذ ویزا اقدام کنید.

به طور کلی، پرونده درخواست ویزا ۱۰ تا ۱۵ روز طول می کشد تا پردازش شود، به همین دلیل است که پشنهاد میدهیم شما سه هفته قبل از سفر خودنسبت به اخذ ویزای تجاری آلمان اقدام کنید.در صورت درخواست سفارت در بسیاری از برنامه های کاربردی در آن زمان، ممکن است تاخیر در پردازش درخواست شما باشد یا ممکن است به دلیل وضعیت خاص شما به تأخیر افتاده باشد.

هزینه ویزای تجاری آلمان

۶۰ یورو است که طبق استاندارد سفارت آلمان باید پرداخت شود.

اعتبار ویزای تجاری آلمان

اعتبار ویزای تجاری آلمان بستگی به سفارت دارد.ولی میتواند به یکی از دو حالت زیر صادر شود :

ویزای یکبار ورود :که اجازه می دهد شما فقط یک بار به آلمان وارد شوید و تعداد روزهایی که در ویزای خود، یعنی ۱۰ روز است، را صرف کنید.

چندبار ورود : که اجازه می دهد تا شما بیش از یک بار وارد آلمان شوید،و ۲۰ روز اقامت داشته باشید. شما همچنین ممکن است یک ویزای چندبار ورود یا یک سال اعتبار داشته باشید. در این موارد باید مراقب باشید که قوانین ۹۰ روزه در هر ۶ ماه را نقض نکنید، بر طبق آن هر زمان که بخواهید به آلمان سفر کنید، فقط باید به عقب برگردید و شمارش کنید تا بیش از حد مجاز در آلمان اقامت نداشته باشید.

خواهشمندیم برای اخذ ویزای شنگن با ما در تماس باشید.

موفق باشید.

2 نظرات
 1. نفس می گوید

  سلام خسته نباشید از چه زمانی اجازه سفر تجاری به ایرانیان داده میشه

  1. Pouya می گوید

   درود
   فعلا زمان دقیقی اعلام نشده عزیز.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.