اعتراض به ریجکتی ویزای آلمان

شاید شما هم نسبت به اخذ ویزای آلمان اقدام کرده اید و به هر دلیلی ویزای شما ریجکت شده است.همانطور که میدانید بعد از ریجکت شدن ویزا،شما حق این را دارید که یک نامه اعتراض به ریجکتی ویزای آلمان ارسال کنید و دلایلی که باعث شده ویزای شما ریجکت شود را توضیح دهید.اگر این چنین است،همراه ویزاتک باشید تا به شما بگوئیم که چطور میتوانید این کار را انجام دهید.

مدارک اعتراض به ریجکتی ویزای آلمان

  1. نامه ی ریجکتی
  2. تصویر رنگی از پاسپورت

همانطور که میدانید در صورتیکه شما ریجکت شده باشید،به همراه پاسپورت،یک نامه ریجکتی به شما ارائه میشود که در آن دلایل این اتفاق را برای شما شرح داده است.بهتر است بدانید که از زمان اعلام ریجکتی،شما ۲۰ روز فرصت دارید که مراحل اعتراض خود را طی کنید و منتظر جواب سفارت باشید.

شما می توانید از بخش روادید، رسیدگی مجدد به درخواست ویزای آلمان را تقاضا نمایید, (توضیحات در مورد برگه ابلاغیه رد درخواست روادید دریافتی را میتوانید در اینجا ملاحظه فرمایید.) به این امر، اعتراض (Remonstration) گفته می شود.

آیا اعتراض نیز رد میشود؟

ممکن است اعتراض نیز رد شود.چنانچه این اتفاق افتاد،شما این امکان را دارید که علیه این رد درخواست،شکایت حقوقی نمایید تا این مسئله توسط دادگاه بررسی گردد. اعتراض و شکایت حقوقی دو مقوله جدا از هم هستند. چنانچه تصمیم گرفتید که اول اعتراض نمایید و سفارت بر تصمیم خود مبنی بر رد درخواست روادید باقی بماند، در آن صورت یک ابلاغیه رد اعتراض دریافت خواهید نمود که به طور کامل دلایل رد درخواست در آن ذکر شده است و شما می توانید برعلیه آن نیز شکایت حقوقی نمایید.

تصویری از بنر اعتراض به ریجکتی ویزای آلماناعتراض به ریجکتی ویزای آلمان می بایست از نظر فرم و محتوا مطابق توضیحات زیر، بدون ایراد شکلی باشد و در مهلت مقرر ارائه گردد. مهلت مربوطه در پایین ابلاغیه رد درخواست روادید ذکر شده است. مهلت مربوطه از لحظه ابلاغ رد درخواست به متقاضی آغاز می گردد. اعتراض می بایست به زبان آلمانی و یا انگلیسی نوشته شده باشد و توسط شخص متقاضی و یا شخصی که از طرف متقاضی وکیل شده باشد، امضاء شود.اعتراض هایی که در مهلت مقرر دریافت نشوند و یا ایراد شکلی داشته باشند و مطابق توضیحات مربوطه نباشند، بررسی نخواهند شد.

مهلت ارائه ی اعتراض

فرآیند اعتراض به شما این امکان را می دهد تا در مورد رد درخواست ویزای خود به طور کتبی موضع گیری نمایید. شما این امکان را دارید که اسناد و اطلاعاتی را ارائه دهید که دلایل رد درخواست روادید را باطل می نماید.درخواست روادید شما توسط یک همکار دیگر به غیر از کسی که در ابتدا در مورد درخواست روادید شما تصمیم گرفته است، بررسی خواهد شد.

چنانچه ابلاغیه رد درخواست حاوی تذکر حقوقی باشد، مهلت ارسال اعتراض یک ماه پس از ابلاغ برگه رد درخواست روادید می باشد. به طور مثال: شما در تاریخ ۱۰ می، گذرنامه خود را همراه ابلاغیه و تذکر حقوقی مربوطه دریافت می کنید. مهلت ارائه اعتراض از تاریخ ۱۱ می شروع شده و حداکثر تا ۱۰ ژوئن باید به سفارت آلمان ارائه گردد. اعتراضی که بعد از مهلت تعیین شده دریافت گردد، قابل پذیرش نمی باشد.

چنانچه ابلاغیه رد درخواست روادید حاوی هیچگونه تذکر حقوقی نباشد، مهلت ارائه اعتراض به ریجکتی ویزای آلمان یک سال پس از دریافت ابلاغیه رد درخواست روادید می باشد. برای مثال شما در تاریخ ۱۰ می، گذرنامه خود را به همراه ابلاغیه رد درخواست که حاوی تذکر حقوقی نمی باشد، دریافت می کنید. مهلت ارائه اعتراض از ۱۱ می شروع گردیده و درخواست اعتراض شما باید حداکثر تا تاریخ ۱۰ می سال آینده به سفارت ارائه گردد. در غیر این صورت، مهلت اعتراض شما گذشته و قابل پذیرش نمی باشد.

فرم نامه ی اعتراض

نامه اعتراض میبایست توسط شخص متقاضی ویزا امضا شده باشد. این بدین معنی است که امضای تمامی مسافرین (به عنوان مثال در سفر گروهی امضای تمام افراد گروه یا در سفر خانوادگی امضای تمامی افراد خانواده) میبایست در نامه اعتراض موجود باشد.در مورد فرزندان همسفری که به سن قانونی نرسیده اند امضای هردو والدین الزامی است.

نامه اعتراض حاوی امضای الکترونیکی قابل قبول نمی باشد. در صورت تمایل به ارسال نامه اعتراض توسط ایمیل لطفا نامه را چاپ و امضا نموده سپس فایل اسکن شده آن را توسط ایمیل ارسال نمایید.

شما همچنین می توانید شخص دیگری را از طرف خود برای ارائه و پیگیری اعتراض مشخص نمایید. لطفا اعتراض خود را به همراه وکالتنامه ای که توسط شما به صورت دستی امضا شده است ارائه نمایید.( فرم وکالتنامه ). وکالتنامه میبایست بصورت اصل نسخه و یا فایل اسکن شده ارائه گردد. لطفا توجه داشته باشید: با توجه به مقررات حفاظت از داده ها، اطلاعات فقط به متقاضی یا وکیل وی ارائه می گردند.متن اعتراض به ریجکتی ویزای آلمان و نیز در صورت لزوم وکالتنامه باید به زبان آلمانی و یا انگلیسی نوشته شده باشد.

متن اعتراض به ریجکتی

لطفا در اعتراض به ریجکتی ویزای آلمان کد شش رقمی بارکد که در ابلاغیه رد درخواست روادید درج شده است را به همراه شماره گذرنامه، نام کامل و آدرس ایمیل خود ذکر کرده تا سفارت بتواند درخواست شما را شناسایی و پیگیری نماید. شما باید در نامه خود توضیح دهید که مایل به بررسی مجدد درخواست روادید خود هستید. شما می بایست در اعتراض خود تمام مواردی را که به نفع شما می باشد توضیح داده و به صورت کامل اثبات نمایید که به چه جهت از نظر شما دلایل رد درخواست روادید درست نمی باشد.

لطفا توجه داشته باشید که هر یک از اظهارات شما می بایست مستند به اسناد مربوطه (به همراه ترجمه به زبان آلمانی یا انگلیسی) باشد.لطفا مدارکی را که هنگام درخواست روادید ارائه نموده اید، مجددا ارسال ننمایید.

مهم: ارسال تمام مدارک مورد نیاز لزوما منجر به تصمیم مثبت و صدور روادید برای شما نمی شود.بلکه تنها در این صورت امکان بررسی و ارزیابی کامل و دقیق پرونده شما وجود خواهد داشت.سفارت در وهله اول نیازی به گذرنامه شما ندارد. از این رو لازم نیست که گذرنامه خود را به همراه نامه اعتراض ارسال نمایید.

روند رسیدگی

پس از دریافت به موقع اعتراض شما با فرمت صحیح، سفارت با درنظرگرفتن دلایل ذکر شده و تمامی مدارک ارسالی، درخواست روادید شما را مجددا بررسی می نماید. به ویژه در خصوص روادید ملی، موجه بودن دلیل سفر شما با دقت بیشتری بررسی خواهد شد.پس از اتمام بررسی، تصمیم گیری خواهد شد. این بررسی می تواند تا سه ماه به طول بیانجامد. تقاضا می شود که در طی این دوره از سوال کردن در خصوص وضعیت پرونده خودداری گردد.

چنانچه سفارت به این نتیجه برسد که روادید صادر گردد، به شما از طریق تماس تلفنی اطلاع داده خواهد شد و یا شماره بارکد شما در لیست ویزاهای آماده ذکر خواهد شد. در این صورت از شما تقاضا می شود، گذرنامه خود را تحویل نمایید. شما می توانید گذرنامه حاوی روادید خود را شخصا و در ساعات کاری تحویل گذرنامه دریافت نمایید.چنانچه سفارت در روند رسیدگی اعتراض به این نتیجه برسد که روادید صادر نگردد، شما یک ابلاغیه جدید دریافت خواهید کرد. ابلاغیه رد اعتراض به ریجکتی ویزای آلمان به آدرس پستی شما ارسال خواهد شد. ابلاغیه شامل دلایل کامل و تذکر حقوقی می باشد.

شکایت حقوقی

پس از دریافت ابلاغیه (برگه رد درخواست روادید یا برگه رد اعتراض)، راه شکایت برای شما در دادگاه اداری برلین باز می باشد. تذکر حقوی مربوطه در ابلاغیه ذکر شده است. دادگاه بررسی می کند که آیا شما محق به دریافت روادید می باشید و آیا این رد درخواست، حقوق شما را نقض می کند یا خیر.

چنانچه اولین ابلاغیه رد درخواست روادید شما یا ابلاغیه رد اعتراض حاوی تذکر حقوقی باشد، مهلت ارائه شکایت یک ماه پس از ابلاغ می باشد. به منظور محاسبه مهلت می توانید برای نمونه به مثال بالا در بخش اعتراض مراجعه نمایید.چنانچه ابلاغیه رد درخواست روادید شما حاوی تذکر حقوقی نباشد، مهلت شکایت حقوقی یک سال پس از ابلاغ برگه رد درخواست روادید خواهد بود.

آدرس سفارت آلمان

لطفا نامه اعتراض توسط شما و یا وکیل شما به صورت امضا شده توسط پست ارسال گردد به آدرس ذیل:

  • تهران ۱۱۳۶۵
  • خیابان فردوسی ۳۲۴-۳۲۰
  • صندوق پستی ۱۷۹-۱۱۳۶۵
  • سفارت آلمان در تهران – بخش روادید

 یا به صورت اسکن از طریق ایمیل به visa-remonstrationen@tehe.diplo.de و یا شخصا نزد سفارت تحویل داده شود.

لطفا توجه داشته باشید که ارسال ایمیل به آدرسی غیر از آدرس ذکر شده حتی در مهلت مقرر، به منزله ی رعایت مهلت تعیین شده جهت اعتراض در نظر گرفته نخواهد شد.

منبع : سایت سفارت آلمان در تهران

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.