ETIAS چیست

تمام چیزهایی که درباره ETIAS باید بدانید

همانطور که فرض می شود، کشورهای زیادی وجود دارند که شهروندان بخشی از اتحادیه اروپا نیستند.با این وجود، به رغم عدم عضویت در اتحادیه اروپا، این شهروندان می توانند بدون داشتن ویزا به منطقه شنگن وارد شوند.از کشورهای غیر اتحادیه اروپا، در حال حاضر ۶۱ کشور هستند که از ویزای شهروند خود برای سفر به اتحادیه اروپا استفاده نمی کنند.حال بیائید در مورد ETIAS بیشتر بدانیم.در ادامه همراه ویزاتک باشید.

ETIAS چیست و چه کاربردی دارد؟این شهروندان می توانند تا ۹۰ روز برای کسب و کار یا اهداف سفر در اتحادیه اروپا بمانند.اما آنها مجاز به انجام هر کاری یا تحصیل در مدت اقامت خود نیستند.کسانی که سفر می کنند می توانند در گردشگری و کسب و کار شرکت کنند، اما نقض قوانین فوق می تواند به معنی اخراج فوری باشد.به دلیل بحران مهاجران، اعضای اتحادیه اروپا خواستار یک سیستم جدید و بهتر شده اند تا کنترل کنند که چه کسی وارد اتحادیه اروپا می شود.در حالی که اولین هدف اتحادیه اروپا،بهبود تجربه مسافرت بین اعضای خود است.

اخیرا یک سیستم جدید پیشنهاد شده است. این سیستم زمان انتظار را از بین می برد، اقدامات طولانی را کاهش می دهد و تمام نگرانی های امنیتی را مورد توجه قرار می دهد. این سیستم جدید  ETIAS نامیده می شود.

ETIAS چیست؟

ETIAS برای سیستم اطلاعات مسافرتی و مجوز اروپا شناخته می شود و این یک سیستم کاملا الکترونیکی است که پیگیری بازدید کنندگان را که در داخل و خارج از منطقه شنگن رفت و آمد دارند را بررسی می کند.این سیستم  برای شهروندان ۶۱ کشور که بخشی از اتحادیه اروپا نیستند، اما نیازی به ویزا برای ورود به اعضای خود ندارند اعمال خواهد شد.این دقیقا شبیه سیستم ESTA مستقر ایالات متحده است و انتظار می رود تا سال ۲۰۲۱ به طور کامل عملیاتی شود.

در واقع این سیستم برای بررسی دقیق امنیتی هر کسی که بخواهد وارد منطقه شنگن شود، مورد استفاده قرار می گیرد.این چک امنیتی تعیین می کند که آیا متقاضی می تواند وارد منطقه شنگن شود با خیر.از آنجایی که متقاضیان ۶۱ کشور تنها می توانند برای کسب و کار و اهداف سفر به مدت ۹۰ روز اقامت داشته باشند، ETIAS متقاضیان را بررسی خواهد کرد و که آیا آنها تهدید هستند یا خیر.سیستم می تواند اطلاعات مورد نیاز متقاضیان را جمع آوری، ذخیره و به روزرسانی کند تا بیشتر برای اعضای منطقه شنگن امن باشد.این سیستم برای تمام کشورهای بدون شروط بدون ویزا اجباری خواهد بود و تا اواخر سال ۲۰۲۱ تأیید خواهد شد.

ETIAS برای حل چه موضعی به کار خواهد رفت؟

این سیستم اطلاعاتی به دنبال حل مشکالت امنیتی در حال رشد در میان بحران مهاجران و همه چیزهایی است که با آن روبرو هستند.سیستم EITAS وعده داده است که اعضای اتحادیه اروپا را از تهدیدات احتمالی محافظت کند، اما همچنین می تواند به کشورها دیگر نیز کمک کند:

  • مهاجرت نامنظم را بهبود خواهد بخشید.
  • روند و زمان های برنامه را کاهش می دهد.
  • مدیریت مرزهای اتحادیه اروپا را بهبود می بخشد.
  • در تشخیص جرم و تهدیدات ترور کمک خواهد کرد.
  • خط مشی های آزادی ویزا را که توسط اتحادیه اروپا تنظیم می شود، تقویت خواهد کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.