ویزای ترانزیت فرودگاهی هلند و شرایط آن

شرایط اخذ ویزای ترانزیت فرودگاهی هلند

اگر قصد دارید یک توفق کوتاه در یکی از فرودگاه های کشور هلند داشته باشید،باید نسبت به اخذ ویزای ترانزیت فرودگاهی هلند اقدام کنید.ما در این مطلب قصد داریم تا مراحل اخذ این نوع ویزا را برای شما شرح دهیم.در ادامه همراه ویزاتک باشید.

تصویری از یک مسافر در ویزای ترانزیت فرودگاهی هلندویزای فرودگاهی چیست؟

این نوع ویزا به دارنده ی آن اجازه میدهد تا در فرودگاه هلند نسبت به تعویض پرواز خود اقدام کند و یا یک توقف کوتاه در فرودگاه این کشور داشته باشد.این نوع ویزا که به آن ویزای نوع A نیز گفته میشود،به شما اجازه نمیدهد که وارد داخل کشور هلند یا کشورهای منطقه شنگن شوید.این به این معنی است که شما نمیتوانید فرودگاه را ترک کنید.اگر شما از طریق هلند به یکی دیگر از کشور های شنگن سفر می کنید، به یک ویزای کوتاه مدت نیاز خواهید داشت. ویزای ترانزیت  فرودگاهی برای این منظور معتبر نیست.

آیا من به ویزای ترانزیت فرودگاهی هلند نیاز دارم؟

شهروندان کشورهای زیر به ویزای ترانزیت نیاز دارند :

افغانستان،کنگو،اتیوپی،ایران،نیجریه،سومالی،بنگلادش،غنا،عراق،پاکستان

استثنا برای موارد زیر : در واقع در صورتیکه نام شما در لیست یکی از کشورهای ذکر شده است،در صورتیکه دارای شرایط زیر باشید،نیاز به ویزای ترانزیت نخواهید داشت :

  • دارای ویزا یا اجازه اقامت برای یک کشور در منطقه شنگن، اتحادیه اروپا یا EEA
  • ویزای کانادا، ژاپن یا ایالات متحده را داشته باشید.
  • اقامت آندورا، سان مارینو، کانادا، ژاپن و ایالات متحده را داشته باشید.
  • عضو خانواده یک شهروند اتحادیه اروپا، EEA یا سوئیس هستند.
  • گذرنامه دیپلماتیک داشته باشید.
  • یک سرویس یا گذرنامه رسمی داشته باشید. لطفا توجه داشته باشید: این فقط برای اتباع کشورهای خاص که در فهرست نام برده شد است.
  • در صورتی که خدمه هواپیمایی باشید.

اگر چه،در صورتیکه حتی شما ویزای ترانزیت فرودگاهی هلند را داشته باشید،ممکن است در طول سفر نیز ویزای شما دوباره بررسی شود.برای درخواست این نوع ویزا و آگاهی از شرایط اخذ آن به لینک زیر مراجعه کنید :

Applying for an airport transit visa in Iran

موفق باشید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.