اجاره آپارتمان در باکو یا رزرو سوئیت در باکو یا هتل؟ – ویزاتک

چرا اجاره آپارتمان در باکو بهتر از رزرو هتل است؟

مهمترین دلیل اینکه مسافرها در باکو به جای اقامت در هتل،آپارتمان اجاره میکنند بحث هزینه است . علی الخصوص که این روز ها ارزش ریال افت زیادی در برابرارزهای خارجی داشته و هزینه چند شب اقامت هتل مساوی با یک ماه حقوق یک کارمند است . ولی سوال اینجاست که چه زمانی اجاره آپارتمان در باکو به صرفه تر از هتل است ؟

زمانی که تعداد افراد بیش از ۳ نفر بوده و یا به صورت خانوادگی قصد سفر به شهر باکو را دارند بهتر است به فکر اجاره آپارتمان در باکو باشند . چرا که در هتل ها برای بیش از سه نفر باید دو اتاق درخواست نمود و هزینه دو اتاق در هتل بیشتر از یک آپارتمان چهار نفره است . فعلا بحث درباره قیمت اجاره آپارتمان در باکو و ارزش آن است و در مورد سایر موارد در بخش های بعدی مقاله توضیح خواهیم داد که چه مسانلی دارای اهمیت است.

برای اینکه بتوانیم قیاس قیمتی داشته باشیم فرض بگیریم که ما یک خانواده سه نفره هستیم که قصد داریم ۳ شب در باکو اقامت کنیم هزینه اجاره یک اتاق دو تخته در یک هتل سه ستاره برابر با ۸۰ منات است که برای نفر سوم با ۲۰ منات در همان اتاق تخت اضافه قرار داده میشود که میشود مجموعا ۱۰۰ منات و برای هر شب که مجموع هزینه نهایی ۳۰۰ منات می شود به ازای هر نفر ۱۰۰ منات برای ۳ شب اقامت .

در صورتی که خانواده چهار نفره باشد چه میشود ؟ برای خانواده ۴ نفره نیاز به دو اتاق دبل هست که برای هر اتاق میشود ۸۰ منات و جمع ۳ شب هر دو اتاق میشود ۴۸۰ منات که اگر بر تعداد تقسیم نمایید میشود ۱۲۰ منات به ازای هر نفر سه شب اقامت . پس هزینه زمانی که تعداد افراد بالاتر میرود افزایش می یابد در صورتیکه در یک آپارتمان دو خوابه با ارزش ۱۴۰ منات هزینه اقامت ۴ نفر برای سه شب به ازای هر نفر می شود ۱۰۵ منات و در صورتیکه تعداد بیشتر باشد قیمت ها پایین تر هم می رود .همانطور که اشاره شد رزرو آپارتمان در باکو برای خانواده های پر جمعیت اقتصادی تر از رزرو هتل می باشد .

چه تفاوتی بین هتل و هاستل و آپارتمان هست ؟

تفاوت این مکان های اقامتی در چند مورد بررسی می شود از قبیل راحتی ، کاربری ، امکانات ، مکان ، دسترسی ، امنیت ، پرستیژ و… که مایلیم در این مبحث برای شما توضیح دهیم.در بحث راحتی باید گفت که آپارتمان دارای بیشترین راحتی در بین این اماکن اقامتی است بدلیل اینکه دقیقا مثل منزل شماست و شما میتوانید به منزل خود میهمان دعوت کنید ، میتوانید در منزل خود آشپزی و شستشو کنید ، میتوانید میهمانی بگیرید و با صدای بلند (با رعایت همسایگی ) موسیقی گوش کنید و… در صورتیکه در هتل و هاستل مقرراتی وجود دارد که ملزم به رعایت آن ها هستید و نمی توانید از قوانین تخطی کنید .

چه نوع آپارتمانی در باکو مناسب حال مسافران ایرانی است ؟

اکثر مسافران ایرانی از آنجایی که به صورت دسته جمعی سفر میکنند و در پی رزرو آپارتمان در باکو با قیمت مناسب هستند و درکنار آن دوست دارن که محل اقامت آن ها نزدیک به دیدنی های باکو باشد،بهتر است در پی آپارتمانی باشند که قیمت آن مقرون به صرفه باشد و به جاذبه های توریستی شهر نزدیک باشد.ما به عنوان کارگزار باکو سعی میکنم تا همیشه بهترین پیشنهاد را در مورد اجاره آپارتمان در باکو به مسفران عزیز داده و همه ی جوانب اقامت و هزینه را در نظر بگیریم تا سفری مقرون به صرفه و با کیفیت را برای مسافران تور باکو برنامه ریزی کنیم.

در کجای باکو آپارتمان اجاره کنیم ؟

طبیعتا هرچه آپارتمان شما به مناطق تاریخی و جاذبه های توریستی باکو نزدیکتر باشد بهتر است اما ممکن است قیمت آپارتمان در این مناطق کمی گران باشد یا آپارتمان های قدیمی نصیب شما بشود؛ در این صورت برای اجاره آپارتمان در باکو بهتر است مناطقی را انتخاب کنید که دسترسی راحت تری به ایستگاه های مترو یا اتوبوس داشته باشد و مجبور به پرداخت هزینه تاکسی برای رسیدن به مرکز شهر نباشید.

مطالب مرتبط

هزینه اجاره آپارتمان در باکو چقدر است ؟

قیمت اجاره آپارتمان در باکو و هزینه رزرو سوئیت در باکو معمولا با توجه به موقعیت و امکانات آپارتمان تعیین میشود.به همین منظور اگر به دنبال قیمت مناسب هستید،بهتر است با همکاران ما در باکوهلدینگ در تماس باشید تا شما را بهتر راهنمایی کنیم.

برای اجاره آپارتمان در باکو چه مدارکی نیاز هست ؟

برای اینکه بتوانید آپارتمان در باکو و کشور آذربایجان رزرو کنید،باید پاسپورت خود را به عنوان امانت نزد اجاره دهنده ارائه دهید.

از چه اشخاص یا شرکتهایی در باکو آپارتمان اجاره کنیم ؟

برای اینکه خیال شما از رزرو آپارتمان در باکو راحت باشد،بهتر است که با شرکت های معتبر در تماس باشید.توجه داشته باشید که برخی از افراد با سوء استفاده از مسافران در شهر باکو،با قیمت های نجومی مسافران عزیز را طعمه قرار میدهند.همچنین ممکن است در زمان رزرو آپارتمان از طریق افراد یا شرکت های متفرقه آپارتمانی را که شما بر سر آن توافق کرده اید،در شهر باکو به شما ندهند و به جای آن آپارتمانی دیگر را برای شما در نظر گرفته باشند.در برخی از موارد،برخی از افراد که قصد اجاره آپارتمان به هموطنانمان را داشته اند،مسافران عزیز با مشکلات جدی روبرو بوده اند.

حتی ممکن است در برخی موارد به شما قول آپارتمان یا سوئیت در مرکز شهر را بدهند و پس از سفر به باکو،شما با سوئیت یا آپارتمانی در فاصله دور از شهر مواجه شوید.پس بنابراین به شما پیشنهاد میدهیم در صورتیکه قصد رزرو و اجاره آپارتمان در باکو را دارید،از شرکت های معتبر که دارای دفتر در تهران و باکو هستند اقدام فرمائید.ما به عنوان کارگزاری مطمئن،تا آخرین روز سفر همراه شما خواهیم بود.

تفاوت امکانات هتل با آپارتمان چیست ؟

خوب،این برای همه روشن است که امکانات هتل همیشه بهتر و کامل تر از امکان آپارتمان است.مسلما هرکدام ویژگی ها و شرایط خاص خود را دارند.اگر قصد دارید امکاناتی همچون استخر،سونا،جکوزی و … را داشته باشید،بهتر است که به سراغ رزرو هتل های باکو بروید.اگر به صورت گروهی سفر میکنید و دوست دارید از قوانین خاص هتل دور باشید،بهتر است به سراغ رزرو آپارتمان در باکو بروید.به عنوان مثال در صورتیکه قصد داشته باشید یکی از دوستان خود را به هتل دعوت کنید،مجبور به پرداخت شارژ اضافی بابت دوست خود خواهی بود.در صورتیکه آپارتمان در باکو،همچین قانونی را ندارد.

امنیت آپارتمان بهتر است یا هتل؟

مسلما شهر باکو شهری امن است.فرقی ندارد که برای اقامت در باکو به آپارتمان بروید یا هتل.مهم این است که با کارگزاری مطمئن طرف حساب باشید تا از روز اول تا آخر سفر شما را پشتیبانی کند.اما برای اطلاعات بیشتر بهتر است بدانید که هتل به دلیل وجود امکاناتی همچون دوربین مداربسته،دربان و … شرایط امنیتی بهتری نسبت به آپارتمان دارد.

منبع : باکوهلدینگ

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.