۹ لازمه سفر به کشور ژاپن که باید بدانید!

۹ لازمه سفر به کشور ژاپن

برای کسانی که در حال برنامه ریزی سفر به ژاپن هستند، این مقاله ممکن است کمی کمک کند. ما نکات و توصیه های لازم و ۹ لازمه سفر به کشور ژاپن را که مخصوص افرادی است که برای اولین بار به ژاپن سفر میکنند را در این مقاله آورده ایم تا در صورت نیاز از آن استفاده کنند.اما قبل از سفر باید بدانید که نیاز به اخذ ویزای ژاپن دارید.در ادامه همراه ویزاتک باشید.

9 لازمه در سفر به ژاپن۱.اطلاعات عمومی را بررسی کنید

ساعت :JST (زمان استاندارد ژاپنی) ۹ ساعت پیش از GMT است و هیچ زمان صرفه جویی در نور روز ندارد. از شمال به جنوب، تمام ژاپن در یک منطقه زمانی قرار دارد. در اینجا برخی از تفاوت های زمانی بین ژاپن و برخی از شهرهای بزرگ بین المللی وجود دارد : 

  • New York: -14 hours
  • Los Angeles: -17 hours
  • Sao Paulo: -12 hours
  • Sydney: +1 hour
  • Seoul :0 hour
  • Hong Kong: -1 hour
  • New Delhi: -3.5 hours
  • Dubai: -5 hours
  • Berlin: -8 hours
  • London: -9 hours

آب و هوا : ژاپن چهار فصل مشخص دارد: بهار (مارس تا مه)، تابستان (ژوئن تا اوت)، پاییز (سپتامبر تا نوامبر) و زمستان (دسامبر تا فوریه).

آب و هوا و درجه حرارت بسته به فصل و منطقه متفاوت است، و همچنین در هر فصل جاذبه های مختلف و نقاط دیدنی را ارائه می دهد.برای اطلاعات بیشتر درباره آب و هوا در ژاپن قبا از سفر خود،همه چیز را از طریق وب بررسی کنید.

تعطیلات : این یک توصیه ساده است، اما بهتر است که تقویم ژاپنی را بررسی کنید تا انجام اطلاعات بیشتری داشته باشید.ژاپن ۱۶ تعطیلی عمومی را در طول سال دارد و جاذبه های توریستی در این روز بسیار شلوغ است.به خصوص، آخر هفته های طولانی در ماه مه “هفته طلایی” و اواسط ماه اوت “اوبون” شلوغ ترین زمان های سال هستند.این یک ایده عاقلانه برای جلوگیری از سفر در این دوره ها به ژاپن است.پیشنهاد میدهیم در تور ژاپن این مسائل را بررسی کنید.

۲.اینترنت (WIFI)

ژاپن یکی از کشورهایی است که Wi-Fi جیبی می تواند تفاوت بزرگی ایجاد کند.منطقه با Wi-Fi عمومی رایگان تحت پوشش است،اما شما نمیتوایند به هر نقطه ای از ژاپن که سفر میکنید،به راحتی به اینترنت یا (WIFI) دسترسی داشته باشید.همانطور که بعدا توضیح خواهم داد، سفر ژاپن گاهی اوقات می تواند با مانع زبان سخت باشد.بنابراین اینترنت می تواند بزرگترین ناجی سفر شما در ژاپن باشد.سعی کنید از اینترنت های جیبی در ژاپن تهیه کرده و همراه خود داشته باشید تا به هنگام وجود هر گونه مشکلی،به شما کمک کند.

۳.قطار در ژاپن

اگر شما قصد سفر به چند شهر در ژاپن را دارید،میتوانید از سیستم ریلی ژاپن استفاده کنید و به راحتی در زمان خود صرفه جویی کنید.این گذرگاه ریلی “منحصر به افراد خارجی” اجازه می دهد با هر خطوط JR در سراسر کشور از جمله قطارهای گلوله ای سفر کنید (معمولا بسیار گران است!).با این حال، اگر شما فقط از توکیو بازدید می کنید، این مورد لازم نیست.

۴.تبدیل ارز ( Exchange)

مطالب مرتبط

به گفته بسیاری از مسافران ، نرخ ارز در ژاپن به نظر می رسد بالاتر از سایر کشورها است.همچنین تعداد زیادی از باکس های تبدیل ارز در خیابان وجود ندارد.پس عاقلانه است که قبل از سفر،کارت اعتباری خود یا ارز خود را پیش از ورود به ژاپن مدیریت کنید.

۵.فرهنگ ژاپن

ژاپن دارای فرهنگ منحصر به فرد خود است که برای بسیاری جالب و با ارزش است.در حالی که شما در ژاپن هستید، توصیه می شود یکی از فعالیت های فرهنگی را امتحان کنید.مانند کیمونو، مراسم چای و آموزش سامورایی.این تجربیات فقط در ژاپن انجام می شود و چنین فرصتی را دیگر نمیتوان در جای دیگر یافت.

۶.مانند یک پرنده باشید

ژاپن اساسا یک کشور کوچک با جمعیت فراوانی است.اگر شما به عکاسی علاقه مند هستید و می خواهید برخی از جاذبه های معروف گردشگری را ثبت و ضبط کنید،پیشنهاد میدهیم که با یک برنامه ریزی مناسب چه از لحاظ زمانی و چه از لحاظ هزینه،حرکت کنید تا بتوانید خاطرات خوبی را برای خود ثبت کنید.بهترین راه این است که مانند یک پرنده باشید و صبح زود،حرکت کنید تا بتوانید از تمام روز خود استفاده کنید.

۷.دانلود برنامه ها

برخی از برنامه ها می توانند سفر شما را به طرز چشمگیری راحت کنند، مانند نقشه های گوگل و نمای خیابان.برنامه حمل و نقل بسیار مفید است، که می تواند نزدیکترین ایستگاه و نحوه رسیدن به مقصد  را به شما بگوید.

۸.باید زباله حمل کنید

خیابان های ژاپن بسیار تمیز هستند.این نشان دهنده این است که فرهنگ ژاپنی اجازه نخواهد داد که شما زباله ای را به جایی خارج از سطل زباله بیاندازید.به همین منظرو پیشنهاد میدهیم تا یک کیشه همراه خود داشته باشید تا یتوانید زباله های مصرفی خود را جمع آوری کرده و در فرصتب مناسب هب سطل زباله بیاندازید.

۹.سفر خود را با پروازهای داخلی ارزان انجام دهید

تعداد پروازهای داخلی LCC در ژاپن در حال حاضر در دسترس است و در حال حاضربه راحتی میتوان در داخل ژاپن سفر کرد.اگر شما بیش از یک هفته به ژاپن سفر می کنید و مایل به کشف کشور است، بسیار توصیه می شود که در هزینه های خود صرفه جویی کنید و از پروازهای داخلی ارزان استفاده کنید.حومه شهر های ژاپن از نظر فرهنگی جالب تر از شهرهای بزرگ است و کاملا ارزش دیدن دارد.

امیدواریم که ۹ لازمه سفر به کشور ژاپن برای شما مفید واقع شده باشد و در سفر به این کشور زیبا از آن استفاده کنید.همچنین در صورتیکه قصد دارید از شرایط اخذ ویزای ژاپن اطلاع داشته باشید،میتوانید به لیتک زیر مراجعه کنید.

شرایط اخذ ویزای ژاپن

موفق باشید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.